فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود

اخبار پولی مالی-پس از اجرایی شدن قوانین پولشویی اتحادیه اروپا، مؤسسات مالی در آلمان مجوز قانونی برای نگهداری و استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را خواهند داشت.

به گزارش اخبار پولی مالی،به نقل از بی این کریپتو، خبرهای جدیدی در راه است که پس از اجرایی شدن قوانین پولشویی اتحادیه اروپا، موسسات مالی در آلمان مجوز قانونی برای نگهداری و استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را خواهند داشت.

 در حالی که هنوز جزئیات مربوط به زمانبندی قطعی این اقدام مشخص نیست، ولی احتمالاً در 2020 اجرایی می شود.

 این در واقع یک پیشرفت هیجان‌انگیز برای جامعه بیت کوین نه فقط در آلمان بلکه در سراسر اتحادیه اروپا و حتی فراتر از آن است. ولی پس از معرفی ارز مجازی توسط تعداد زیادی از بانک های سنتی و موسسات مالی، این سرمایه جذابیت بیشتری برای برخی افراد بدبین و سرمایه گذاران اولیه ایجاد می‌کند.

 در این بین، یک شرایط برد برد برای بانک‌ها هم هست چون حالا یک بازار کاملا جدید دارند. تا به امروز هیچ موسسه مالی قانونی در آلمان اجازه ارائه مستقیم خدمات مربوط به ارز مجازی را به مشتریانش نداشت. بهترین کاری که می توانستند انجام دهند هدایت غیر مستقیم مشتریان به یک شعبه دیگر یا یک متولی خارجی بود.

 با اعمال قوانین جدید، سرمایه گذاران آلمان می توانند در بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال از طریق صندوق های داخلی سرمایه گذاری کنند و مجبور نیستند به صندوق‌های خارجی روی بیاورند. به عبارت دیگر، سرمایه گذاری در ارز های مجازی از طریق یک بانک آلمانی می تواند به آسانی سرمایه گذاری در هر دارایی سنتی دیگری مثل سهام یا اوراق قرضه باشد.

 در این بین به نظر می رسد همه در مورد ارزش این اقدام بانک مرکزی آلمان در طرفداری از ارز مجازی متقاعد نشده باشند. برخی منتقدان می‌گویند اعطای مجوز به بانک ها برای فروش مستقیم ارز های مجازی و خدمات مرتبط با آن به مشتریان، ایده بدی است.

به نظر منتقدان، این کار راه را برای اقدامات نامناسب باز میکند و ممکن است برخی بانک ها این دارایی های دیجیتال را به مشتریانشان بفروشند بدون اینکه به درستی خطرات استفاده از این سرمایه را توضیح دهند.

 به نظر می رسد بانک های آلمان عقیده دارند استفاده از ارزهای مجازی به عنوان یک ابزار مالی قابل اطمینان، غیرقابل اجتناب است. بیش از 200 بانک آلمان برای پیشنهاد یک ارز دیجیتال اروپایی ماند ارز دیجیتال ملی چین متحد شده‌اند.