فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

اینکه ترامپ با دشمن تبانی نداشته خبر خوبی است

شبکه خبری تلویزیونی ‘سی ان ان’ بدنبال انتشار گزارش ‘رابرت مولر’ که خلاصه ای از آن توسط ‘ویلیام بار’ وزیر دادگستری آمریکا به کنگره ارسال شده، گزارش داد: اینکه در گزارش مولر تصریح شده رئیس جمهوری با دشمن کشور تبانی نداشته خبر خوبی برای ترامپ و مردم آمریکا است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سی ان ان در تحلیل انتشار خلاصه ای از این گزارش توسط وزیر دادگستری آمریکا با حضور تحلیلگران سیاسی و حقوقی این پرسش را مطرح کرد: گزارش مولر می گوید ستاد انتخاباتی ‘دونالد ترامپ’ هیچ گونه تبانی با دشمن آمریکا نداشته، این یک نتیجه گیری بسیار خوب برای کشور و دونالد ترامپ بود، اینطور نیست؟
‘بریان کارم’ (Brian Karem) تحلیلگر سیاسی از واشنگتن در پاسخ به این پرسش طعنه آمیز سی ان ان گفت : بله! اینکه مردم آمریکا می بینند رئیس جمهوری آمریکا تبانی با دشمن کشورشان نداشته، این خود خبر خوبی است.
وی افزود: زمانی که روز جمعه گذشته ترامپ واشنگتن را به مقصد ‘مارالاگو’ ترک می کرد، نگران بود اما اکنون که بازگشته است بسیار مسرور بوده و این خبر بسیار خوبی برای او است.
‘الی هانیگ’ (Elie Honig) کارشناس امور جزایی و حقوقی نیز درباره گزارش مولر گفت: جای پرسش دارد که مولر بعنوان یک حقوقدان کهنه کار چرا نتوانسته این نتیجه گیری را داشته باشد که ترامپ مرتکب جرم و مانع اجرای قانون شده است و آن را واگذار به مقامات وزارت دادگستری آمریکا کرده که خودشان دریابند چه باید کرد، مولر در زمان دوران خدمت خود هزاران بار چنین تصمیم هایی را گرفته که چه فردی مرتکب جرم شده و یا نشده است.
سی ان ان افزود: درباره مانع شدن از اجرای قانون توسط دونالد ترامپ، مولر در گزارش خود آورده است که این نتیجه گیری را نمی کند که ترامپ مرتکب جرمی شده باشد از سویی دیگر وی را نیز تبرئه نمی کند.
کارم ادامه داد: شاید مولر در گزارش خود این نتیجه گیری را واگذار به مقامات قضایی آمریکا کرده تا مجالی برای بازجویی و تحقیق از شخص رئیس جمهوری آمریکا داشته باشد.
سی ان ان تصریح کرد: در همین حال ‘جری نادلر’ (Jerry Nadler) رئیس دمکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در پی انتشار گزارش مولر در جمع خبرنگاران گفت که نمی توان فقط بر خلاصه گزارشی که تفسیری از گزارش اصلی بوده اتکا کرد.
رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در گزارشی، تبانی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد وقت حزب جمهوریخواه با دولت روسیه را رد و اعلام کرد که شواهد کافی برای اثبات این ادعا نیافته است.
ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا خلاصه‌ای از این گزارش را روز گذشته(یکشنبه) در نامه‌ای به کنگره فرستاد و نوشت: با وجود پیشنهادهای مکرر از جانب افراد وابسته به روسیه برای کمک به ستاد انتخاباتی ترامپ، مدرکی از توافق آنها بصورت ضمنی یا علنی، برای مداخله روسیه در امور انتخاباتی به دست نیامد.
از جمله دیگر اتهام ها علیه رئیس جمهوری آمریکا «ممانعت از اجرای عدالت» است که به موجب تلاش های او برای ناتمام گذاشتن تحقیقات روسیه مطرح شد.
در گزارش مولر که متن کامل آن هنوز انتشار نیافته، ارزیابی دقیقی درخصوص این اتهام ارائه نشده و آمده است: گزارش نتیجه نمی‌گیرد که رئیس جمهوری مرتکب جرمی شده باشد، اما از او رفع اتهام هم نمی‌کند.
به نظر می‌رسد اشاره مولر به دستور ترامپ برای اخراج «جیمز کومی» رئیس اسبق اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.‌آی) در اواسط سال 2017 باشد.
کومی، هدایت تحقیقاتی مشابه در خصوص دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده داشت و اخراج او، شائبه تلاش ترامپ برای سنگ اندازی در مسیر تحقیقات را مطرح کرد.
با وجود اینکه گزارش در این ارتباط نتیجه گیری نکرده، وزیر دادگستری آمریکا در نامه خود نوشته که وی ترامپ را از اتهام یاد شده مبرا دانسته و تبرئه می کند.
این درحالیست که ‘نانسی پلوسی’ و ‘چاک شومر’ رهبران حزب دمکرات در کنگره آمریکا روز گذشته با زیر سئوال بردن نتیجه‌گیری وزارت دادگستری این کشور مبنی بر تبرئه دونالد ترامپ از اتهام‌های مطرح شده در پرونده روسیه، خواستار انتشار علنی گزارش رابرت مولر بازرس ویژه این پرونده شدند.