مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ترامپ، مخالفان خود را تهدید کرد

در پی تبرئه دونالد ترامپ در گزارش بازرس ویژه وزارت دادگستری از تبانی با روسیه در جریان انتخابات ۲۰۱۶ ، او می گوید مخالفانش که “رفتاری شرورانه و خائنانه” نشان دادند، زیر نظر خواهند بود.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در کاخ سفید گفت که هرگز هیچ رئیس جمهور دیگری نباید به دلیل یک “روایت کذب” موضوع تحقیق قرار گیرد.

 

او یک روز پس از آن صحبت می کرد که وزیر دادگستری آمریکا خلاصه ای از گزارش بازرس ویژه، رابرت مولر، را منتشر کرد.

 

این گزارش ترامپ را از اتهام تبانی با روسیه برای پیروزی در انتخابات در مقابل هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها تبرئه می کند؛ با این حال مولر از تبرئه رئیس جمهور آمریکا در مورد اتهام کارشکنی در مسیر عدالت خودداری کرد.

 

ترامپ در کاخ سفید میزبان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود که خبرنگاری درباره نتیجه گزارش مولر از او پرسید.

 

ترامپ گفت: “آدم های زیادی هستند که کارهای خیلی خیلی شرورانه و بدی کرده اند. از نظر من این کارها خائنانه و علیه کشور بوده است.”

 

او افزود: “کسانی که چنین ضرری به کشور زده اند… مسلما این افراد زیر ذره بین خواهند رفت، مدت هاست که آنها را زیر نظر دارم. می خواهم بگویم چرا این افراد موضوع بررسی و تحقیق نبوده اند؟ آنها به کنگره دروغ گفتند – خیلی ها، می دانید چه کسانی را می گویم – کارهای خیلی شرورانه ای کرده اند.”

 

با این حال رئیس جمهور آمریکا از کسی نام نبرد.

 

او افزود: “این یک روایت نادرست بود، چیز وحشتناکی بود، نباید هرگز اجازه دهیم برای رئیس جمهور دیگری اتفاق بیافتد، این را می توانم بگویم. با قوی ترین عبارات هم می گویم.”

 

همزمان دمکرات ها در کنگره بر نکته ای در نامه روز یکشنبه وزیر دادگستری انگشت گذاشته اند که می گوید گزارش مولر، ترامپ را از اتهام کارشکنی در مسیر عدالت “تبرئه نمی کند”.

 

اکنون دموکرات‌ها این گمانه‌زنی را مطرح کرده‌اند که حتی اگر گزارش کامل بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نیز بر تبرئه کامل ترامپ تاکید داشته باشد، این موضوع قابل طرح خواهد بود که آیا رئیس جمهوری با هدف ممانعت از افشای حقیقت در برابر تحقیقات مولر مانع تراشی کرده است یا نه؟

 

امری که در پی ارسال نامه دادستان کل ایالات متحده به برخی اعضاء کنگره آمريکا پیگری آن دشوار شده است. ویلیام بار هر چند در نامه خود تاکید کرده که گزارش مولر در عین حالی که ارتکاب جرم رئیس جمهوری را تائید نمی‌کند، او را تبرئه هم نمی‌کند. با این حال بار تاکید کرده که شواهد کافی برای ممانعت ترامپ از انجام تحقیقات کامل و شفاف وجود ندارد.

 

این نامه دموکرات‌ها را برای مطالعه کامل گزارش مولر بیشتر ترغیب کرده است. همچنین برخی اعضاء کنگره پیشنهاد کرده‌اند که دادستان کل با حضور در میان نمایندگان در مورد عدم مانع تراشی ترامپ، به طور علنی شهادت دهد.

 

به باور آنها زمانی که مولر برای تکمیل گزارش خود ۲۲ ماه زمان صرف می‌کند، تبرئه ترامپ از مداخله در روند بررسی‌های مولر از سوی دادستان کل طی تنها ۴۸ ساعت شک برانگیز است.

 

بر همین اساس، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات کنگره تلاش‌های خود را برای دریافت گزارش کامل مولر و نیز کشاندن دادستان کل به کنگره را آغاز کرده است.

 

با این حال، حتی اگر دموکرات‌ها نیز محتوای گزارش مولر و شهادت دادستان کل را تائید کنند، باز هم تحقیقات از اقدامات ترامپ پایان نمی‌یابد.

 

رئیس جمهوری آمریکا هنوز چند پرونده باز دیگر هم دارد. از جمله پرونده پرداخت حق‌السکوت به دو زن در جریان رقابت‌های انتخاباتی که از سوی مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ افشاء شده و تلاش داجر استون، مشاور سابق رئیس جمهوری برای تاثیرگذاری بر تحقیقات رابرت مولر.

 

همچنین پل مانافورت، رئیس ستاد انتخاباتی آقای ترامپ، سال گذشته به ۸ مورد تخلف بانکی و مالیاتی محکوم شد. بنابراین دموکرات‌ها امیدوارند که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی از خلال بررسی پرونده مالیاتی ترامپ نیز شواهدی مبنی بر محکومیت او پیدا کنند.

 

106