3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

تسهیلات بانک توسعه صادرات برای خرید و فروش در بورس کالا

رئیس اداره بازاریابی بانک توسعه صادرات گفت: مشتریان بانک توسعه صادرات می‌توانند از سرویس های سامانه این بانک متصل به سامانه تسویه الکترونیکی آنلاین ریالی برای خرید مواد اولیه و یا فروش محصولات تولیدی خود در بورس کالا استفاده کند.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d8aad8b3d987db8cd984d8a7d8aa d8a8d8a7d986daa9 d8aad988d8b3d8b9d987 d8b5d8a7d8afd8b1d8a7d8aa d8a8d8b1d8a7db8c d8aed8b1db8cd8af d988 d981 6149feb93e9c9

مسعود عبدیان در پنل معرفی خدمات بانک توسعه صادرات ایران در جمع فعالان اقتصادی استان یزد به تشریح روند استفاده مشتریان این بانک از سامانه تسویه الکترونیکی آنلاین معاملات ریالی در بورس کالا پرداخت و گفت: متقاضی خرید کالا از بورس کالا می تواند حساب وکالتی خود را از بانک توسعه صادرات معرفی کرده، 10 درصد مبلغ خرید کالا را قبل از شرکت در حراجی به حساب بانک توسعه صادرات بپردازد، در ادامه توسط بورس بلوک شده و در صورت برنده شدن در حراجی، 90 درصد دیگر قیمت کالا را به حساب کارگزاری واریز کند و در واقع از طریق سامانه بانک توسعه صادرات تسویه کند.

وی اضافه کرد: مشتریان می توانند در صورت تمایل به فروش کالای خود در بورس کالا می توانند حساب شخصی خود را در بانک توسعه صادرات به بورس کالا بعنوان حساب متمرکز خود معرفی کنند؛ به این معنا که پول واریزی مشتریان مختلف برنده در حراجی که در بانک های متفاوت حساب بانکی دارند در نهایت به حساب شرکت مشتری بانک توسعه صادرات واریز شود و تسویه آن از طریق بانک توسعه صادرات انجام می پذیرد.

عبدیان اظهار داشت: این خدمت می تواند گردش حساب مشتریان بانک توسعه صادرات را آسان تر کرده و دیگر نیازی به خروج مشتری از بانک برای این منظورنیست.فرقی ندارد این خرید تسهیلاتی باشد و چه از طریق منابع شخصی انجام بگیرد در هر صورت مشتری می تواند از این سرویس بهره‌مند شود.

مسعود عبدیان یاداور شد: در موارد ذکر شده، حتی اگر کارگزار مشتری، کارگزاری دیگری جز کارگزاری بانک توسعه صادرات بود، کماکان می تواند از سامانه بانک توسعه صادرات ایران استفاده کند و مشکلی در جریان دریافت سرویس از طریق سامانه نخواهد داشت.

به گفته رئیس اداره بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران، کسانیکه از سامانه بانک توسعه صادرات استفاده کرده و در عین حال کارگزاری این بانک را نیز بعنوان کارگزار خود در بورس انتخاب کرده اند می توانند پس از اعتبارسنجی از سوی بانک، می توانند تسهیلات خرید از بورس کالا از بانک توسعه صادرات دریافت کنند؛ عبدیان گفت: در حال حاضر دو گروه از مشتریان بانک توسعه صادرات که دارای حساب های فعال بودند، برای دریافت تسهیلات 18 درصدی خرید از بورس کالا به شعب معرفی شده اند مدت زمان تخصیص تسهیلات به این مشتریان حداکثر 45 روز است.

عبدیان از دیگر خدمات بانک توسعه صادرات ایران را استفاده از ظرفیت های صندوق های سرمایه گذاری زیر مجموعه های بانک معرفی کرد و گفت: سپرده گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در بازار سرمایه داشته باشند و بخواهند نرخ سود بالاتری دریافت کنند می توانند از طریق خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق اندوخته توسعه صادرات آرمان ( شرکت سرمایه گذاری تمدن و شرکت های زیر مجموعه وابسته به بانک) اقدام کنند.

وی توضیح داد: منابعی که در این صندوق سرمایه گذاری می شود صرف خرید اوراق بهادار مورد معامله در بازار سرمایه نظیر اوراق خزانه و اوراق مربوط به پروژه های مختلف، سپرده گذاری در بانک های دیگر و یا خرید سهام( حداکثر 20 درصد) می شود که این سرمایه گذاری سود سالیانه ای معادل 20 درصد خواهد داشت.

به گفته عبدیان سودی که نصیب سرمایه گذاران می شود بیشتر از سود سپرده بانکی خواهد بود و فرایند نقد پذیری آن ظرف مدت کوتاهی امکان پذیر است به صورتی که اگر سرمایه گذار قبل از ظهر تقاضای ابطال داشته باشد، بعداز ظهر همان روز پول به حساب وی واریز خواهد شد, لازم به ذکر است که سال گذشته سود پرداختی صندوق یه سرمایه گذاران بالای 20 درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، نشست معرفی خدمات بانک توسعه صادرات به همت مدیریت امور شعب و بازاریابی این در یزد برگزار شد.