3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

اجرای کامل نظام ارجاع در دانشگاه‌های علوم پزشکی منتخب تا پایان خرداد ۹۸

ایران اکونومیست- قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت  در نشست مشترک با برخی از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با موضوع نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در آینده بسیار نزدیک، طرح نظام ارجاع الکترونیک به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی شده و گام موثری در مسیر رضایت مندی خدمت گیرندگان و مدیریت منابع برداشته خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت الکترونیکی کردن خدمات در حوزه درمان، تصریح کرد: برنامه نظام ارجاع الکترونیک در بستر پرونده الکترونیک بیماران، تحول بزرگی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شمار می‌رود که کشور‌های پیشرفته از سال‌ها قبل آن را اجرایی کرده اند.

معان درمان وزارت بهداشت بیان کرد: نظام ارجاع الکترونیک باید در دانشگاه‌های منتخب و با رعایت الزامات ضروری از جمله استحقاق سنجی افراد، خدمات در سطح ۱، ۲ و ۳، ارجاع از سطح یک به دو و ارجاع از سطح دو به سه، ارجاع موازی، بازخورد ارجاع و نوبت دهی الکترونیک، تا پایان خردادماه سال ۹۸ نهایی شود و در کنار آن نیز نسخه نویسی الکترونیک در سطح ۱ و ۲ و ارسال الکترونیکی اسناد در دستور کار قرار گرفته و تا پایان شهریورماه سال ۹۸، نهایی و در سراسر کشور اجرایی شود.

لازمه رسیدن به عدالت در سلامت، اجرای نظام ارجاع است

 در ادامه این نشست، بهزاد کلانتری، مدیرکل مدیریت بیمارستانی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت نیز با بیان اینکه لازمه رسیدن به عدالت در سلامت، اجرای نظام ارجاع است، عنوان کرد: ایجاد نظام ارجاع، سطح بندی خدمات و استحقاق سنجی، تدوین و اجرای محصولات دانشی در حال انجام است. مهم‌ترین راه مدیریت هزینه‌های حوزه درمان و خدمات درمانی، نظام ارجاع، ‏سطح بندی خدمت و استحقاق سنجی است.

وی درخصوص جایگاه پزشک خانواده در نظام ارجاع اظهار کرد: زمانی که نظام ارجاع استقرار پیدا کند، پزشکی خانواده هم باید مستقر شود تا ما بتوانیم مدیریت درمان را به پزشکی خانواده محول کنیم؛ بنابراین با ایجاد فرآیند مدیریت درمان و اجرای راهنما‌های بالینی، هزینه‌ها نیز کنترل خواهد شد و تقاضا‌های القایی از بین خواهد رفت. در این نظام، باید بیمار ارجاع داده شود و بیماران نمی‌تواند به دلخواه خود برای درمان به سطح ۲ و ۳ مراجعه کنند. این امر، با داشتن کد ارجاع برای بیمار، فراهم می‌شود.

اجرای نظام ارجاع در ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی در کشور

 کلانتری با بیان اینکه طبق برنامه ریزی ها، در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، همزمان با استقرار نظام ارجاع الکترونیک، پزشکان خانواده شاغل در استان هم به ساختار ارجاع الکترونیک متصل می‌شوند، تصریح کرد: تاکنون ۱۹ دانشگاه نظام ارجاع را در حوزه‌های ذیربط آغاز کرده اند و ۳۳۵ هزار ارجاع از ۱۹ دانشگاه صورت گرفته است که نشان دهنده وضعیت مناسب اجرای این برنامه در دانشگاه‌ها است. اما در جهت اجرای سراسری و موفق نظام ارجاع و همچنین اجرای نسخه نویسی الکترونیک و ارسال الکترونیک اسناد، باید با جدیت تلاش کرده و از حرکت بازنایستیم.