3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

آزمايش سيستم كنترل پايداری الكترونيكی دنا پلاس +تصاویر

پدال نیوز: گروه صنعتي ايران خودرو براي نخستين بار در صنعت خودرو كشور موفق شد تا سيستم كنترل پايداري الكترونيكي (ESC) را به منظور مطابقت …

به گزارش پدال نیوز؛ گروه صنعتي ايران خودرو براي نخستين بار در صنعت خودرو كشور موفق شد تا سيستم كنترل پايداري الكترونيكي (ESC) را به منظور مطابقت با استانداردهاي 85 گانه، بر روي محصولات دناپلاس، رانا و 207 اتوماتيك نصب كند.

آزمايش سيستم كنترل پايداری الكترونيكی خودروی دنا پلاس

با وجود مشكلات فراواني كه به واسطه محدوديت هاي بين المللي در حوزه توسعه و مشاركت با منابع خارجي در توسعه سيستم ESC ايجاد شده، معاونت طراحي و توسعه محصولات جديد ايران خودرو (NPD) موفق به توليد و نمونه سازي سه دستگاه خودرو مجهز به ESC به عنوان يكي از الزامات جديد استاندارد شد.

برمبناي اين گزارش،‌ آزمون هاي تاييد اين سيستم نيز در آزمايشگاه مركز طراحي و توسعه محصولات جديد با موفقيت انجام شده است، انجام اين آزمايش نيازمند مهارت و تبحر بالا در كنترل خودرو است كه متخصصان آزمايشگاه ديناميك ايران خودرو قادر به انجام آن هستند. اين آزمايشگاه گواهينامه ايزو 17025 سازمان استاندارد ايران را داراست.

سيستم كنترل پايداري الكترونيكي خودرو نقش بسيار زيادي در كاهش تصادفات جاده اي داشته و از سويي توان رقابت در بازار خودرو را افزايش مي دهد.

گفتني است، سيستم كنترل پايداري الكترونيكي خودرو (ESC) با توجه به سنسورهایی که در اختیار دارد مسیر فرمان راننده را تشخیص داده و با مسیر واقعی خودرو مقایسه می كند. در صورت مشاهده انحراف از مسیر خودرو، وارد عمل شده و با اعمال نيروهاي ترمزي، خودرو را به مسیر فرمان راننده باز می گرداند. اين سيتسم علاوه بر عملكرد كنترل پايداري در ديناميك جانبي خودرو كارايي هاي ديگري از جمله جلوگيري از قفل شدن چرخ ها هنگام ترمزگيري، اعمال نيروي ترمز با توجه به وزن خودرو بر روي هر اكسل و جلوگيري از چرخش درجاي چرخ ها در هنگام شروع به حركت در سطوح لغزنده دارد.

همچنين در مواقعي كه راننده به طور ناگهاني ترمزگيري مي كند فشار هيدروليك ترمزي را بلافاصله به حداكثر مي رساند و در شروع حركت در سربالايي نيز با نگه داشتن فشار ترمز از حركت رو به عقب خودرو جلوگيري مي كند.

درحال حاضر در صورت تامين قطعات مورد نياز، ايران خودرو آمادگي توليد انبوه اين محصولات را با نصب سيستم كنترل پايداري الكترونيكي (ESC) را دارد.