مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

برای اولین بار در جهان؛ ال سالوادور می‌خواهد استفاده از بیت کوین را قانونی کند

ال سالوادور می‌تواند به اولین کشوری تبدیل شود که یک رمزارز را به صورت رسمی مورد پذیرش قرار می‌دهد. ال سالوادور امیدوار است که استفاده از بیت کوین بتواند به کنترل تورم کمک کند.

به گزارش CNBC، رئیس جمهور ال سالوادور، «نجیب ابوکیله» می‌خواهد لایحه‌ای تدوین کند تا بیت‌کوین هم در کنار دلار آمریکا به پول رسمی این کشور تبدیل شود. ال سالوادور قرار است در زمینه ساخت فریم‌ورک مالی لازم برای این پول دیجیتالی با شرکت «استرایک» (Strike) و تیم کیف پول دیجیتال آن همکاری کند.

موسس استرایک، «جک مالرز» مدعی است بیت‌کوین می‌تواند به کشورهایی مثل ال سالوادور کمک کند تا در برابر شوک‌های ناشی از ارزهای سنتی از خود دفاع کنند. با توجه به این که حزب آقای ابوکیله کنترل مجلس را هم در دست دارد، به نظر می‌رسد که این لایحه شانس زیادی برای به تصویب رسیدن خواهد داشت.

ال سالوادور بیت کوین

گفته شده که حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالص ملی ال سالوادور از نقل و انتقالات مالی مهاجران حاصل می‌شود و این تراکنش‌ها اغلب هزینه و تاخیر زیادی دارند. بیت‌کوین و سایر رمزارزها می‌توانند این نقل و انتقالات را بهینه‌تر و سریع‌تر کنند. شهروندان این کشور همین حالا هم اقبال زیادی به پرداخت‌های دیجیتالی دارند و سرویس استرایک از زمان راه‌اندازی در ماه مارس توانسته به محبوبیت زیادی در ال سالوادور دست پیدا کند.

با این حال، بیت‌کوین تحت پشتیبانی یک دولت بزرگ و قدرتمند نیست و پشتوانه‌ای مثل طلا ندارد. بیت کوین هم مثل همه ارمزارزها پرنوسان است، در نتیجه استفاده از آن برای امور جدی و مهم با توجه به احتمال افت قیمت در هر لحظه از معامله می‌تواند ریسک‌های زیادی به دنبال داشته باشد.

با این وجود، اگر اقدام ال سالوادور موفقیت‌آمیز باشد، بیت کوین و سایر رمزارزها می‌توانند جایگاه خود را در نظام اقتصادی دنیا محکم‌تر کنند. البته نباید انتظار داشته باشیم که سایر کشورها هم به سراغ پذیرش رسمی آن بروند چون کشورهای بزرگی مثل آمریکا در تلاشند تا رمزارز خود را توسعه دهند.