3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

استخراج رمزارزها در هیئت دولت تا به امروز تصویب نشده است

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه هنوز استخراج رمزارزها در هیئت دولت تصویب نشده است، گفت: رمز ارز صنعتی با ریسک بسیار بالاست و رمزارزها از جمله بیت کوین با نوسان شدید قیمت رو به رو هستند.

به نقل از شبکه خبر، محمدعلی دهقان دهنوی در برنامه تیر امشب شبکه خبر اظهار داشت: استخراج رمز ارز صنعت یا پدیده ای جدید است و باید معایب و محاسن آن را با هم دید و ضمن مدیریت معایب از مزایای آن به نفع کشور استفاده کرد.

معاون وزیر اقتصاد افزود: استخراج رمزارز نوعی ایجاد دارایی است برای همین می توان آن را صنعت در نظر گرفت، اما وقتی با آن بخواهد پرداختی انجام شود، نیاز به مدیریت و نظارت بانک مرکزی است که می تواند تا حدودی از طریق مثلاً مصرف برق، میزان پردازش و … آن را برآورد کند.

وی با اشاره به اینکه هنوز استخراج رمزارزها در هیئت دولت تصویب نشده است، گفت: آنها که می خواهند در این صنعت کار کنند باید بدانند که صنعتی با ریسک بسیار بالاست و رمزارزها از جمله بیت کوین با نوسان شدید قیمت رو به رو هستند.

معاون وزیر اقتصاد درباره رمزارز بیت کوین گفت: رمز ارزها انواع مختلف و اسامی گوناگون دارد و یکی از آنها که معروف تر و رایج تر است بیت کوین نام دارد.

وی با اشاره به تعریف فناوری بلاک چین و رمزارزها گفت: بلاک چین نوعی فناوری است که اجازه می دهد اطلاعات را به شکل رمزنگاری شده و توزیع شده داشته باشیم و استخراج رمز ارز کسب و کار و صنعتی است که با استفاده از فناوری بلاک چین افراد تلاش می کنند رمزارزها را به دست بیاورند؛ یعنی رمزارز پاداش کسی است که از فناوری بلاک چین برای بدست آوردن آن استفاده کرده است.

دهقان دهنوی گفت: بلاک چین فناوری است که هم برای تولید رمزارز داخلی و هم برای تولید امضای دیجیتال می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: رمز ارز جهان روایی ندارد و قابلیت داد و ستد با آن بسیار محدود است.

مشکل مصرف برق برای رمزارزها فقط در تابستان مطرح است

احمد محمدی انارکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با اشاره به مزایا و معایب کسب و کار استخراج رمزارز، گفت: از ظرفیت های خوب رمز ارز می توان استفاده کرد، چون قابلیت پیگیری ندارد می توان از طریق آن برای کشور ارزآوری کرد و یا واردات انجام داد.

انارکی در بحث مصرف برق هم گفت: وزارت ارتباطات هم می تواند در بحث شناسایی و رصد دستگاه های رمزارزها مشارکت کند و در ضمن باید توجه داشت که مشکل مصرف برق بیشتر در تابستان اتفاق می افتد و مشکلی از این بابت در فصول دیگر نیست.

شرط صعنتی شدن پدیده استخراج بیت کوین

همچنین زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت نیز در این برنامه گفت: باید حدی برای صنعتی شدن پدیده استخراج بیت کوین تعریف کرد و هنوز در وزارت خانه به این جمع بندی نرسیده ایم که این حد چقدر باشد آیا بر اساس میزان پردازش باشد یا مصرف برق یا شمار سرورها.

برای تولید بیت کوین نباید از برق یارانه ای استفاده شود

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق نیز گفت: برای تولید هر بیت کوین تقریباً ۷۲ هزار کیلو وات برق مصرف می شود که طبیعتاً نمی توان اجازه داد از برق یارانه ای استفاده شود و قیمت برق رمز ارزها باید به نرخ صادراتی محاسبه شود.

رجبی مشهدی گفت: یکی از پیشنهادات وزارت نیرو این بوده که سرورهای رمزارزها در زمان تابستان و پیک مصرف با محدودیت رو به رو شوند و از طریق کنترهای هوشمند بحث نظارت ممکن است.