3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

تحلیلگر ترکیه‌ای: ترامپ به دنبال ایجاد دو دستگی در ایران است

یک تحلیلگر ترکیه‌ای مسائل ایران معتقد است، اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا اخیر درباره «پتانسیل بزرگ اقتصادی ایران» و تاکید او بر اینکه دولتش به دنبال تغییر نظام نیست، به منظور ایجاد دوگانگی در درون حکومت ایران مطرح شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، از نظر «حقی اویغور» تحلیلگر ترکیه‌ای و کارشناس «مرکز مطالعات ایرانی آنکارا» (ایرام) اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران در نشست خبری مشترک روز دوشنبه با نخست‌وزیر ژاپن به منظور ایجاد شکاف و دوگانگی در میان مقام‌های ایرانی مطرح شده است.

حقی اویغور، دارنده مدارک کارشناسی ارشد تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی و دکتری زبان و ادبیات فارسی است و به زبان­‌های فارسی، انگلیسی و عربی تسلط دارد. او در یک پیام توییتری به تحلیل اظهارات روز گذشته رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص ایران پرداخت.

اویغور سابقه فعالیت­ پژوهشی و اجرایی در مورد ایران در بنیاد علم و هنر استانبول (۲۰۰۵-۲۰۱۰)، مدیریت امور اداری و تشریفاتی در اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی واقع در تهران (۲۰۱۰-۲۰۱۴)، اشتغال در  شبکۀ «تی آر تی ورلد» (۲۰۱۵-۲۰۱۶) را دارد و مقالات و پژوهش­‌های بسیاری برای مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی نوشته است.

این کارشناس ترکیه‌ای در توئیتی نوشت: «به نظر من، اظهارات ترامپ (در توکیو) تلاشی برای تشویش ذهنی و ایجاد دوگانگی در درون حکومت ایران به منظور جلوگیری کردن از ایجاد یک راهبرد منسجم (در قبال آمریکا) است».

ترامپ در نشست مشترک با «آبه شینزو» ضمن تکرار توهین به ایرانی‌ها و «کشور تروریست» خواندن ایران گفت: «من اصلا به دنبال صدمه‌زدن به ایران نیستم. فقط می‌خواهم بشنوم که ایران به سلاح اتمی «نه» بگوید. به اندازه کافی در جهان به‌خاطر تسلیحات اتمی مشکل داریم، پس ایران نباید سلاح اتمی داشته باشد. به‌نظرم ما می‌توانیم به توافق برسیم».

رئیس‌جمهور آمریکا با تاکید بر اینکه دولت کنونی آمریکا به دنبال تغییر نظام ایران نیست، تصریح کرده بود: «به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم… با توافقی که اوباما و بایدن امضا کرده بودند، ایران می‌توانست در مدت زمان کوتاهی به سلاح اتمی دست یابد، بدون اینکه توافق را نقض کرده باشد. این چه توافقی است؟ پس نمی‌توانستیم آن را قبول کنیم».


«حقی اویغور» در مراسم افطار با محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه

انتهای پیام/ق