مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

آیا ارز‌های دیجتالی یک سرمایه گذاری خوب است؟

از مزایای دیگر ارز دیجیتال که سبب افزایش محبوبیت استفاده از این پول بین المللی شده است می‌توان به این نکته اشاره کرد که با استفاده از این ارز برخی محدودیت‌های استفاده از واحد پول واقعی از بین می‌رود. این ارز‌ها تبادل پول را تسهیل کرده و از این رو برای معاملات سنگین و تبادل مبالغ بالا گزینه مناسبی هستند.

آفتاب‌‌نیوز :

ارز دیجیتال در حقیقت نوعی روش پرداخت است که می‌تواند بصورت آنلاین برای کالا‌ها و خدمات مورد مبادله استفاده شود. از ارز‌های دیجیتالی برای ایمن سازی و تأیید معاملات و همچنین کنترل ایجاد واحد‌های جدید رمزنگاری شده استفاده می‌کنند. ارز‌های دیجیتال با استفاده از فناوری به نام blockchain کار می‌کنند. Blockchain یک فناوری غیرمتمرکز است که در بسیاری از رایانه‌ها توزیع شده و معاملات را مدیریت و ثبت می‌کند. بخشی از جذابیت این فناوری را می‌توان امنیت آن عنوان کرد.

چند نوع ارز دیجتالی در دنیا وجود دارد؟

در حال حاضر بیش از ۲، ۲۰۰ ارز رمزنگاری شده مختلف به صورت عمومی در دنیا معامله می‌شود و ارز‌های رمزپایه همچنان در حال افزایش هستند. ارزش کل ارز‌های رمزپایه در ۶ ژوئن ۲۰۱۹ حدود ۲۴۶ میلیارد دلار و ارزش کل بیت کوین ها، محبوب‌ترین ارز دیجیتال، حدود ۱۳۶ میلیارد دلار بوده است. ماین مانی یکی از ارز‌های دیجیتالی است که به تازگی وارد عرصه بازار جهانی شده است. این نوع ارز را می‌توان در مقایسه با بیت کوین که بزرگترین ارز دیجیتالی جهان است بسیار قوی‌تر عنوان کرد.

آیا ارز‌های دیجتالی یک سرمایه گذاری خوب است؟

مزیت‌های سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال ماین مانی

بسیاری از مردم بر این باورند که در حال حاضر ارز‌های رمزپایه داغ‌ترین فرصت سرمایه گذاری هستند. قطعا بیت کوین یکی از شناخته شده‌ترین ارز‌های دیجیتال دنیا است. این ارز دیجیتال اولین و بزرگترین ارز دیجیتالی جهان است، اما بیت کوین در ابتدا ارزشی کمتر از ۱ دلار آمریکا داشت و به مرور زمان این ارزش بیشتر شد، در صورتی که ماین مانی از همان ابتدا ۵ دلار آمریکا قیمت گذاری شد و با رشد رو به افزایش خود، چشم انداز بسیار وسیعی را به مخاطبانش ارائه می‌دهد. بر همین اساس می‌توان ماین مانی ارز دیجیتال minemoney را یکی از رقبای نزدیک به بیت کوین محسوب کرد که به زودی سهم قابل توجهی از بازار‌های جهانی را به خود اختصاص خواهد داد.

از جمله ویژگی‌های برتر دیگری که باعث تفاوت و برتری ماین مانی می‌شود، امکان ارائه دستگاه‌های POS و ATM در تمامی کشور‌های دنیا است. این مزیت در نوع خود می‌تواند باعث انقلاب عظیمی در صنعت ارز‌های دیجیتال شود. در واقع این ارز دیجیتالی در حال ساخت دستگاه‌های POS و ATM خود است. سرعت ساخت سخت افزار‌های پرداختی آن با ظهور این ارز در بازار‌های جهانی نشان دهنده عظمت آن خواهد بود.
سرمایه گذاری بر روی ارز‌هایی مانند ماین مانی می‌تواند یک سرمایه گذاری قدرتمند محسوب شود. چرا که طبق پروتکل‌های شرکتی آن هیچ کشوری در لیست تحریم‌های این ارز دیجیتالی قرار نخواهد گرفت و شما می‌توانید به راحتی با هر کشوری که تمایل دارید معاملات خود را انجام دهید.
همچنین ماین مانی را می‌توانید به آسانی و در هر زمان به ارز‌های دیجیتالی دیگر مانند بیت کوین، اتریوم و … و همچنین به ارز‌های فیزیکی دیگر مانند دلار، پوند، یورو و … تبدیل کنید؛ بنابراین با توجه به مواردی که گفته شد، این ارز رمز پایه در آینده بسیار نزدیک با قیمت‌های بسیار بالا و حتی چند ده هزار دلاری معامله خواهد شد.
چرا ارز‌های دیجیتال به تازگی محبوبیت بسیاری کسب کرده اند؟

