فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ترفندی برای تمیز کردن طلا و جواهرات

ترفندی برای تمیز کردن طلا و جواهرات
نگهداری از جواهرات بسیار مهم است و در این خبر روش هایی آسان برای تمیز کردن این اشیای قیمتی آورده شده است.

به گزارش سایت طلا ، عاشقان جواهرات از این لوازم زینتی و بسیار گرانقیمت خودشان نهایت مراقبت کرده و همیشه آن‌ها را به منظور استفاده در مراسم‌های مختلف تمیز و درخشان نگه می‌دارند. این جواهرات چه از الماس باشند، چه نقره و سنگ‌های قیمتی؛ تمیز کردنشان معمولاً چند دقیقه طول می‌کشد و نیازی به تجهیزات عجیب یا محصولات خاص ندارد.

در ادامه این خبر نکاتی برای تمیز کردن و مراقبت از جواهرات مختلف آورده شده است:

جواهرات طلا

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 46169750

مهمترین نکته‌ای که در مورد جواهرات طلا باید به آن توجه کرد این است که هرگز نباید با مواد خشن مانند خمیر دندان یا جوش شیرین تمیز شوند، زیرا این نوع تمیزکننده‌ها فلز را خراش می‌دهند. ساده‌ترین راه برای تمیز کردن جواهرات طلا این است که یک کاسه را با دو فنجان آب گرم، چند قطره مواد شوینده ظرف و نصف قاشق چایخوری آمونیاک پر کرده و جواهرات را به مدت ۱۵ دقیقه در محلول خیس کنید.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 44026915

سپس جواهرات طلا را با یک مسواک نرم تمیز کرده و خاک و جرم را به آرامی از مکان‌های دور از دسترس پاک کنید. پس از آن جواهرات را با یک سواب پنبه و آب بشویید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خشک شوند.

جواهرات الماس

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 46692477

مراقبت از جواهرات الماس و سنگ‌های قیمتی شبیه به تمیز کردن قطعات طلا است و می‌توان آن‌ها را با کمی خیساندن در آب گرم و صابون ظرفشویی به مدت ۲۰ تا ۴۰ دقیقه تمیز کرد و فقط باید آن‌ها را سریع زیر آب شست. اما مراقب باشید آن را روی سینک باز نشویید و این کار را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 13435147

جواهرات سنگ‌های قیمتی

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 30610371

همین امر در مورد تمیز کردن جواهرات آغشته به سنگ‌های قیمتی مختلف مانند یاقوت کبود، سیترین، آمتیست و بسیاری دیگر نیز کاربردی است. با خیساندن آن‌ها در آب گرم و صابون ظرفشویی و شستشو آن‌ها در زیر آب می‌توان این جواهرات را تمیز کرد.

جواهرات مروارید

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 52735221

جواهرات مروارید یکی از ظریف‌ترین جواهرات هستند که تمیز کردن آن نیز شبیه به تمیز کردن طلا است و می‌توان با پاک کردن آن‌ها با یک پارچه نرم و پیچاندن شان در یک کیسه برای جلوگیری از خراشیدن و جلوگیری از مواد شیمیایی آن‌ها را تمیز کرد.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 71609749

جواهرات نقره

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 10489394برای حفظ جواهرات نقره‌ در بهترین حالت باید به طور منظم آن‌ها را تمیز کرد. استفاده از صابون ملایم و آب گرم که به از بین بردن آلودگی‌ها و کم شدن رسوب کمک می‌کند نیز پیشنهاد می‌شود.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید