فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

بی توجهی نهنگ های بازار سکه به قیمت طلا/ مهاجرت شبانه سکه

بی توجهی نهنگ های بازار سکه به قیمت طلا/ مهاجرت شبانه سکه
رشد بهای سکه در شرایطی که وضعیت در بازار جهانی طلا منفی بود، یک بار دیگر نشان داد که برای معامله گران بزرگ بازار فلز گران بهای داخلی، روند حرکتی دلار اهمیت بسیار بیشتری نسبت به طلا دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، دیروز اونس طلا از محدوده هزار و ۷۵۰ دلار به شکل معناداری فاصله گرفت. طلای جهانی شب گذشته در محدوده هزار و ۷۳۰ دلار به کار خود پایان داد. انتظار می رفت که با چنین افتی، بهای سکه در بازار داخلی نیز تحت تاثیر قرار بگیرد و به سوی حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حرکت کند. ولی در میان شگفتی بسیاری از بازیگران بازار فلز گران بهای داخلی، سکه راه افزایشی را در پیش گرفت و حتی دیشب توانست در معاملات پشت خطی بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی معامله شود.

عامل افزایش قیمت سکه امامی، رشد بهای دلار در بازار پشت خطی بود. اسکناس آمریکایی در معاملات یاد شده پس از حدود یک ماه وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد و همین  موضوع موجب شد که تمایل به خرید در بازار سکه افزایش ‍پیدا کند.

رشد بهای سکه در شرایطی که وضعیت در بازار جهانی طلا منفی بود، یک بار دیگر نشان داد که برای معامله گران بزرگ بازار فلز گران بهای داخلی، روند حرکتی دلار اهمیت بسیار بیشتری نسبت به طلا دارد. در واقع می توان گفت که سکه بازان موقعیت معاملاتی خود را بیشتر بر اساس روند قیمت دلار تعیین می کنند و اونس طلا تنها نقش یک چاشنی را بازی می کند که شدت نوسان بازار سکه را تحت تاثیر قرار می دهد.

در مقابل این نگاه، معامله گرانی قرار دارند که معتقدند سکه تحت تاثیر رفتارهای هیجانی صعود قابل توجهی را تجربه کرد و با آغاز معاملات روز جاری در صورت ادامه وضعیت نزولی اونس طلا، به زیر مرز ۱۲ میلیون تومان بازخواهد گشت.


گزارش اکوایران با تیتر«۴ شرط خرید مسکن در دولت رییسی» را ببینید