مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

رایزن ۵ ۵۶۰۰X تمام پردازنده‌های اینتل را در PassMark پشت سر گذاشت

رایزن ۵ ۵۶۰۰X تمام پردازنده‌های اینتل را در PassMark پشت سر گذاشت

AMD به‌تازگی از پردازنده‌های سری رایزن ۵۰۰۰ با قدرت پردازشی بسیار بالا و قیمت مناسب رونمایی کرد. این شرکت در مراسم معارفه ادعاهای زیادی در رابطه با توان بالای پردازنده‌های این سری مطرح کرد اما هیچ‌وقت انتظار نداشتیم مدل میان‌رده یعنی رایزن ۵ ۵۶۰۰X بتواند در PassMark، نه تنها پردازنده‌های سری قبل AMD بلکه تمام محصولات جدید اینتل را هم پشت سر بگذارد.

با توجه به بنچمارکی که به‌تازگی منتشر شده، انگار رایزن ۵ ۵۶۰۰X توانسته به نسبت معماری ذن ۲، بهبود عملکرد ۴۷ درصدی داشته باشد. همچنین به نسبت قدرتمندترین پردازنده‌ی اینتل هم ۱۰ درصد قدرتمندتر ظاهر شد تا بدین ترتیب در حال حاضر، قدرتمندترین پردازنده در بخش تک رشته‌ای لقب بگیرد.

رایزن ۵ ۵۶۰۰X در بین پردازنده‌های جدید AMD یک میان‌رده به حساب می‌آید و از ۶ هسته در کنار ۱۲ رشته بهره می‌برد. فرکانس پایه در این پردازنده ۳٫۷ گیگاهرتز بوده که در حالت بوست به ۴٫۶ گیگاهرتز افزایش پیدا می‌کند. همچنین توان مصرفی آن هم تنها ۶۵ وات است و AMD آن را ۲۹۹ دلار قیمت‌گذاری کرد.

امتیاز این پردازنده در بنچمارک اخیر، به ۳۴۹۵ رسید که آن را به میزان ۱۰ درصد، از قدرتمندترین پردازنده‌ی اینتل یعنی Core i9-10900K بالاتر قرار داد. این در حالی است که نماینده‌ی اینتل از ۱۰ هسته و ۲۰ رشته با فرکانس ۳.۷ گیگاهرتز بهره می‌برد. نماینده‌ی تیم آبی با مشخصات سخت‌افزاری مشابه، اینتل Core i7-8086K با ۶ هسته و ۱۲ رشته است که توانست تنها ۲۹۴۱ امتیاز بدست آورد.

  • ۲۵% کاربران استیم از پردازنده‌‌های AMD استفاده می‌کنند

AMD سال گذشته در این بخش، رایزن ۵ ۳۶۰۰X را به‌عنوان نماینده در اختیار داشت که در این بررسی توانست به امتیاز ۲۶۷۷ دست پیدا کند. البته نسخه‌ی رایزن ۵ ۳۶۰۰XT این بررسی را با امتیاز خوب ۲۸۳۲ به اتمام برساند اما با این حال باز هم فاصله‌ی زیادی با نسل جدید دارند. (به ترتیب ۴۷ و ۳۹ درصد).

متأسفانه پردازنده‌های دیگر AMD در این تست بررسی نشده‌اند با این حال به نظر می‌رسد محصولاتی چون رایزن ۷ ۵۸۰۰X، رایزن ۹ ۵۹۰۰X و رایزن ۹ ۵۹۵۰X با در اختیار داشتن هسته‌های بیشتر و البته فرکانس بیشتر، عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند و همین موضوع اختلاف بین بهترین‌های AMD و اینتل را از آنچه که اکنون شاهد آن هستیم بسیار بیشتر می‌کند.

رایزن 5 5600X در پسمارک

برای مشاهده‌ی تصویر با کیفیت اصلی روی آن کلیک کنید

  • بررسی و مقایسه‌ی پردازنده‌های نسل ۱۰ اینتل؛ از Core i3 تا Core i9

منبع: Notebookcheck