3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

خدمت الکترونیکی استعلام سهام عدالت به اپلیکیشن دولت همراه اضافه می‌شود

طریحی از ارائه خدمت الکترونیکی استعلام سهام عدالت از طریق اپلیکیشن دولت همراه در آینده نزدیک خبر داد.

خدمت الکترونیکی استعلام سهام عدالت به اپلیکیشن دولت همراه اضافه می‌شودبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان خصوصی سازی، مهدی طریحی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان خصوصی سازی گفت: در راستای تحقق نقشه راه توسعه دولت الکترونیک، برای نخستین بار در تاریخ خصوصی سازی کشور، “وب سرویس استعلام سهام عدالت” و “وب سرویس استعلام بدهکاران سازمان خصوصی سازی” توسط این سازمان طراحی و برای استفاده سایر نهاد‌های ذیربط از طریق گذرگاه خدمات دولت (GSB) در بستر شبکه ملی اطلاعات (NIX) قرار گرفته است. با طراحی و ارائه این دو وب سرویس، این سازمان در جرگه دستگاه‌های دولتی سرویس گرا و خدمت محور قرار میگیرد.

طریحی افزود: در سنوات اخیر، پیشنهاداتی مطرح شد که بانک اطلاعات جامعی برای زیرمجموعه‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی که با بخش‌هایی مانند بورس، مالیات و خصوصی سازی در ارتباط هستند طراحی شود تا با مراجعه نهاد‌ها و ارگان‌های مختلف به آن، از میزان بدهی افراد به این سازمان‌ها مطلع شوند و متناسب با قوانین و مقررات اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: دریافت سود بیشتر، در صورت حفظ سهام عدالت توسط مشمولان


وی اضافه کرد: بعنوان مثال سازمان خصوصی سازی هر سه ماه یکباره اطلاعات بدهکاران خود را به سازمان بورس معرفی می‌کرد. بر این اساس، در راستای توسعه فناوری اطلاعات و با هدف شفافیت در اطلاع‌رسانی، تسریع و تسهیل دسترسی به این خدمت، “وب سرویس استعلام بدهکاران سازمان خصوصی سازی” توسط این سازمان طراحی گردید.

وی در توضیح وب سرویس استعلام بدهکاران سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: با ارائه این خدمت، سایر مراجع قادر خواهند بود با بهره گیری از این وب سرویس در سامانه‌های نرم افزاری خود، به صورت آنلاین اقدام به استعلام نمایند. بعنوان مثال سازمان بورس مطلع خواهد شد که آیا خریداران سهام در بازار سرمایه، به سازمان خصوصی سازی بدهکار هستند یا خیر و در این رابطه اقدامات قانونی لازم را انجام دهد. ضمن این که این اطلاعات برای سایر مراجع از جمله بانک مرکزی هم مفید و قابل دسترس خواهد بود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان خصوصی سازی در خصوص امکان دسترسی و بهره گیری از این وب سرویس نیز گفت: وب سرویس استعلام بدهکاران سازمان خصوصی سازی یک تعامل الکترونیکی بین دسـتگاهی (G۲G) بوده و دسترسی به اطلاعات از طریق آن، تنها با مجوز سازمان خصوصی سازی و مطابق ضوابط قانونی مرکز تبادل اطلاعات ملی کشور و گذرگاه خدمات دولت امکان پذیر خواهد بود.

وی در ادامه از تولید و راه اندازی وب سرویس استعلام سهام عدالت خبر داد و گفت: این خدمت الکترونیکی از طریق بستر شبکه ملی اطلاعات در راستای توسعه خدمات الکترونیکی سازمان، طراحی و راه اندازی شده است و بزودی از طریق اپلیکیشن دولت همراه در اختیار عموم مردم و مشمولان قرار خواهد گرفت.

طریحی افزود: از طریق این اپلیکیشن، هموطنان عزیز می‌توانند با ورود اطلاعات اولیه هویتی خود، از وضعیت سهامدار بودن خود اطلاع یافته و نیز از ارزش، سود و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت خود مطلع شوند.

وی تصریح کرد: اپلیکشین دولت همراه بخش‌های مختلفی همچون بیمه، مالیات، پست، نظام وظیفه، گمرک و … دارد که سهام عدالت نیز بزودی به آن اضافه خواهد شد و از این طریق دستگاه‌های سرویس دهنده خدمات خود را از طریق وب سرویس در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.

تولید و راه اندازی وب سرویس استعلام سهام عدالت