فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

استخراج بیت کوین در کمتر از ۵ ثانیه

با رونمایی کامپیوترهای کوانتومی گوگل این سوال پدید می آید که با این قدرت پردازندگی چه قدر امکان استخراج بیت کوین وجود دارد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، کمتر از 3 میلیون بیت کوین  برای استخراج باقی مانده است که انتظار می رود این روند حدود 121 سال طول بکشد. با این حال برخی ادعا می کنند که کامپیوتر کوانتومی گوگل ، سایکامور ، می تواند این کار را در کمتر از 2 ثانیه انجام دهد. اما آیا این واقعا امکان پذیر است؟

20

کامپیوتر کوانتومی گوگل و استخراج بیت کوین

برای یافتن پاسخ باید به چند نکته توجه کنیم. اولا سامانه کوانتومی گوگل بسیار شکننده است و فعلا در شرایط آزمایشگاهی تنها یک محاسبه خاص را انجام داده و بعید به نظر می رسد گوگل برای ارزکاوی تجاری از آن استفاده کند. در ثانی برآوردهای مدیوم هم چندان خالی از ایراد نیست. مبنای این محاسبه تولید بلوک بیت کوین در هر ده دقیقه است اما در واقعیت در هر بلوک ۱۲.۵ بیت کوین استخراج می شود که پیچیدگی محاسبه را افزایش می دهد.

خبر خوب برای استخراج کنندگان

این کاملاً اشتباه است. استخراج بیت کوین با سرعت هشدار تنظیم شده به SHA-256 محدود است. سرعتی که رایانه های کوانتومی می توانند وارد این فرآیند شوند ناشی از اجرای الگوریتم Grover (اساساً الگوریتم جستجوی کوانتومی) است. این باعث می شود یک سرعتی که جستجو را در ریشه مربع زمانی که یک کامپیوتر کلاسیک به آن احتیاج دارد ، انجام دهد ، یعنی SHA-256 را به SHA-128 تبدیل کند.