فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

اعتراضات جلیقه زردها170 میلیون یورو خسارت بر جا گذاشته است

شرکت های بیمه در فرانسه روز دوشنبه اعلام کرند اعتراضات اخیر در این کشور که هر شنبه برگزار می شود، بدون احتساب هجدهمین اقدام معترضان، 170 میلیون یورو خسارت بر جا گذاشته است.

این خسارت ها بطور عمده شامل تخریب اموال عمومی و دولتی توسط جلیقه زردها و همچنین اعتصاب های گسترده کارمندان فرانسوی شاغل در خدمات عمومی بوده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، ‘امانول مکرون’ رئیس جمهوری فرانسه پس از خشونت هایی که در جریان هجدهمین هفته اعتراض های جلیقه زردها در پاریس به وقوع پیوست گفته که می خواهد تظاهرات در خیابان شانزه لیزه را ممنوع اعلام کند.
این اظهارات مکرون درست نقطه مقابل سخنانی است که او در 11اسفند امسال بیان کرد.
سرسختی مکرون در برابر خواسته های مخالفان وی موسوم به جلیقه زردها در حالیست که هجدهمین هفته اعتراضات را می توان نقطه عطف بحران در کاخ الیزه بر شمرد.
شرکت های بیمه فرانسه تخمین زده اند که از آغاز اعتراض های این کشور تا کنون، به استثنای اعتراض های هفته هجدهم، 170 میلیون یورو خسارت به اقتصاد فرانسه وارد شده است.
هجدهمین هفته اعتراضات جلیقه زردها به سیاست های اقتصادی دولت مکرون درحالی با پایان نخستین مرحله از گفت وگوهای ملی فرانسه همزمان شده است که بسیاری از کارشناسان و ناظران بین الملل این تلاقی را هشداری جدی برای مستاجر کاخ الیزه می دانند.
طرح گفت وگو ملی فرانسه، دو ماه پیش به ابتکار رئیس جمهوری فرانسه و به منظور رفع بحران جلیقه زردها آغاز شد.
در واقع باید گفت که از این پس، رئیس جمهوری فرانسه و تیمش، باید به تحلیل خواسته های مردم که در این دو ماه مطرح شده است، بپردازند.
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باورند که ممکن است که یافتن راه حلی جامع برای رفع مشکلات مردم و پاسخگویی به مطالبات آنان دشوار باشد و ماهها به طول بینجامد.
در دو ماه گذشته، بیش از10هزار و سیصد گردهمایی در این مدت در سرتاسر فرانسه برگزار شد و شرکت کنندگان در آن آزادانه درباره موضوعات گوناگونی چون بهداشت، آموزش و پرورش، فرهنگ، محیط زیست، قدرت خرید، بازنشستگی، مالیات، عدم تساوی و وجود بی عدالتی در اجتماع بحث و گفت و گو کردند.
مکرون وعده داده است که در اواسط ماه آوریل تصمیمات اساسی خود را اعلام و در این مدت باز هم به نواحی مختلف فرانسه برای بحث و گفت و گو با مردم سفر خواهد کرد. بسیاری از نمایندگان دولت را تحت فشار گذاشته اند تا برنامه های سریع حتی نمادینی را در پاسخ به مطالبات جامعه به اجرا بگذارد.
اما بسیاری از کارشناسان با اشاره به آخرین تظاهرات جلیقه زردها که به دستگیری 250 تن از معترضان انجامید، آینده خوبی را برای این طرح جنجالی مکرون متصور نمی شوند.
در هجدهمین شنبه اعتراضی مخالفان مکرون، حدود پنج هزار نیروی انتظامی برای جلوگیری از خشونت در پاریس حضور یافته‌اند. در واقع باید گفت که تظاهرات امروز جلیقه زردها در سراسر فرانسه از آنجایی حائز اهمیت است که نخستین شنبه بعد از پایان روند دوماهه ‘گفت وگوهای ملی’ یا همان ‘بحث بزرگ’ به شمار می رود که طی آن دولت تلاش کرد نظرها و پیشنهادهای شهروندانش را برای اصلاح امور جمع‌آوری کند. این ابتکار کم‌سابقه دولت در واکنش به شکل‌گیری جنبش جلیقه زردها طرح شد.
هنوز مشخص نیست که این نظرخواهی گسترده و سراسری تا چه اندازه نتیجه‌بخش باشد.

