فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

حباب سکه به ۲۰۰ هزار تومان رسید | ارمغان روز مادر برای بازار سکه

قیمت سکه و طلا با نوسان نرخ ارز در بازار داخلی و افت بهای اونس جهانی در یک هفته اخیر در داخل با نوسان‌های محدود همراه شده و حباب ۲۰۰ هزار تومانی سکه همچنان در حال تخلیه شدن است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مسعود یزدانی نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه در هفته گذشته قیمت سکه و طلا متوسل به قیمت اونس جهانی طلا و نوسان بازار ارز با نوسان محدود همراه بوده اظهار کرد: با وجود افت ۱۱ دلاری بهای جهانی طلا، با رشد قیمت‌ها در بازار ارز، قیمت سکه و طلا نیز در بازار داخل روندی افزایشی در طول هفته به خود گرفت. هر گرم طلای ۱۸ عیار بیش از ۵۰ هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی ۳۸۰ هزار تومانی رشد کرد.

وی از خروج سطح معاملات از رکود طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: با توجه به نزدیکی به روز مادر، رونق نسبی در بازار ایجاد شده است؛ هرچند که میزان تقاضا همانند سال‌های گذشته نیست اما به صورت جزئی و عادی، خرید و فروش به سبب ایام پیش‌رو انجام می‌شود و حدودا ۱۰ درصد سطح معاملات افزایش یافته است.

یزدانی تاکید کرد: اما نکته مهم در معاملات طلا و سکه در این روزهای بازار این است که نوسان قیمت‌ها هیجانی نبوده، جهش خاصی دیده نمی‌شود و معامله‌گران با احتیاط وارد بازار می‌شوند که کاهش قابل توجه حباب سکه دلیل براین ادعاست. در حال حاضر حباب سکه به حدود ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. در حال حاضر بازار آرامش خوبی دارد و باتوجه به حذف معاملات سفته‌بازی از بازار، دیگر از آن التهابات گذشته که قیمت‌ها روزانه دچار تغییرات قابل توجهی می‌شد، خبری نیست.

وی درباره تغییرات قیمتی در هفته گذشته و آخرین قیمت‌های ثبت‌شده اظهار کرد: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد ۳۸۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارند. همچنین در پایان هفته نیم سکه با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته، شش میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه با رشد ۲۵۰ هزار تومانی چهار میلیون تومان و سکه گرمی با افزایش ۵۰ هزار تومانی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نسبت به ابتدای هفته بالغ بر ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و در حال حاضر یک میلیون و ۸۴ هزار تومان قیمت دارد و هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. آخرین قیمت ثبت شده برای هر اونس جهانی طلا نیز ۱۸۵۱ دلار و ۱۲ سنت سنت است.