مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

بهترین انگشتر برای رزق و روزی در روایات: عقیق شرف الشمس فیروزه

از قدیم تا به امروز استفاده از انواع سنگ های انگشتری به جهت زیبایی و خواصی که دارند رواج بسیاری داشته‌اند. درباره خواص انواع انگشتر در روایات نیز مطالب بسیاری بیان شده‌است.

 به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری دانشجو، از قدیم تا به امروز استفاده از انواع سنگ های انگشتری به جهت زیبایی و خواصی که دارند رواج بسیاری داشته‌اند. درباره خواص انواع انگشتر در روایات نیز مطالب بسیاری بیان شده‌است. با مطالعه روایات و احادیث می‌توانیم بگوییم انواع سنگ های انگشتری برای کار و زندگی روزمره افراد خواص بسیاری دارند و از مهمترین خواص آنها، افزایش رزق و روزی برای افراد است. در ادامه این مقاله به بررسی بهترین نگین انگشتر برای رزق و روزی و خواص دیگر انواع انگشتر در روایات و احادیث پرداخته شده‌است. همچنین به معرفی انواع سنگ های انگشتری نیز خواهیم پرداخت.

بهترین انگشتر برای رزق و روزی در روایات: عقیق شرف الشمس فیروزه

انواع سنگ های انگشتری

بسیاری از انواع سنگ های انگشتری وجود دارند که خواص بسیاری برای روح و بدن دارند و توصیه بسیاری به استفاده از آنها شده‌است. انواع سنگ های انگشتری همچون فیروزه، یاقوت، شرف شمس، عقیق، زمرد، زبرجد، حدید صینی، در نجف  و … سبب افزایش آرامش، خوشبختی، افزایش رزق و روزی، دفع چشم زخم و گزند بدخواهان، زدودن انرژهای منفی و … خواهند شد. در فرهنگ ما ایرانیان نیز از دیرباز تا به امروز استفاده از سنگ های قیمتی و انگشترها رواج بسیار داشته‌است و با توجه به خواص انواع انگشتر در روایات اکثرا مردم جهت بهبوب شرایط زندگی و راحتی کار و زندگی از انواع سنگ های انگشتری استفاده می‌کنند.

  • انگشتر عقیق

سنگ عقیق یکی از محبوب ترین و معروف ترین انواع سنگ های انگشتری می‌باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد در واقع می‌توان بیان کرد که سنگ عقیق بهترین نگین انگشتر برای رزق و رزوی می‌باشد و علاوه براین سنگ عقیق خواص بسیاری نیز برای روح و بدن دارد. عقیق در انواع بسیار گوناگونی دیده می‌شود و با توجه به تنوع رنگی بسیار زیادی که دارد مورد پسند اکثر مردم قرار می‌گیرد.

از امام صادق (ع) عقیق نقل شده‌است که کسی که این انگشتر را در دست داشته باشد خیلی غیرمعمول است که فقیر گردد و پول نداشته باشد. همچنین درمورد خواص این انگشتر در روایات امام رضا (ع) نیز بیان کرده‌اند که این انگشتر، باعث از بین رفتن فقر خواهد شد و در دست کردن آن، نفاق را دور می‌کند و همچنین در ادامه فرمودنده‌اند که شخصی که این انگشتر را در دست کند، فقیر نمی‌شود. بیشترین توصیه بر عقیق استفاده از انگشتر عقیق یمنی اصل است. درصورت تمایل به خرید میتوانید برای مشاهده تنوع بالایی از انگشترهای عقیق، بررسی قیمت و خرید انگشتر عقیق مردانه و زنانه اصل به لینک داده شده مراجعه بفرمایید.

بهترین انگشتر برای رزق و روزی در روایات: عقیق شرف الشمس فیروزه

  • انگشتر زمرد

یکی از انواع سنگ های انگشتری سنگ زمرد است. درمورد خواص این انگشتر در روایات از امام علی (ع) آمده‌است که در دست کردن انگشتر زمرد باعث آسان شدن و گره گشایی کارها می‌شود. همچنین پیامبر (ص) فرموده‌اند که دست نمودن انگشتر زمرد باعث برطرف شدن فقر می‌شود.

  • انگشتر در نجف

این سنگ نیز یکی از انواع سنگ های انگشتری می‌باشد که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و باتوجه به شکل ظاهری متفاوتی که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار است. درمورد خواص این انگشتر در روایات آمده است که امام صادق (ع) فرموده‌اند: به درستى که هرکس آن را به دست نماید با هر نگاه کردن به آن خداوند زیارتی با حجی یا عمره در نامه وی بنویسد که ثواب آن برابر پیامبران و نیکوکاران باشد.

