فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

دلیل کاهش قیمت طلا با وجود افزایش تورم چه بود؟

دلیل کاهش قیمت طلا با وجود افزایش تورم چه بود؟
همه ما می دانیم که همراه با افزایش تورم قیمت طلا افزایش می یابد چراکه سرمایه گذاران به طلا به عنوان یک دارایی امن نگاه می کنند اما طی هفته های اخیر این قاعده چندان درست نبوده است.

دلیل کاهش قیمت طلا با وجود افزایش تورم چه بود؟

در روز جمعه داده های شاخص قیمت اصلی ایالات متحده منتشر شد که تورم این کشور را منهای غذا و انرژی نشان می دهد و ملاک تشخیص تورم آمریکا برای بانک فدرال رزرو به شمار می رود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده در روز جمعه، شاخص قیمت اصلی PCE همانطور که انتظار می رفت در ماه سپتامبر 0.2 درصد افزایش یافت.

این شاخص قیمت مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی گیرد چراکه نوسان قیمت در این دو حوزه معمولا بسیار زیاد است. فدرال رزرو نیز به همین دلیل این شاخص را معیار تورم خود قرار داده است.

این گزارش همچنین نشان داد که هزینه های شخصی 0.6 درصد افزایش یافته است، در حالی که درآمد شخصی در سپتامبر 1 درصد کاهش را نشان می دهد.

در این گزارش آمده است که کاهش درآمد شخصی در ماه سپتامبر را می توان به دلیل کاهش مزایای اجتماعی دولت از جمله حقوق بیکاری و دیگر پرداختی های حوزه تامین اجتماعی دانست.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 85646417

قیمت طلا پس از انتشار این داده ها در روز جمعه کاهش قابل توجهی یافت و از محدوده 1800 دلار ابتدا تا کانال 1770 دلار سقوط کرد و سپس با اندکی افزایش در عدد 1784 دلار بسته شد.

کارشناسان بر این باورند که فدرال رزرو قصد دارد از همین هفته سیاست های سهل گیرانه خود را به صورت تدریجی تغییر دهد و این عامل باعث می شود تا هزینه فرصت نگهداری طلا برای سرمایه گذاران افزایش یابد.

تغییر سیاست های آسان گیرانه می تواند در کنترل تورم نقش داشته باشد و همچنین افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد. از این رو طی هفته های اخیر افزایش تورم نتوانسته است بر روی طلا تاثیر مثبت داشته باشد و حتی باعث کاهش قیمت آن شده است.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید