3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

السالوادور برای اولین بار در جهان بیت کوین را به عنوان یک پول قانونی پذیرفت

السالوادور به اولین کشوری تبدیل شد که بیت‌کوین را به‌عنوان یکی از پول‌های قانونی خود مورد پذیرش قرار می‌دهد. ۶۲ نفر از نمایندگان کنگره این کشور با قانونی شدن پذیرش بیت‌کوین موافقت کردند.

«نجیب ابوکیله»، رئیس جمهور السالوادور چند روز پیش این لایحه را به کنگره فرستاد. حالا امروز اعلام شده که از میان ۸۴ نماینده کنگره، ۶۲ نفر به تصویب این پیشنهاد رای داده‌اند. هدف این لایحه رسمی کردن بیت‌کوین به‌عنوان یک پول قانونی با توانمندی‌های متعدد به‌خصوص در بحث تراکنش‌هاست.

حالا قیمت کالاها و خدمات را می‌توان با بیت‌کوین به نمایش گذاشت و امکان پرداخت مالیات از طریق این رمزارز فراهم می‌شود. افزون بر این، بیت‌کوین حالا دیگر در السالوادور مشمول مالیات بر عواید سرمایه نخواهد بود. قیمت این رمزارز به دنبال اعلام این خبر با رشد ۵ درصدی اکنون به حوالی ۳۴۲۰۰ دلار رسیده است.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d8a7d984d8b3d8a7d984d988d8a7d8afd988d8b1 d8a8d8b1d8a7db8c d8a7d988d984db8cd986 d8a8d8a7d8b1 d8afd8b1 d8acd987d8a7d986 d8a8db8cd8aa daa9 6149649605c8b

مطابق لایحه مصوب، نرخ تبدیل بیت‌کوین با دلار آمریکا به‌صورت آزاد توسط بازار تعیین خواهد شد. ارز رسمی السالوادور تاکنون دلار آمریکا بوده و همچنان در کنار بیت‌کوین به کار خود ادامه می‌دهد. در این لایحه گفته شده که دولت آموزش‌ها و مکانیزم‌های لازم را فراهم خواهد کرد تا مردم به‌راحتی بتوانند با بیت‌کوین تراکنش داشته باشند.

بر اساس اعلام «قانون بیت‌کوین»، حدود ۷۰ درصد شهروندان السالوادور به خدمات رایج مالی دسترسی ندارند. این کشور امیدوار است که با رمزارزها بتواند پوشش خدمات مالی را برای مردم خود گسترش دهد. با این حال، لایحه حاضر هنوز رسما به قانون تبدیل نشده و تا ۹۰ روز دیگر پس از طی مراحل حقوقی به عنوان پول قانونی به کار گرفته خواهد شد.

ابوکیله در توییتی در این باره گفت: «تصویب این لایحه موجب افزایش پوشش خدمات مالی، سرمایه‌گذاری، گردشگری و توسعه اقتصادی برای کشورمان خواهد شد. دولت در زمان هر تراکنش تعویض‌پذیری بر اساس ارزش دقیق دلاری را تضمین خواهد کرد.»

قیمت بیت‌کوین در ماه آوریل تا ۶۴ هزار دلار بالا رفت اما در هفته‌های اخیر با ریزشی قابل توجه تا نزدیکی ۳۰ هزار دلار پایین آمده. مشخص نیست که برنامه السالوادور برای جلوگیری اثرات منفی نوسان قیمت در بازار رمزارزها چه خواهد بود.