  • انگشتر حدید

یکی دیگر از انواع سنگ های انگشتری سنگ حدید می‌باشد که انرژی بسیاری دارد و باتوجه به اذکار خاصی که بر آن حک می‌شود دارای خواص ویژه‌ای است که یکی از آن اذکار، ذکر افزایش رزق و روزی است. این ذکر سالی یکبار فقط در اولین جمعه رمضان انجام می‌شود بنابراین حدید نیز یکی از بهترین بهترین نگین های انگشتر برای رزق و روزی شناخته می‌شود. این گوهر با توجه به رنگ سیاه و ماتی که دارد مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته‌است. درمورد این انگشتر در روایات بیان شده‌است که امام علی (ع) در جنگ ها انگشتر حدید در دست داشتند که روی آن ذکر خاصی حکاکی شده‌بود.

  • انگشتر یاقوت

یاقوت را می‌توان به عنوان یکی از گرانترین انواع سنگ های انگشتری در نظر گرفت. انگشتر یاقوت سرخ و کبود به علت زیبایی خاصی که دارند معروفتر اند و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مورد خواص این انگشتر در روایات آمده‌است که فقر را از بین می‌برد از همین رو این سنگ نیز از بهترین نگینهای انگشتر برای رزق و روزی است. از حضرت رضا (ع) بیان گریده‌است که هرکسی که انگشتر یاقوت در دست داشته باشد دچار فقیر نخواهد شد. همچنین پیامبر (ص) نیز در مورد خواص انگشتر یاقوت بیان کرده اند: در دست داشتن انگشتر یاقوت، برطرف کننده فقر و تنگ دستی خواهد شد.

  • انگشتر زبرجد

سنگ زبرجد یکی دیگر از انواع سنگ های انگشتری است که استفاده از آن تاریخچه ای طولانی دارد. امام رضا (ع) فرموده اند: انگشتر زبرجد در دست کردن، موجب راحتی در کار میشود ودر آن هیچ دشواری نیست همچنین میفرمایند که دست کردن انگشتر زبرجد باعث توانمندی و قدرت است و موجب از بین بردن فقر و نیازمندی میگردد.

  • انگشتر شرف شمس

شرف الشمس در واقع همان عقیق زرد است که پشت آن دعای شرف الشمس نیز حک شده‌است. این گوهر نیز به عنوان بهترین نگین انگشتر برای رزق و روزی شناخته می‌شود چراکه علاوه‌بر دارا بودن خواص عقیق، خواص دعای شرف شمس را نیز دارد. درواقع سنگ شرف الشمس همان سنگ عقیق است که دعای خاصی بر روی آن حکاکی می‌شود که منسوب به امام علی (ع) می‌باشد. در کتاب های نوشته شده قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری آمده در مورد خواص انگشتر شرف شمس آمده است که در دفع فقر و بیماری ها، حفظ صاحب آن از گزند جانوران و محافظت در برابر بلایا و حوادث و افزایش عزت و بزرگی تاثیر فراوانی دارد.

در مورد خواص عقیق زرد در روایات از پیامبر اکرم (ص) بیان شده‌است که هرکس یکی از انواع سنگ های انگشتری عقیق‌ سرخ، زرد و یا سفید را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و افزایش رزق و روزی و سلامتی از تمام بلا‌ها نخواهد دید و از شر پادشاه ظالم و از هر چه آدمی از آن خوف دارد و حذر می‌‌کند امان می‌ماند. دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین و بر سنگ عقیق زرد بایستی با رعایت آداب کامل حکاکی شود. برای مشاهده آداب، منابع معتبر و خواص سنگ شرف الشمس به لینک داده شده مراجعه بفرمایید.

  • انگشتر فیروزه

سنگ فیروزه جز شناخته شده‌ترین انواع سنگ های انگشتری میباشد که خواص بسیاری برای روح و جسم دارد و از گذشته دور تا به امروز بسیار مورد استفاده قرار میگرفته است. بنابر روایات انگشتر فیروزه باعث دفع بلایا و از بین بردن چشم زخم، دفع فقر، رفع مشکل فرزندآوری، (همراه با حکاکی آیه رب لا تذرنی) استجابت دعا و پیروزی شود. توصیه شده‌ترین نوع در روایات فیروزه نیشابوری است. برای مشاهده قیمت و خرید انگشتر فیروزه مردانه و زنانه نیشابوری اصل به لینک داده شده مراجعه بفرمایید.

بهترین انگشتر برای رزق و روزی در روایات: عقیق شرف الشمس فیروزه

انواع سنگ های  انگشتری بسیار دیگری نظیر آمیتیست، الکساندریت، توپاز، گارنت و … وجود دارد که میتوان از خواص آنها استفاده کرد که دراین مقاله به چند مورد از مهم‌ترین آنها اشاره شد. برای مطالعه دقیق خواص دیگر انواع انگشتر در روایات و منابع علمی، فروشگاه تخصصی نقره‌جات و سنگهای قیمتی شرف آنلاین پیشنهاد میشود که بطور مفصل به تشریح انواع سنگهای قیمتی پرداخته‌است.