3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

تعادل در بازار ابزارهای مالی بورس‌کالا

دنیای‌اقتصاد : به‌رغم نوسان محدود بهای ارز، بازارهای مالی و مشتقه بورس کالا هفته گذشته وضعیت نسبتا متعادلی داشتند؛ اگرچه نوسانات قیمتی بسیاری هم رخ داد. هفته گذشته، حجم معاملات کل دو بازار مالی و مشتقه بورس کالا به ۵/ ۵۱۳میلیارد تومان بالغ شد که رقم برجسته و جذابی به شمار می‌رود. بیشترین حجم معاملات در بازار گواهی سپرده، به‌عنوان مهم‌ترین رکن کالایی بازار مالی، به داد و ستد سکه‌ بازمی‌‌‌گشت. در بازار مشتقه شاهد بودیم که بیشترین حجم معاملات مربوط به قراردادهای آتی زعفران بود، آن‌‌‌هم در شرایطی که مهم‌ترین دلیل حمایت از حجم معاملات، همین رشد قیمت‌ها و نوسان جذاب نرخ بود.

سکه، پیشتاز بازار گواهی سپرده کالایی

در جریان معاملات هفته منتهی به ۲مهرماه، در بازار مالی بورس کالای ایران، ۲میلیون و ۴۶هزار گواهی سپرده کالایی به ارزش ۴/ ۱۳۸میلیارد تومان بر پایه دارایی‌های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، زیره سبز، پسته بادامی و فندقی و برنج طارم دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات به سکه طلا اختصاص یافت.

به گزارش کالاخبر، در هفته‌ای که گذشت، طی معاملات، سکه طلا با یک‌میلیون و ۷۱هزار و ۵۰۰گواهی سپرده به ارزش ۸/ ۱۲۳میلیارد تومان در جایگاه نخست معاملات ایستاد و پس از آن زعفران نگین با ۹۳۶هزار و ۳۰۲گواهی سپرده به ارزش ۱۳۷میلیارد و ۶۲۰میلیون ریال دوم شد.

معامله‌گران ۲۹هزار و ۸۸گواهی سپرده زعفران پوشال را نیز دست به دست کردند و ارزش ۳میلیارد و ۵۳۷میلیون ریالی را برای دارایی پایه مذکور رقم زدند تا با این آمار معاملاتی، زعفران پوشال همچنان رتبه سوم حجم معاملات هفتگی را کسب کند، اما جایگاه سوم ارزش معاملات به برنج اختصاص داشت. به عبارت دیگر، ۸هزار و ۷۹۶گواهی سپرده برنج طارم درحالی در بازار خرید و فروش شد که ارزشی بالغ بر ۳میلیارد و ۴۵۶میلیون ریال برای آن ثبت شد. ۲۳۴گواهی سپرده پسته، فندق و بادام نیز در حالی در بازار خرید و فروش شد که ارزشی بالغ بر ۴۱۹میلیون ریال برای آن به ثبت رسید.

  ثبت ۱۷۷هزار قرارداد آتی روی تابلوی بورس کالا

در هفته منتهی به ۲مهرماه ۱۴۰۰ در بازار مشتقه بورس کالای ایران، ۱۷۷هزار و ۶۴۸قرارداد آتی بر پایه دارایی‌های زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز، نقره و صندوق طلا منعقد شد که ارزش ۱/ ۳۷۵میلیارد تومانی را در پی داشت.

در جریان معاملات هفته گذشته، ۱۶۰هزار و ۲۴۴قرارداد آتی زعفران نگین بر پایه دو دوره تحویل آبان و دی‌ماه امسال در حالی منعقد شد که ارزش حدود ۳۱۱میلیارد تومانی در بازار مشتقه بورس کالا به ثبت رسید.  انعقاد ۳۶۱۷ قرارداد آتی زعفران پوشال نیز ارزش ۱/ ۵میلیارد تومانی را در یک سررسید آبان‌ماه در پی داشت.

معامله‌گران، ۹۲۷۷ قرارداد آتی نقره را نیز برای تحویل در سه سررسید مهر، آبان و آذر در حالی منعقد کردند که ارزش بیش از ۴/ ۱۹میلیارد تومانی را به ثبت رساندند. این حجم قرارداد آتی پس از حجم قراردادهای آتی زعفران نگین بالاترین رقم در کل بازار بود. حجم و ارزش قراردادهای آتی نقره به ترتیب رشد ۳۲ و ۲۵ درصدی داشت.  انعقاد ۴۴۶۴ قرارداد آتی صندوق طلا در سه سررسید مهر، آبان و آذرماه امسال نیز ارزش ۳۹ میلیارد تومانی را رقم زد تا این دارایی پایه از نظر ارزش معاملات در رتبه دوم بازار قرار گیرد.

۴۳قرارداد آتی زیره سبز تحویل مهرماه سال‌جاری نیز به ارزش نزدیک به ۸/ ۳میلیارد ریال در بازار منعقد شد.  در جریان معاملات هفته گذشته، ۳ قرارداد آتی پسته سررسید مهرماه امسال منعقد شد تا ارزش نزدیک به ۵۶۸ میلیون ریالی در بازار ثبت شود.