3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

بهترین بیلدهای اسنایپر در دوتا ۲؛ چگونه اسنایپر بهتری باشیم؟

اسنایپر یکی از محبوب‌ترین قهرمان‌های دوتا است که علیرغم سادگی بدیهی خود در مسابقات جهانی هم توسط بازیکنان حرفه‌ای عرصه رقابتی انتخاب می‌شود.

شاید در نگاه اول تصور کنید که اسنایپر بسیار آسیب‌پذیر است و نمی‌توان به چشم یک قهرمان جدی به آن نگاه کرد. همچنین از اسنایپر به عنوان هیروی آموزشی واقعی دوتا یاد می‌شود چرا که به زعم سادگی خود بهترین گزینه برای تمرین کردن و یاد گرفتن گیمپلی بازی است. اما به جرأت می‌توان ادعا کرد که اگر چنین تصوری دارید، باید یک بار دیگر به شکل دقیق‌تر به این هیروی خطرناک نگاه بیندازید.

در این مقاله به شما بیلدهایی را معرفی می‌کنیم که به واسطه آن می‌توانید اسنایپر را به یک بازیکن شکست‌ناپذیر تبدیل کنید.

Sniper Dota 2 Abilities

جایگاه مناسب؛ برترین مزیت اسنایپر

شاید مهم‌ترین نکته یا ترفند در تبدیل کردن اسنایپر به یک هیروی کشنده و غیرقابل‌توقف آشنایی شما با نقشه بازی باشد. اینکه در مبارزه‌های تیمی چه جایگاهی را انتخاب کنید و در کجای این معادله قرار داشته باشید کلیدی‌ترین مسئله است.

اول از همه باید در نظر داشت که خیلی سخت می‌شود با عنوان اسنایپر به تنهایی به مصاف تیم رقیب رفت. اسنایپر حتی ممکن است در مبارزه‌های تک به تک هم در برابر تانک‌ها (یا همان هیروهای Strength) کم بیاورد. البته بعضی بازیکنان با بیلد Lifesteal (با آیتم‌هایی مثل ساتانیک و ماسک موربید) برای خود چنین امکانی را فراهم می‌کنند، اما در غیر این صورت تا حد ممکن به عنوان اسنایپر باید عقب‌تر از تیم خود به حریف ضربه بزنید.

استفاده از بلندی‌ها یا پوشش درخت‌ها یکی دیگر از مهلک‌ترین ترفندهای بازیکنان حرفه‌ای اسنایپر است که دشمن را در مبارزه‌های تیمی فلج می‌کند. کافیست قبل از شروع مبارزات چند ثانیه به بهترین جایگاهی فکر کنید که در آن می‌توان بیشترین دوام را داشت و بیشترین ضربه را زد.

بازیکنان حرفه‌ای وقتی در مقابل اسنایپر بازی می‌کنند در مبارزه‌های تیمی در ابتدا به دنبال این هیروی Agility می‌گردند. دلیل این مسئله مشخص است؛ اسنایپر بیشترین درصد ضربه (Damage) را نثار بازیکنان تیم حریف می‌کند. مسلما اگر بتوانید یک جایگاه مناسب و نسبتا مخفی پیدا کنید، در هرج و مرج مبارزات گروهی دیگر دشمن نمی‌تواند شما را به راحتی پیدا و از معادله خارج کند.

Dota 2 Sniper Offlane

اهمیت تیررس

با توجه به تیم حریف شاید دومین مسئله حائز اهمیت برای اسنایپر تیررس باشد. همان‌طور که می‌دانید، اسنایپر ۴ قدرت دارد که با لول‌آپ شدن ارتقا پیدا می‌کنند. اولویت انتخاب و ارتقای هرکدام از این قدرت‌ها به سبک بازی کردن شما برمی‌گردد.

قابلیت سوم یا همان Take Aim به شما تا ۴۰۰ امتیاز تیررس می‌دهد اما نباید در این نقطه متوقف شوید. هرچقدر فاصله بین شما و تیم حریف در مبارزات بیشتر باشد تاثیرگذاری اسنایپر هم بالاتر خواهد رفت. پس حتما در بیلد آیتم‌های خودت به Dragon Lance توجه داشته باشید چرا که با ۱۲ امتیار Strength و Agility خود نه تنها شما را مقاوم‌تر و سریع‌تر می‌کند، بلکه ۱۴۰ تیررس هم به اسنایپر اضافه می‌کند.

