فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

دولت برای تجهیزات قاچاق استخراج ارز دیجیتال تعیین تکلیف کرد

تکلیف تجهیزات ماینرهای ارز دیجیتال که تا تاریخ ۱۳ مرداد سال ۹۸ وارد کشور شده‌اند، درنهایت مشخص شد.

پس از آنکه دولت در تاریخ ۱۳ مرداد سال پیش، تولید و استخراج رمزارز را «صنعت» تلقی کرد، صدور مجوز برای استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد. بااین‌حال، همچنان مشخص نبود، دستگاه‌های استخراج‌کننده‌ی ارز دیجیتال که پیش از این مصوبه وارد کشور شده بودند، چه تکلیفی دارند و به همین دلیل مشکلات زیادی برای صاحبان تجهیزات استخراج ارز دیجیتال پیش آمد و آن‌ها را به عدم فعالیت یا فعالیت‌های زیرزمینی سوق داد.

درنهایت، امروز، ۹تیرماه ۱۳۹۹، هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. به تصمیم دولت، دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال که تا پیش از تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ وارد کشور شده‌اند، به‌عنوان کالای قاچاق در نظر گرفته می‌شوند و به همین علت، استخراج‌کنندگان با پرداخت جریمه و عوارض دستگاه‌ها می‌توانند مشکل موجود را حل کنند.

به‌نقل از وب‌سایت دفتر هیئت دولت، کلیه‌ی دارندگان دستگاه‌های استخراج رمز ارز مکلف هستند حداکثر ظرف یک ماه از زمان اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشخصات هویتی خود را به‌همراه تعداد و نوع دستگاه‌های در مالکیت‌شان، در سامانه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می‌کند، ثبت کنند.

مقاله‌های مرتبط:

  • شرط واردات دستگاه ماینر به کشور برای تولید ارز دیجیتال اعلام شد
  • تعرفه برق ماینینگ امکان فعالیت در حوزه رمزارز را ناممکن کرده است

پرداخت کلیه‌ی حقوق و عوارض دولتی به‌صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت ازسوی دولت مکلف است تا ظرف مدت یک ماه از تاریخ عملیاتی‌شدن سامانه، فهرست مراکز دارای جواز تأسیس در این صنعت را اعلام کند.

ماینرها باید ظرف مدت یک ماه، تمام دستگاه‌های خود را تنها به مراکز مشخص‌شده تحویل دهند یا برای فعالیت خود مجوز دریافت کنند. مراکز تحویل تجهیزات ماینرها نیز باید رسید تحویل شخص را در سامانه‌ی یادشده بارگذاری کنند.

دستورالعمل نحوه‌ی اعطای مجوز فعالیت و درگاه آن، ظرف یک ماه از تاریخ مصوبه‌ی امروز هیأت دولت توسط وزارت صمت در درگاه ملی مجوزهای کشور (سامانهG4b) بارگذاری خواهد شد.