3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

الیاس دیزنی، پدر والت دیزنی

الیاس دیزنی، پدر والت دیزنی
روح‌اله حاتمی: الیاس چارلز دیزنی (Elias Charles Disney) بازرگان و کشاورز آمریکایی و پدر روی و والت دیزنی بود. وی ۶فوریه ۱۸۵۹ در دهکده ییلاقی بلوویل در اونتاریوی کانادا به دنیا آمد. پدر و مادرش از مهاجران ایرلندی پروتستان بودند که در کودکی همراه با خانواده‌های خود راهی کانادا شدند. دیزنی، سوسیالیستی دوآتشه بود و در حوزه کشاورزی و تجارت فعالیت داشت. او در ۱۸۷۸ با پدرش در پی یافتن طلا راهی کالیفرنیا شد. پدرش در ناحیه الیس کانزاس زمینی به مساحت ۸۲هکتار را از راه‌آهن یونیون پاسیفیک خرید.

 حرفه

دیزنی تا سال ۱۸۸۴ در مزرعه جدید پدرش مشغول به کار شد، اما در این سال مزرعه را ترک کرد تا به دنبال شغل جدیدی بگردد. او در کارگاه ماشین‌آلات راه‌آهن استخدام شد (والتر کرایسلر یکی از همکارانش در آنجا بود) و پس از آن فعالیت خود را در خط آهن کلرادو ادامه داد. پس از آن دوره‌ای به‌طور ناموفق نوازنده موسیقی شد و در نهایت به مزرعه پدری بازگشت. در دوره‌ای کوتاه نیز در کیسیمی فلوریدا، نزدیک به جایی که در نهایت «والت دیزنی ورد» شد، نامه‌رسان بود. دیزنی در دوره‌ای نیز کوشید در فلوریدا پرتقال پرورش دهد که در این راه نیز ناکام ماند. او هرچند نتوانست در عرصه کارآفرینی موفقیتی به دست آورد، اما پسرش والت در نهایت این آرزوی او را عملی کرد.  در ۱۸۹۳ او در نمایشگاه جهانی شیکاگو کار می‌کرد؛ جایی که به نظر برخی از مورخان الهام‌بخش والت برای خلق والت دیزنی شد. الیاس دیزنی، سهامی را از شرکت اُ-زل، کارخانه سازنده جعبه جواهرات و نیز تولید‌کننده آب سیب در شیکاگو، خرید؛ جایی که والت دیزنی پیش از پیوستن به صلیب سرخ در جنگ جهانی اول در آنجا کار می‌کرد.  در ۱۸۹۰ دیزنی به شغل نجاری روی آورد و یک سال بعد زمینی در ۱۲۴۹ تریپ خرید و در ۱۸۹۲ خانه‌ای در آن ساخت. در همسایگی آنان مهاجران اسکاتلندی، آلمانی و اسکاندیناوی اقامت داشتند و دیزنی‌ها سه فرزند خود را در آنجا به دنیا آوردند.  در اوایل قرن بیستم، الیاس دیزنی یک پیمانکار ساختمانی شده بود و ساختمان‌هایی می‌ساخت که خود مالک آنها بود و بعد دوباره آنها را می‌فروخت. او همچنین کلیسای کانگرگیشنال سن‌پل را ساخت. او و همسرش از اعضای هیات امنای این کلیسا بودند.  براساس برخی از منابع، الیاس دیزنی از رشد تبهکاری و جرم و جنایت در شهر نگران بود و می‌ترسید این موضوع برای کودکانش بدآموزی داشته باشد، از این رو در ۱۹۰۶ خانواده خود را به مزرعه‌ای نزدیک مارسلین میسوری برد و مزرعه‌ای ۱۶ هکتاری به قیمت سه هزار دلار در آنجا خرید. مارسلین شاید از آن رو انتخاب شده بود تا به شیکاگو نزدیک باشد و دیزنی در ۱۹۰۷ خط تلفنی نیز به آنجا کشید.

با بیمار شدن الیاس دیزنی، خانواده‌اش، این مزرعه را در ۱۹۱۰ فروختند و در ۱۹۱۱ راهی کانزاس شدند. دیزنی در آنجا یک مسیر تحویل روزنامه خرید و روی و والت، دو فرزندش در کار تحویل روزنامه به وی کمک می‌کردند. آنان کار تحویل روزنامه به ۱۳۰۰ مشترک را بر عهده داشتند و در عین حال سایر اقلام مانند کره، تخم‌مرغ و لبنیات را نیز به مشتریان خود می‌رساندند. الیاس دیزنی ۱۳ سپتامبر ۱۹۴۱ درگذشت.