در نهایت باید به درخت استعدادها توجه کنید و وقتی به لول ۲۵ رسیدید تیررس +۱۰۰ را انتخاب کنید.

Sniper Dota 2 Damage Build

ترتیب خرید آیتم‌های بیلد دمج

بیلد دمج (Damage)

این بیلد برای وارد کردن بیشترین ضربه به تیم دشمن طراحی شده و فقط در صورتی جواب می‌دهد که در تیم ساپورت‌های بسیار کارآمد داشته باشید. در ابتدای بازی با خرید آیتم‌های Circlet و Slippers برای بستن دو Wraith Band به جلو حرکت می‌کنید که علاوه بر افزایش دمج شما دوامتان را در زمین بازی بیشتر می‌کند. در ادامه هم مانند هر هیروی دیگری به سراغ Power Treads بروید و گزینه آن را بسته به نیاز روی Agility (سبز – دمج و سرعت اتک) یا Strength (افزایش خون و آرمور) بگذارید.

قدم بعدی ساخت Dragon Lance است که ۱۹۰۰ سکه می‌خواهد اما هم دوام شما را بالا می‌برد، هم دمج و سرعت اتک می‌دهد و هم تیررس اسنایپر را بیشتر می‌کند. از این نقطه به بعد همه چیز به هیروهای تیم حریف برمی‌گردد. اگر هیروهایی مثل Slardar یا Bounty Hunter و حتی Riki در تیم مقابل باشند، خرید Shadow Blade برای پنهان شدن و فرار کردن اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود. اما اگر با هیروهایی مواجه هستید که نمی‌توانند شما را دنبال کنند، خرید این آیتم می‌تواند شروع‌کننده خوبی برای مبارزات و بعضا راه مناسبی برای فرار باشد.

این موضوع بخصوص در بازی‌هایی صدق می‌کند که هیروهایی مثل Bristleback یا Enchantress در تیم حریف مشغول هستند، چرا که با تکمیل Shadow Blade و تبدیل کردن آن به Silver’s Edge در قسمت نهایی بازی می‌توانید قابلیت‌های پسیو اینگونه هیروها را غیرفعال کنید.

از حیث دمج هم ترکیب دو آیتم Daedalus و Monkey King Bar به راحتی از پس تمام هیروها برمی‌آید و برای سرعت اتک بیشتر می‌توانید Moon Shard هم تهیه کنید که اسنایپر را شکست‌ناپذیر می‌کند.

اگر در بازی با هیروهایی مواجه بودید که دمج زیادی به شما وارد می‌کنند (علی‌الخصوص که اسنایپر اصلا هیروی بادوامی نیست)‌ می‌توانید به خرید Satanic فکر کنید که با ویژگی Lifesteal دویست درصدی خود به مدت ۵ ثانیه در اوج نبردها به راحتی می‌تواند ورق را برگرداند.

Nuker Sniper Dota 2

ترتیب خرید آیتم‌های بیلد نوکر

بیلد بمب‌افکن (Nuker)

برای آن دسته از بازیکنانی که لزوما اسنایپر را در جایگاه یک یا همان Carry بازی نمی‌کنند، بیلد نوکر می‌تواند بسیار بازی جذابی را رقم بزند. در این بیلد هم شما با حفظ فاصله خود با تیم دشمن و استفاده از ابزارهایی چون Ghost Scepter و قابلیت آلتی اسنایپر به تیم دشمن ضربه‌های قدرتمندی وارد می‌کنید.

اسنایپرهای نوکر بازی را با خرید Power Tread و ترجیحا Dragon Lance آغاز می‌کنند و در ادامه به سراغ Ghost Scepter و Aghanim’s Scepter می‌روند. تاثیر آگانیم روی اسنایپر از بین بردن زمان بارگذاری قابلیت آلتی و همچنین گیج کردن (Stun) دشمن به صورت لحظه‌ای است. با توجه به اینکه این یک قابلیت جادویی به حساب می‌آید، با استفاده از Ghost Scepter می‌توانید تاثیر آن را دو چندان کنید.

یک آیتم مهم دیگر در این بیلد Blink Dagger است که با استفاده از آن می‌توانید چند متر آنورتر تلپورت کنید و از نبردها فاصله بگیرید. در ادامه می‌توان این آیتم‌ها را با خرید Swift Blink و همچنین Ethereal Blade کامل کرد که خود +۴۰ اجیلیتی به اسنایپر می‌دهد و دمج و سرعت اتک او را بالا می‌برد.

