3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

احتمال احراز هویت الکترونیکی در آینده‌ نزدیک

یک کارشناس ارشد حوزه پرداخت ابراز امیدواری کرد که به زودی احراز هویت در استفاده از خدمات پرداخت بانکی به صورت الکترونیکی انجام شود و گفت: پیاده‌سازی سیستم مدیریت ریسک و تغییر شیوه تسویه‌حساب، دو گام مهم بعدی برای پیشگیری از تخلف و تقلب در صنعت پرداخت است.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم حسینی نژاد با بیان اینکه تدوین و پیاده‌سازی روش‌های مناسب برای احراز هویت و اهلیت به همراه قراردادهای شفاف و دقیق به‌عنوان اولین قدم برای جلوگیری از تقلب است، اظهار کرد: درصورتی‌که شرکت‌های پرداخت به این مقوله توجه دقیق داشته باشند، در گام‌های بعدی با مشکلات کمتری روبرو خواهند بود.

وی افزود: در چند سال گذشته تقاضا برای استفاده از خدمات پرداخت به شکل فزاینده‌ای رشد داشته که این امر در کنار موضوع رقابت بی‌حد و حصر موجب شد در مواردی موضوع احراز اهلیت و هویت در اولویت‌های بعدی قرار گیرد که موجب سوء استفاده‌هایی شده و درنهایت حقوق مصرف‌کنندگان از این خدمات، مورد تهدید قرارگرفته است.

این کارشناس حوزه پرداخت خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز برای احراز هویت الکترونیکی درحال‌ توسعه است و امید است در آینده نزدیک بتوان با بهره‌برداری از آن، هویت‌سنجی به شکل غیرحضوری صورت پذیرد، ولی تا آن زمان، ایمن‌ترین شیوه احراز هویت به شکل حضوری است.

وی تصریح کرد: در احراز هویت حضوری، نخستین گام در کنار قراردادهای شفاف حاوی تعهدات طرفین برای جلوگیری از تخلفات بعدی است؛ البته تقلب در اکثر موارد از سوی مشتریان شناخته‌شده، صورت نمی‌پذیرد، از این ‌رو توجه به علم داده در مقوله کشف تقلب بسیار مؤثر است.

طبق اعلام بانک مرکزی، وی افزود: پیاده‌سازی سیستم مدیریت ریسک و تغییر شیوه تسویه‌حساب، دو گام مهم بعدی برای پیشگیری از تخلف و تقلب در صنعت پرداخت است.

حسینی نژاد یادآور شد: با پیاده‌سازی سیستم مدیریت ریسک می‌توان ریسک هر مشتری را محاسبه و کنترل کرد؛ مدیریت ریسک فرآیندی است که باید در تمام سیستم‌ها موردتوجه قرار گیرد و مشتریانی که با اخذ چند مدرک و بدون شناخت می‌توانند در حال حاضر در روز اعداد میلیاردی خرید و فروش کنند، باید هزینه ریسک و تخلف آنان برای سیستم محاسبه و کنترل شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در روش فعلی که به شکل آنلاین و سیستمی و بدون امکان کنترل همه تراکنش‌ها در حجم وسیع تسویه می‌شود، سیستم خطرناکی است که باید اصلاح شود.

حسینی نژاد در پایان گفت: پیاده‌سازی این سه‌گام می‌تواند امکان تخلف و تقلب را به‌شدت کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، توجه به حوزه پرداخت الکترونیک، بانک‌داری دیجیتال، فناوری بلاک‌چین و مواردی از این قبیل در دنیای امروز بیش از پیش اهمیت یافته و بانک مرکزی نیز اخیرا توجه بیشتری به این موارد داشته است، در همین راستا، هشتمین همایش سالانه بانک‌داری الکترونیک و نظام‌های پرداخت نیز امسال با موضوع انقلاب بلاک چین در روزهای ۹ و ۱۰ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام