3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

بهترین فیلم‌های عباس کیارستمی به انتخاب انگلیسی‌ها؛ کلوزآپ در صدر

مجله‌ی انگلیسی «فار اوت» (Far Out) بهترین فیلم‌های عباس کیارستمی را به مناسبت تولد این فیلم‌ساز برنده‌ی جایزه‌ی نخل طلا انتخاب کرده که فیلم «کلوزآپ» در صدر لیست قرار گرفته است.

همواره از عباس کیارستمی به عنوان یکی از بهترین کارگردان‌های آسیایی در تمام دوران‌ها یاد می‌شود؛ فیلم‌سازی که با دست‌‌مایه قرار دادن مفهوم مرگ، امید و چیستی زندگی در اکثر آثارش به ترکیبی ساده، اما دلنشین دست می‌یافت که می‌توانستند رضایت سینمادوستان ایرانی و خارجی را به دست بیاورند. حالا به مناسب سالگرد تولد کیارستمی مجله‌ی فرهنگی «فار اوت» فهرستی از بهترین فیلم‌های او منتشر کرده که در ادامه نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

 • ۲۶ فیلم ایرانی که در جشنواره‌های بین‌المللی درخشیدند

فار اوت در مطلب خود از کیارستمی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارگردان‌های تاریخ یاد کرده و آورده است: «او فیلمسازی‌ست که با آثارش زندگی هنرمندان جوانی را که به دنبال الهام از او بودند، به کلی تغییر داد»

این نشریه‌ی انگلیسی فیلم‌های کلوزآپ، «طعم گیلاس» و «خانه دوست کجاست؟» را به ترتیب به عنوان بهترین آثار کیارستمی معرفی کرده است. فار اوت چندی قبل لیستی از بهترین و تاثیرگذارترین فیلم‌های غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما منتشر کرده بود که در آن فهرست نیز اسم کلوزآپ به چشم می‌خورد. این فیلم روایت‌گر داستان واقعی زندگی شخصی به نام حسین سبزیان است که خود را کارگردانی شناخته‌شده معرفی می‌کند. کلوزآپ در جشنواره‌های مختلفی از جمله برلین، شانگهای، بوسان، تیرانا، داکا و نمایش داده شد و افتخاراتی همچون جایزه‌ی ویژه منتقدان از جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال، جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر و جایزه‌ی بهترین کارگردانی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم دونکرک را برای کیارستمی به ارمغان آورد. همچنین کلوزآپ در سال ۲۰۱۰ در فهرست پنجاه فیلم برتر تاریخ سینما از نگاه ماهنامه‌ی معتبر سینمایی «سایت ‌اند ساوند» انگلیس در رتبه‌ی چهل‌ودوم قرار گرفت.

بهترین فیلم‌های عباس کیارستمی به انتخاب مجله فار اوت

 1. کلوزآپ
 2. طعم گیلاس
 3. خانه دوست کجاست؟
 4. با ما را خواهد برد
 5. زندگی و دیگر هیچ
 6. زیر درختان زیتون
 7. مسافر
 8. گزارش
 9. کپی برابر اصل
 10. ده

نظر شما درباره‌ی این فهرست چیست؟ شما کدام یک از فیلم‌های بالا را برتر از سایرین می‌دانید؟ نظرات خود در این خصوص را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.