مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

همکاری با شبکه امکان :

 

دریافت خدمات از شبکه امکان :03-01

 1. در همین صفحه روی کلید نیاز به خدمات دارم در بالای صفحه کلیک نمایید
 2. برای ادامه بایستی حساب کاربری خود را ایجاد نموده و یا وارد حساب کاربری که از قبل ایجاد شده است شوید.
 3. در بخش درخواست خدمات درخواست خود را با جزئیات و دقیق اعلام نمایید تا کارشناسان شبکه امکان بتوانند مشاوره و خدمات لازم را ارائه نمایند.
 4. درخواست شما پس از بررسی و کارشناسی به تمامی سرویس دهندگانی که خدمات مورد نظر شما را ارائه می نمایند ارسال می گردد و استعلام گرفته خواهد شد.
 5. اطلاعات تکمیلی و هزینه ، از طریق سامانه اطلاع رسانی در پنل کاربری شما به اطلاع شما خواهد رسید و در صورت تمایل می توانید دریافت خدمات از شبکه امکان را تایید نمایید
 6. عقد قرارداد های همکاری خدماتی با شبکه امکان به سه صورت امکان پذیر است ، حضوری در محل شما، حضور در دفاتر شبکه امکان در تهران، روش کاملا اینترنتی و به صورت غیرحضوری.

اخذ مجوز ، سندی رسمی و قانونی است که از سوی مراجع صلاحیتدار برای انجام موضوع فعالیت مشخصی صادر می‌شود و برای هر موضوع فعالیت باید از مقامات قانونی مربوط به آن موضوع فعالیت مجوز دریافت نمود. بنابراین در صورتی که شرکت یا موسسه‌ای را می‌خواهید به ثبت برسانید که موضوع فعالیت آن نیاز به اخذ مجوز دارد؛ باید پیش از آن از مرجع مرتبط درخواست مجوز یا جواز یا موافقت اصولی نمایید.

مجوز انواع مختلفی دارد؛ مانند جواز کسب و یا جواز تأسیس صنایع که هر یک شرایط متفاوتی دارد. جواز کسب را اتحادیه‌های مربوط به صنوف شغلی مختلف صادر می‌کنند و جواز تأسیس برای واحدهای تولیدی با متراژ بالا از سوی وزارت صنعت و معدن صادر می‌شود.

مجوز نه تنها برای اشخاص حقوقی (شرکت‌ها و موسسات) که برای اشخاص حقیقی نیز صادر می‌شود؛ مانند شخص حقیقی که می‌خواهد جهت فروش کالایی خاص در فروشگاه شروع به کار کند و پیش از آن باید از اتحادیه مربوطه به شغلش مجوز دریافت کند.

اخذ مجوزهای قانونی

دریافت موافقت اصولی

موافقت اصولی، موافقت از طرف مرجع صلاحیتدار جهت افرادی می‌باشد،که می‌خواهند فعالیت‌های صنعتی و تجاری انجام بدهند. بعد از احراز و تشخیص شرایط لازم و تسلیم طرح توجیهی برای سرمایه‌گذاری در انجام فعالیت صنعتی جدید موافقت اصولی به اسم متقاضی از سوی اداره مربوطه صادر می‌شود.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز

سازمان‌های صادر کننده مجوز، صلاحیت متقاضی را از لحاظ تحصیلات و سوابق کار مورد بررسی قرار می‌دهند. بنابراین مدرک تحصیلی و رزومه کاری می‌تواند از مدارک مورد نیاز باشد. برخی از نهادهای صدور مجوز نیز ممکن است اقدام به برگزاری آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی جهت صدور مجوز نمایند.

برخی مجوزهای مورد نیاز فعالان اقتصادی

 1. مجوز آگهی تأسیس شرکت: مرجع مجوزدهی، اداره کل ثبت شرکت‌ها
 2. جواز تأسیس: مرجع مجوز‌دهی، وزارت صنعت، معدن و تجارت
 3. جواز کسب: مرجع مجوز‌دهی، اصناف
 4. پروانه بهره‌برداری: مرجع مجوزدهی، وزارت صنعت، معدن و تجارت
 5. مجوز استاندارد محصول: مرجع مجوزدهی، سازمان استاندار
 6. مجوزهای تخصصی: مرجع مجوزدهی، سازمان تخصصی مانند وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی و…
 7. مجوز تأییدیه زیست محیطی: مرجع مجوزدهی، سازمان محیط زیست
 8. کد اقتصادی و شناسه ملی: مرجع مجوزدهی، سازمان امور مالیاتی
 9. مجوز تأییدیه دانش بنیان: مرجع مجوزدهی، کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان

مزایای اخد مجوز های قانونی تجاری

جهت ثبت علامت تجاری و یا اسم تجاری برای کسب و کارتان

 1.  جهت اخذ استاندارد
 2. ایران کد
 3. پروانه بهره‌برداری

به طور کلی اخذ مجوز سبب قانونی شدن فعالیت صاحبان مشاغل می‌باشد کما اینکه در بسیاری از موضوعات فعالیت شرکت‌ها ذکر این عبارت لازم است «در صورت لزوم پس از اخذ مجوز لازم» و بدون این عبارت ممکن است، تقاضای ثبت شخصیت حقوقی پذیرفته نشود.