فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

اشتباه در بازار دلار/سکه به مدار صعودی بازگشت

اشتباه در بازار دلار/سکه به مدار صعودی بازگشت
روند دلار در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد اسکناس آمریکایی نسبت به برخی نقاط قیمتی حساس‌تر واکنش نشان داده است.

اشتباه در بازار دلار/سکه به مدار صعودی بازگشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، روز چهارشنبه، معامله‌گران دلار به صحبت‌های یک مقام آمریکایی واکنش نشان دادند. در پنجمین روز هفته، ‌کانال‌های اطلاع‌رسانی معامله‌گران به‌طور مرتب خبر می‌دادند که رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران عنوان کرده است، آمریکا و شرکایش در اروپا و خاورمیانه خود را برای زندگی بدون توافق هسته‌ای با ایران آماده می‌کنند.

 

 بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که نماینده آمریکا در بخش اصلی صحبت‌های خود اشاره کرده است که ابزار دیپلماسی همچنان بهترین راه‌‌ برای عبور از مشکلات است.

رفتار‌ روزهای اخیر مقامات ایرانی و اروپایی نیز نشان می‌دهد که طرفین به پیشبرد مذاکرات اهمیت می‌دهند و حداقل می‌توان گفت که سفر باقری‌کنی به بروکسل نشان از جدی بودن ایرانی‌ها دارد.  در واقع در شرایطی که شواهد نشان می‌دهد وضعیت برای پیشبرد شروع مذاکرات نسبت به دو هفته گذشته در موقعیت بهتری قرار گرفته است، دیروز بخشی از معامله‌گران با برجسته کردن بخش حاشیه‌ای صحبت‌های رابرت مالی، سعی کردند فضای بازار را نوسانی کنند. 

جوسازی نوسان‌گیران موجب شد اسکناس آمریکایی به بالای سطح ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومانی سرک بکشد. ساعت ۳ بعدازظهر دیروز دلار در محدوده ۲۷ هزار و ۷۲۰ تومان قرار گرفت که ۲۲۰ تومان بالاتر از روز سه‌شنبه بود.  به گفته شماری از فعالان، در صورتی که افزایش قیمت دلار ناشی از جوسازی نوسان‌گیران باشد، قیمت این ارز طی روزهای بعد به رشد خود ادامه نخواهد داد.  در این میان، بخشی از فعالان نیز افزایش قیمت اسکناس آمریکایی را به افزایش تقاضای حواله درهم نسبت می‌دادند.

روز گذشته حواله درهم تا ۷ هزار و ۵۴۰ تومان پیشروی کرد. با توجه به رابطه مستقیم حواله درهم و ارزش دلار در بازار داخلی، خریداران در خیابان فردوسی فعال‌تر شدند و اسکناس آمریکایی را در جهت افزایشی قرار دادند.  به باور تحلیل‌گران فنی تا زمانی که حواله درهم بالای سطح ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی قرار دارد، انتظارات در بازار داخلی در جهت صعودی قرار خواهد داشت. به گفته فعالان در صورتی که درهم تا سطح ۸ هزار تومانی رشد کند، حتی احتمال شکست کانال ۲۹ هزار تومانی دلار وجود دارد. برای ورود دلار به کانال ۲۸ هزار تومانی نیز نیاز است که درهم حداقل به بالای محدوده ۷هزار و ۷۰۰ تومانی نفوذ کند.

   نقاط حساس در بازار دلار

روند دلار در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد اسکناس آمریکایی نسبت به برخی نقاط قیمتی حساس‌تر واکنش نشان داده است. به عنوان مثال در دو ماه اخیر بازار تنها دو بار زیر مرز ۲۶ هزار تومانی نوسان کرد. این موضوع به معنای آن است که بازار در حوالی ابتدای کانال ۲۷ هزار تومانی با حمایت نسبتا معناداری رو‌به‌روست. به گزارش اقتصاد‌ نیوز، در دو هفته گذشته نیز بازار دو بار در محدوده ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومانی مورد حمایت قرار گرفت. مجموع چنین داده‌هایی نشان می‌دهد که فاصله فعلی دلار با کف قیمتی ماه‌های اخیر خود چندان زیاد نیست. در کنار این در صورت از دست رفتن حمایت ۲۷ هزار تومانی می‌توان انتظار حضور معنادار فروشندگان در بازار را داشت.