ارز‌های دیجیتالی یا رمز پایه به دلایل مختلف طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده اند. برخی از طرفداران ارز‌های دیجیتال این واقعیت را دوست دارند که این ارز‌های مستقل، بانک‌های مرکزی را از مدیریت عرضه پول دور می‌کند، زیرا با گذشت زمان این بانک‌ها تمایل دارند از طریق تورم ارزش پول را کاهش دهند.

برخی دیگر نیز از سیستم blockchain حمایت می‌کنند، زیرا این یک سیستم پردازش و ضبط غیرمتمرکز است و می‌تواند از سیستم‌های پرداخت سنتی ایمن‌تر باشد. برخی افراد نیز ارز‌های رمزپایه را دوست دارند، زیرا ارزش خود را افزایش می‌دهند و در بلند مدت ارزش خود را از دست نخواهند داد.

برای اینکه ارز درستی را انتخاب کنید، باید معیار‌هایی را در نظر بگیرید. در ابتدا برای اینکه یک ارز مناسب را تشخیص دهید باید هر یک از واحد‌های آن کاملاً یکسان و قابل تعویض باشند. به عنوان مثال، اگر مبلغ یک دلار آمریکا را به مبلغ دیگر مبادله کنید، آن‌ها دقیقاً به همان مقدار پول ارزش دارند. همچنین باید عرضه محدودی از آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت ارزش نخواهد داشت. به عنوان مثال، یک مقدار محدودی طلا در جهان وجود دارد که به آن ارزش می‌دهد. هدف از ایجاد ارز امکان تجارت بین مردم و انتقال ثروت از یک نهاد به نهاد دیگر است. برای اینکه چیزی به عنوان ارز در نظر گرفته شود، باید بتوانید واحد‌های آن را به راحتی به شخص دیگری منتقل کنید. ارز دیجیتالی قطعاً این گزینه را شامل می‌شود، زیرا می‌توانند بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی از یک فرد به فرد دیگر منتقل شوند. در نهایت، یک ارز نیاز دارد که بتواند به کسری یا واحدی کوچک‌تر تقسیم شود.

طبق گزارش بانک تسویه حساب‌های بین المللی (BIS)، بیشتر بانک‌های مرکزی در حال تحقیق در زمینه ارز‌های دیجیتال هستند و بسیاری از آن‌ها در حال تجربه ایجاد یکی از این ارز‌های دیجیتال برای خود هستند. BIS می‌گوید، شرایط محلی به جای هرگونه تمایل به تغییر قابل توجه سیستم پولی بین المللی، حرکت را به سمت ارز‌های دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) سوق می‌دهد.

از مزایای دیگر ارز دیجیتال که سبب افزایش محبوبیت استفاده از این پول بین المللی شده است می‌توان به این نکته اشاره کرد که با استفاده از این ارز برخی محدودیت‌های استفاده از واحد پول واقعی از بین می‌رود. این ارز‌ها تبادل پول را تسهیل کرده و از این رو برای معاملات سنگین و تبادل مبالغ بالا گزینه مناسبی هستند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که مالیاتی برای درآمد‌های حاصل از ارز دیجیتال در نظر گرفته نشده و همین مسئله مزیت ویژه‌ای به خصوص برای معاملات بزرگ است. همچنین باید بدانید که ارز‌های دیجیتالی امنیت بسیار بالایی دارند و از آن جایی که با روش‌های پیشرفته رمزگذاری شده اند دیگر امکان هیچ گونه سواستفاده‌ای وجود ندارد.