فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

افت بی‌سابقه قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال

بیت‌کوین سال ۲۰۲۰ را با انفجار قیمت بی‌سابقه‌ای آغاز کرد به گونه‌ای که قیمت آن تا ده هزار دلار بالا رفت اما ماندگاری بیت‌کوین در اوج مدت زیادی به طول نینجامید و این ارز دیجیتال در خلاف مسیر پیش‌بینی‌شده در حرکت است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، روند افزایش قیمت بیت‌کوین از ۲۶ بهمن متوقف شد؛ درست زمانی که ارزش این ارز دیجیتال به بالاترین حد خود (ده هزار و ۳۷۱ دلار) در چند سال اخیر رسیده بود و روند کاهشی آن آغاز شد.

موج اول کاهش قیمت این ارز دیجیتال از ۲۶ بهمن‌ماه تا ۳۰ بهمن به طول انجامید به گونه‌ای که قیمت این ارز دیجیتال با تجربه نوسانات شدید در بازار به ۱۰ هزار و ۱۸۸ دلار رسید.

اما کاهش قیمت‌ها با شروع اسفند با سرعت و شدت بیشتری ادامه یافت به گونه‌ای که قیمت این ارز دیجیتال در ۱۱ اسفند به ۸ هزار و ۵۴۷ دلار رسید.

دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین در اوایل امسال به گفته کارشناسان کاهش تولید این ارز دیجیتال است به طوری که به گفته رئیس کمپانی نکسو هر چهار سال یک بار تولید این ارز دیجیتال به نصف کاهش پیدا می کند و این عاملی است که امسال منجر به افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد و دفعه قبلی که تولید این ارز دیجیتال به نصف کاهش پیدا کرد قیمت آن ۴ هزار درصد افزایش یافت.

اما با مشاهدات صورت گفته به احتمال زیاد کاهش تولید بیت‌کوین نتواند مانع آسیب دیدن این ارز دیجیتال در بحران کرونا شود و رکود در بازارهای مالی و سقوط بورس های بزرگ دنیا بیت کوین را تحت تاثیر قرار داده است.

در کنار بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال نیز از این بحران در امان نمانده‌اند به گونه‌ای که ارزش ارز دیجیتال اتریوم نسبت به دیروز با ۹ دلار کاهش به ۲۲۰ دلار رسیده است و قیمت لایت کوین نیز نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافته است و قیمت این ارز دیجیتال به ۵۹ دلار رسیده است.

  • سقوط ارزش ارزهای دیجیتال