3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ارز دیجیتال چین مثل بیت کوین نیست

رئیس موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی چین گفت ارز مجازی دیجیال چین برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز نیست و با بیت کوین و سایر رمز ارز های با ثبات که از آنها برای سرمایه گذاری استفاده می‌شود و نیاز به پشتیبانی ارزهای دیگر دارند، تفاوت دارد.

عصر بانک؛به نقل از سوث چاینا مورنینگ پست، یکی از مقامات بانک مرکزی چین که مسئول ارز دیجیتال جدید حکومتی این کشور است گفت این ارز مجازی مانند سایر ارزها برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز باز نیست. به این ترتیب گوشه هایی از این طرح که مدت هاست مخفیانه مانده فاش شد.

 

مو چانگچان، رئیس موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی چین گفت این ارز مجازی یک شکل دیجیتال از یوان خواهد بود، هیچ تخمینی از ارزش آن زده نمی شود و نیازی به پشتیبانی ارزهای دیگر ندارد.

 

وی گفت:« این ارز برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز نیست و با بیت کوین و سایر رمز ارز های با ثبات که از آنها برای سرمایه گذاری استفاده می‌شود و نیاز به پشتیبانی ارزهای دیگر دارند، تفاوت دارد».

 

وی اشاره‌ای به پروژه ارز مجازی لیبرای فیسبوک نکرد. قرار است لیبرا سال آینده راه اندازی می شود و مورد حمایت یک سبد از سرمایه های زیربنایی قرار خواهد داشت.

 

این مقام بانک مرکزی چین گفت طراحی سطح بالا، قاعده مند سازی، تحقیقات زیرساختی و آزمایش پرداخت الکترونیکی این ارز مجازی تکمیل شده است. مرحله بعدی رونمایی از برنامه های آزمایشی قبل از راه‌اندازی این ارز دیجیتال است.

 

کاربران اینترنت چین از این خبر که از این ارز مجازی برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز استفاده نمی شود چندان خشنود نشدند.

 

یکی از این کاربران گفت:« این ارز دیجیتال تنها شکل دیگری از یوان است ولی ارزهای مجازی که از فناوری واقعی بلاک چین استفاده می کنند، مانند طلا و نقره به کار گرفته می شوند».

 

از زمان معرفی پروژه لیبرای فیسبوک، بحث های شدیدی در مورد ارز دیجیتال چین به راه افتاده است.  بانک مرکزی از یک طرف لازم می بیند یک شکل دیجیتال از یوان در حوزه اینترنت وجود داشته باشد و از طرف دیگر هرگونه ارز دیجیتال یا خدمات پرداخت دیجیتال را که تحت کنترل آن نباشد تهدیدی برای امنیت مالی کشور می‌داند.

 

پکن بر تجارت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سخت گیری میکند و لیبرای فیس بوک به عنوان یک چالش احتمالی برای کنترل حساب های سرمایه ای در نظر گرفته می شود.

 

هیچ بانک یا شرکت چینی به طور رسمی تایید نکرده که در طرح ارز دیجیتال پکن شرکت می‌کند و بانک مرکزی هنوز این جزئیات را منتشر نکرده است. ولی مجله کایجینگ چین در اوایل همین ماه منتشر کرد که چهار بانک بزرگ دولتی و سه شرکت مخابرات دولتی درگیر این فرایند هستند.

 

اینکه آیا تاجران چینی از ارز دیجیتال جدید استقبال می کنند یا نه یک سوال بزرگ است. سرویس های پرداخت الکترونیک به طور گسترده ای توسط شرکت هایی مثل الیپی و ویچت پی در سراسر کشور در دسترس هستند.