3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

بازگشت اونس طلا به کانال ۱۷۰۰دلاری/ ریزش قیمت فلزات گرانبها در پی صف فروش تکنیکال

اقتصادآنلاین – اکرم شعبانی؛ به نظر می‌رسد وضعیت هر دو بازار طلا و نقره در هفته جاری نسبت به هفته گذشته نزولی‌تر شده است، چرا که معاملات آتی طلای آوریل به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته سقوط کرد و قیمت‌ها همچنان بر مدار نزولی قرار دارند. این در حالی است که بازارهای سهام ایالات متحده روند افزایشی چشمگیری به ثبت می‌رسانند، شرایطی که به خودی خود تقاضا را در بازار فلزات گرانبها که پناهگاه امن سرمایه گذاری محسوب می‌شود کاهش می‌دهد. بر این اساس روز گذشته معاملات آتی طلای آوریل با کاهش ۴۶.۹۰ دلاری به قیمت ۱۷۸۸.۱۰ دلاری و نقره آتی مارس در بازار کومکس نیویورک با کاهش ۰.۸۱۴ دلاری به قیمت ۲۶.۰۷۵ دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته عمدتا روند ترکیبی داشتند، در حالی که بازارهای آسیایی بیشتر مسیر نزولی در پیش گرفته بودند سهام در کشورهای اروپایی اندکی روند افزایشی داشت. در ایالات متحده آمریکا نیز هر سه شاخص اصلی در پی انتشار گزارش هفتگی ادعای بیکاری و مشاهده وضعیت بهتر ادعای بیکاری نسبت به هفته‌های گذشته روند افزایشی قابل توجهی به ثبت رساند. به نظر می‌رسد مجموع شرایط ایجاد شده ریسک پذیری را در معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در هفته جاری افزایش داده است. همزمان تلاش دولت بایدن برای تصویب بسته محرک مالی جدید و تقویت اقتصادی این کشور انگیزه سرمایه گذاران را افزایش داده است، به نظر می‌رسد بسته کمک مالی جدید طی هفته‌های آتی به تصویب نهایی برسد.

صبح جمعه به وقت آمریکا در حالی گزارش وضعیت اشتغال ماه ژانویه منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود افزایش حقوق و دستمزد غیرمزرعه به ۵۰ هزار نفر و نرخ بیکاری در این گزارش ۶.۷ درصد باشد. 

در بازارهای مهم خارجی روز گذشته شاخص دلار آمریکا روند افزایشی در پیش گرفت و به بالاترین سطح دو ماه گذشته خود دست یافت. در همین حال، قیمت‌های آتی نفت خام نیمکس با حفظ بالاترین سطح قیمتی ۱۲ ماه گذشته به ۵۶.۱۲ دلار در هر بشکه رسید. بازدهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری ایالات متحده نیز روز گذشته به ۱.۱۳۶ درصد رسید.

طلا

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، قیمت‌های آتی طلا روز گذشته به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته خود رسید. به نظر می‌رسد اکنون روند نزولی طلا مزیت فنی کلی کوتاه مدت را به دست آورده باشد. نمودارها در یک روند نزولی چهار هفته‌ای قرار گرفته‌اند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت فنی و بالاتر از ۱۸۷۸.۹۰ دلار است که بالاترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته بوده است، هدف بعدی نزولی قیمت‌ها دستیبابی به زیر سطح پشتیبانی فنی و کمترین قیمت ماه نوامبر یعنی ۱۷۷۱.۳۰ دلار در هر اونس است. بر اساس معاملات انجام شده در روزهای گذشته، سطح مقاومت نخست طلا ۱۸۰۰ دلار و سطح مقاومت دوم ۱۸۲۰ دلار برآورد شده است این در حالی است که سطح پشتیبانی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۸۴.۶۰ دلار در هر اونس و سطح پشتیبانی دوم بر روی ۱۷۷۱.۳۰ دلار در هر اونس قرار گرفته که پایین‌ترین سطح قیمت معاملات ماه نوامبر است.

نقره

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت نقره)

معاملات آتی نقره مارس پس از آنکه روز دوشنبه موفق به ثبت بالاترین رکورد هشت سال گذشته خود شدند و با خالی شدن حباب معاملات با عقب نشینی قیمتی روبرو شدند، اکنون بازار نقره تنها در تلاش برای تثبیت قیمت‌هاست. روند صعودی معاملات آتی نقره همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است اما این مزیت به سرعت در حال محو شدن است. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت فنی و بالاترین سطح قیمت معاملات ماه ژانویه یعنی ۲۹.۱۰۵ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح پشتیبانی فنی ۲۵ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره ۲۶.۵۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم بر روی ۲۷ دلار قرار گرفته است این در حالی است که سطح پشتیبانی نخست نقره بر روی پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۲۵.۹۳۵ دلار در هر اونس و سطح پشتیبانی دوم بر روی ۲۵.۵۰ دلار در هر اونس مشاهده شده است.