3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

جان مک‌آفی، خالق آنتی‌ویروس مک‌آفی در زندان خودکشی کرد

روز گذشته، جان مک‌آفی که خالق آنتی ویروسی با همین نام و همچنین از شخصیت‌های جنجالی ارزهای دیجیتال نیز بوده در یکی از زندان‌های اسپانیا خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد.

شاید با آنتی ویروس مک‌آفی که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین اپلیکیشن‌های ضد ویروس به حساب می‌آمد آشنایی داشته باشید. اپلیکیشنی که توانست شروع تحول یک صنعت چند میلیارد دلاری باشد اما در نهایت بعد از سال‌ها حضور در بین اپلیکیشن‌های محبوب کامپیوتر، به قیمت ۷٫۶ میلیارد دلار به اینتل فروخته شد. اما خب کمتر در رابطه با خالق این برنامه یعنی جان مک‌آفی بحث شده بود و به همین خاطر شناخت کمی از این فرد داشتیم. اما امروز خبری منتشر شد مبنی براینکه وی در یکی از زندان‌های اسپانیا دست به خودکشی زد و به زندگی خود پایان داد.

نکته‌ی جالب در رابطه با خودکشی جان مک‌آفی این است که او در حالی دست به خودکشی زد که چند ساعت قبل دستور استرداد او به ایالات متحده برای محاکمه به خاطر اتهامات فرار مالیاتی صادر شده بود. ظاهرا این موضوع باید یکی از اصلی‌ترین دلایل خودکشی مک‌آفی باشد اما خب تحقیقات فعلا ادامه دارند.

جان مک‌آفی که به خاطر فعالیت در زمینه‌های مختلف نظیر مشاوره، سخنرانی، فعالیت در زمینه‌ی رمز ارز و بسیاری موارد دیگر، به یکی از افراد معروف و ثروتمند تبدیل شده بود، به خاطر فرار مالیاتی در اکتبر سال ۲۰۲۰ در اسپانیا بازداشت شد. طبق گفته‌های وزارت دادگستری آمریکا، وی برای اینکه از پرداخت مالیات بگریزد، بخش عظیمی از ثروت خود را به حساب‌های بانکی یا حساب‌های مبادله‌ی ارز دیجیتال با نام‌های صوری می‌ریخت. مک‌آفی حتی به پنهان کردن دارایی‌های خود هم محکوم شده بود که از جمله آن‌ها می‌توان به یک قایق مجلل و املاک مختلف اشاره کرد که به نام دیگران ثبت شده بودند.

مک‌آفی طی چند سال اخیر بارها به این موضوع اشاره کرد که توطئه‌ای علیه او در جریان است و افرادی به دنبال این هستند که او را دستگیر کنند. اما خب دادگاه معتقد است هیچ شواهد قطعی مبنی براینکه او به دلایل سیاسی یا عقیدتی تحت پیگرد قانونی است وجود ندارد. با این حال هرچه که بود مک‌آفی دستگیر شد و در نهایت صبح دیروز یعنی چهارشنبه، دادگاه ملی اسپانیا به استرداد او به آمریکا رای داد.

اما ساعاتی قبل خبر خودکشی مک‌آفی منتشر شد و تلاش پرسنل پزشکی هم برای نجات جان وی بی‌فایده بود. وزارت دادگستری کاتالان در بیانیه‌ای اعلام کرد تمام شواهد موجود از این موضوع حکایت دارند که مک‌آفی خودکشی کرده است.

منبع: Reuters