**درخواست وزیر کشور فرانسه برای برخورد قاطع با معترضان
وزیر کشور فرانسه خواستار برخورد قاطع با معترضان و عاملان خشونت در درگیری ها شد.
کریستوف کاستنر معتقد است که عده ای از ‘حرفه ای ها’ نقاب بر چهره در بین جلیقه زردها نفوذ کرده اند که ‘خواستار خشونت و به دنبال ترویج هرج و مرج هستند’.
وی در توئیتی با محکوم کردن اعمال خشونت آمیز خواستار برخورد پلیس ‘با نهایت قاطعیت’ با عاملان خشونت شد.

**اذعان 170 مورد خشونت علیه جلیقه زردها
وزیر کشور فرانسه روز شنبه با اذعان به وقوع یکصد و 74 مورد خشونت پلیس در حاشیه تظاهرات جلیقه زردها، گفت که تحقیقاتی در این زمینه صورت خواهد گرفت.
‘کریستف کاستانر’ در گفت وگو با شبکه ‘بی.اف.ام. تی.وی’ گفت: در مجموع یکصد و 74 مورد خشونت پلیس از طرف دادگستری به بازرسی کل پلیس ملی فرانسه ارجاع شده است و اگر تحقیقات نشان دهد که اشتباهی روی داده عاملان آن حتما مجازات خواهند شد.
اظهارات وزیر کشور فرانسه درحالیست که براساس آخرین گزارش ها، در تظاهرات و اعتراض های امروز پاریس، یک مادر به همراه نوزادش به دست نیروهای ضدشورش به شدت زخمی شده اند که وضعیت جسمانی هر دو وخیم اعلام شده است.
علاوه بر سازمان های بین المللی، تظاهرکنندگان، فعالان آزادی های عمومی و احزاب سیاسی در فرانسه، به برخی روش های حفظ نظم به ویژه استفاده پلیس از فلش بال برضد جلیقه زردها به شدت انتقاد دارند.
درهمین ارتباط، چندی پیش نیز ‘میشل باشله’ کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق درباره استقاده پلیس فرانسه از سلاح های مرگبار در سرکوب جلیقه زردها شده است.
باشله گفت: گزارش هایی مبنی بر استفاده نیروهای پلیس فرانسه از سلاح های نامتعارف در اعتراض های جلیقه زردها به کمیسیون عالی حقوق بشر رسیده است.
ماه گذشته نیز گروه های مدافع حقوق بشر با اشاره به ادامه اعتراض های جلیقه زردها در فرانسه و برخورد شدید نیروهای پلیس ضدشورش با آنها در هفته های گذشته، درباره خرید سلاح های جدید و مرگبار پلیس ابراز نگرانی کرده بودند.
گروه های مدافع حقوق بشری هشدار داده اند که وزارت کشور فرانسه برای رویارویی با مخالفان، یکهزار و 280 قبضه سلاح مرگبار ‘فلش-بال’ خریداری کرده که در اختیار نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش قرار می گیرد.
خیابان‌های پاریس در هفته‌های گذشته صحنه درگیری خشونت‌بار نیروهای پلیس و معترضان فرانسوی بوده است.
اعتراض‌ها در ابتدا در واکنش به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه بویژه در حوزه سوخت و مالیات آغاز شد، اما به سرعت جنبه‌ سیاسی پیدا کرد.
دولت این کشور در هفته‌های گذشته با عقب‌نشینی از برخی سیاست‌های خود و اختصاص بودجه بیشتر به کارگران و بازنشسته‌ها، سعی در مدیریت بحران ایجاد شده داشته، اما در این مسیر موفق نبوده است.
از آغاز تظاهرات علیه دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، تاکنون دستکم 2 هزار تظاهرکننده و یک هزار نیروی پلیس زخمی شده اند.