3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

افت ۳۲ هزار واحدی شاخص بورس در پایان معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز در یک روند کاهشی ۳۲ هزار و ۴۱۷ واحد کاهش یافت.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاهشی در پایان معاملات با افت 32 هزار و 417 واحد به رقم یک میلیون و 173 هزار و 50 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز 4 هزار و 402 واحد افت کرده و به رقم 423 هزار و 162 واحد رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 8.7 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از یک میلیون نوبت معامله و به ارزش 8 هزار و 584 میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از 15 هزار و 392 میلیارد تومان رسید را هم در نظر بگیریم، ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به حدود 24 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 
نقشه معاملات امروز بورس
همچنین ارزش روز بازار در بورس تهران بیش از 4 میلیون و 664 هزار میلیارد تومان رسید و ارزش روز فرابورس به یک میلیون و 190 هزار میلیارد تومان رسید در حالیکه ارزش این دو بازار در روزهای رونق به نزدیک 7 میلیون میلیارد تومان رسیده بود.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند که نشان از کاهش شاخص‌ها دارد به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی-ارزشی 2.6 درصد افت کردند و شاخص کل و شاخص قیمت در معیار هم‌وزن یک درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور 2 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 3.1 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 2.1 درصد کاهش یافت.

 
ارزش امروز پالایش یکم
بر اثر ریزش شاخص بورس تهران،‌ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری پالایش یکم که در روز عرضه 10 هزار تومان بود،‌ با کاهش پیاپی مواجه شده و امروز به حدود 30 درصد زیر قیمت رسیده و هر واحد آن 7701 تومان شده است.

امروز نمادهایی که قبلاً شاخص‌ساز بودند همگی قرمزپوش بودند و بیشترین اثر کاهشی در بورس را نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، شستا، ملی مس، گل‌گهر، چادرملو و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین را بر عهده داشتند.

نمادهای پرتراکنش شامل دارویی برکت، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، سایپا، زر ماکارون، کاشی الوند ، ایران‌خودرو و لیزینگ پارسیان بودند.

در فرابورس ایران امروز گرچه عرضه اولیه سهام ذغال سنگ ایران به میزان 10 درصد از کل سهام و تعداد 200 میلیون سهم عرضه شد اما در عین حال امروز شاخص کل فرابورس هم کاهشی بود به گونه‌ای که در پایان معاملات با کاهش 234 واحد به رقم 17 هزار و 434 واحد رسید.

روند یکساله شاخص بورس تهران
معامله‌گران فرابورس امروز بیش از 2.3 میلیارد سهام در فرابورس در قالب 634 هزار نوبت معامله و به ارزش 15 هزار و 392 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، صباتأمین، ذوب‌آهن، صنعتی مینو و فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش شامل سپیدار سیستم آسیا، چوب خزر کاسپین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و برق و انرژی پیوند گستر پارس بودند.

 امروز گرچه عرضه اولیه 10 درصد سهام ذغال سنگ طبس در فرابورس انجام شد، اما باز هم ریزش بازار را شاهد بودیم، البته عدد 24 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس نشان می‌دهد، افراد حرفه‌ای و شرکت‌های حقوقی به جمع‌آوری سهام ارزنده در بازار اقدام می‌کنند.

بنابراین به همه سهامداران توصیه می‌شود سهام خود را حتی‌الامکان با زیان نفروشند و سرمایه‌گذاری در بازار از محل پس‌اندازهایی صورت گیرد که حداقل 6 ماه به آن نیاز نداشته باشند تا مجبور نشوند سرمایه‌های خود را با زیان بفروشند.

سرمایه‌گذاری در بورس و فرابورس همراه با نوسان و سود و زیان است و کسانی سود می‌برند که برای خود استراتژی طراحی کرده و همچنین سهام ارزان و سهام شرکت‌های بنیادی خریداری کنند.