3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

تدبیر اتاق اصناف و دادستانی برای کنترل قیمت‌ها

رئیس اتاق اصناف کشور گفت: از اصناف خواستیم با فروش فوق العاده و تخفیف های ویژه، زمینه سهولت خرید مردم در بازار شب عید را فراهم کنند.

خبرگزاری ایرنا: رئیس اتاق اصناف کشور گفت: از اصناف خواستیم با فروش فوق العاده و تخفیف های ویژه، زمینه سهولت خرید مردم در بازار شب عید را فراهم کنند.

با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال همواره دغدغه تامین کالای اساسی و مایحتاج ضروری مردم و تنظیم بازار مطرح است؛ «سعید ممبینی» که به تازگی ریاست اتاق اصناف کشور را عهده دار شده است، روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: یکی از نکات مورد تاکید به اصناف سراسر کشور برای شب عید آن است که کمبود کالا همچون آجیل و خشکبار، میوه و اقلام تره باری مشاهده نشود زیرا سبب افزایش قیمت ها می شود.

تدبیر اتاق اصناف و دادستانی برای کنترل قیمت‌ها

وی، رصد بازار و مشارکت جدی در تنظیم بازار را دو خواسته مهم از اصناف اعلام کرد و گفت: الزامات قانونی همچون برچسب قیمت و نرخ نامه باید در محل نصب و اطلاع رسانی های لازم انجام شود.

رئیس اتاق اصناف کشور اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود، نگرانی مهم در بازار، تامین کالاهای اساسی است؛ البته دولت نیز تلاش خوبی در رفع برخی نیازها در واردات این نوع کالاها داشته است.

** ضرورت نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

وی افزود: دولت با تخصیص ارز 4200 تومانی، کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین می کند اما بحثی که وجود دارد مربوط به توزیع این کالاهاست که در قالب مشخص انجام نمی شود.

ممبینی گفت: توزیع این کالاها از طریق تعاونی ها و فروشگاه های زنجیره ای مورد انتقاد است و کنترلی بر شیوه توزیع آنها نیست.

وی گفت: شبکه توزیع اصناف آماده همکاری در توزیع این اقلام اساسی بوده و پیشنهاد ما این است که به واحدهای صنفی نیز سهمیه ای برای توزیع اختصاص یابد اما دولت و با استقرار سامانه های نرم افزاری در محل، بر شیوه توزیع کنترل کند.

رئیس اتاق اصناف کشور گفت: البته این پیشنهاد به وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت تا از این طریق کالاها در اختیار مصرف کنندگان اصلی قرار گیرد.

دستورالعمل نظارت بر بازار مصرف ابلاغ می شود

دادستان کل کشور گفت: دستورالعمل نظارت بر مراکز تولید، انبار و بازار مصرفی مردم طی امروز و فردا یا اول هفته آینده به سراسر کشور ابلاغ می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در حاشیه همایش معاونان مبارزه با سرقت سراسر کشور در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس این دستورالعمل دادستان ها مکلف شدند در پایان امسال و با توجه به نزدیک شدن به سال جدید و افزایش نیاز به کالا و ضروریات زندگی، هیات هایی از دستگاه های ذیربط با محوریت دادستان ها تشکیل دهند تا بر مراکز تولید و انبارهای مصرفی نظارت داشته باشند.

دادستان کل کشور ادامه داد: در این دستورالعمل چند نوع اقلام مورد نیاز اعلام شده است و امروز مراحل نهایی آن انجام می شود.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین منتظری با ابلاغ این دستورالعمل در کمیته ویژه ای با محوریت دادستان و مدیران ادارات تعزیرات حکومیتی نظارت ها بیشتر خواهد شد.

وی گفت: از صاحبان کالا و تولیدکنندگان در حوزه خدمت رسانی که به مردم خدمت می کنند، می خواهیم در این زمینه همکاری کنند و کام مردم را در آستانه سال جدید و همچنین چهل سالگی انقلاب شیرین تر کنند. با انصاف بیشتر و گرفتن سود کمتر با مردم برخورد شود تا اقشار سطوح متوسط و زیرمتوسط جامعه، مشکلی نداشته باشند.