همان‌طور که از نام آن پیداست، این بیلد اسنایپر برای کشتن دشمنان طراحی شده و همچنین می‌تواند ساپورت خوبی برای Carry تیم در مبارزات گروهی باشد تا کار بازیکنان حریف را یک‌سره کند.

همچنین با توجه به اینکه در بازی به سرعت زیادی برای حرکت احتیاج دارید، بهتر است در قسمت پایانی بازی Power Treads را بفروشید و بجای آن Boots of Travel (لول ۲) خریداری کنید.

Sniper Agile Build Dota 2

ترتیب خرید آیتم‌های بیلد چابک

بیلد آزمایشی: Agile (چابک)

این یک بیلد نامتعارف و آزموده نشده است که پتانسیل زیادی از خود نشان می‌دهد. بسیاری از المان‌های بیلد چابک اسنایپر مانند بیلد دمج هستند، با این تفاوت که نحوه حرکت در زمین و همچنین فرار از موقعیت‌های خطرناک با استفاده از آیتم‌هایی چون Blink Dagger و Boots of Travel تغییر می‌کند.

انتخاب یک جایگاه مناسب در این بیلد شاید از همه بیلد‌های معادل مهم‌تر باشد. فرق بین پیروزی و شکست در مبارزات تیمی جایگاهی است که در ابتدای آن انتخاب می‌کنید. Blink Dagger در این راستا می‌تواند به شما کمک کند، چرا که با استفاده از آن می‌توانید لای درخت‌ها قایم شوید و یا اگر دشمنان به سمتتان آمدند به سرعت جایگاهتان را عوض کنید تا در گیرودار مبارزه گروهی گیج‌ شوند.

سرعت عمل در این بیلد نقش کلیدی دارد. البته اگر در قسمت‌های پایانی بازی به سراغ Satanic بروید، دوام شما در مبارزات بیشتر خواهد بود و از نظر جایگاه هم خیالتان راحت‌تر می‌شود. آیتم کلیدی بیلد چابک همان Blink Dagger و نسخه ارتقایافته آن یعنی Swift Blink است که می‌تواند به شما گزینه‌های بدیع و جذاب زیادی ارائه کند. اما با توجه به اینکه کمتر بازیکنی سراغ این بیلد نامتعارف رفته، برای بکار گرفتن دقیق آن هم نیاز به تمرین دارید و هم باید شناخت بسیار بالایی روی نقشه داشته باشید تا از تک تک عناصر آن به نفع خود استفاده کنید.

Dota 2 Sniper Frost

هر بیلدی می‌تواند نتیجه دهد

درک یک نکته در دوتا ۲ از اهمیت کلیدی برخوردار است؛‌ بسته به نوع بازی و تیم حریف هر نوع بیلدی می‌تواند برای هر هیرویی جواب‌گو باشد. مثلا اگر بدانید که Phantom Assassin جلوی شما بازی می‌کند، پس به عنوان اسنایپر یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که باید بخرید Monkey King Bar است تا درصد زیاد Evasion (جاخالی) او را خنثی کند. از طرفی اگر با هیرویی مثل Centaur مواجه باشید، حتما باید به سراغ ماسک موربید یا ساتانیک بروید تا Lifesteal هزینه ضربه‌هایی را که به شما بازمی‌گردد جبران کند.

از این مهم‌تر، سعی کنید در بازی‌های خود ایده‌های مختلف و جذاب را آزمایش کنید. دوتا هیچوقت یک بازی تمام شده نیست و همیشه می‌توان در آن نوآوری بخرج داد، آن هم خلاقیت‌هایی که در نهایت فرق بین بازیکنان عادی و حرفه‌ای را تعیین می‌کند. چه کسی فکرش را می‌کرد که تاپسون از تیم OG در مسابقه سال گذشته با خرید آیتم Diffusal Blade آن هم برای Gyrocopter بتواند همه معادلات تیم حریف را بهم بزند و در نهایت به قهرمانی جهانی دست پیدا کند؟ پس اگر شما هم ایده‌های این چنینی دارید، نباید از نوآوری و آزمایش ترکیب‌های عجیب و غریب بترسید.

  • ۱۰ ترفند حرفه‌ای برای بازی دوتا ۲

شما با اسنایپر کدام یک از بیلدهای بالا را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