3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

روزهای انتظاری معامله گران دلار

اقتصادنیوز: امروز ۸ دی ماه ۱۳۹۹ در سومین روز هفته، سکه حمایت ۱۱میلیون و ۸۰۰هزار تومانی را از دست داد؛ روز دوشنبه، سکه امامی بیش از ۱۵۰ هزار تومان افت قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز  یکی از عوامل افت فلز گران بهای داخلی، نزول قیمت دلار بود. امروز اسکناس آمریکایی به ابتدای محدوده 25 هزار و 700 تومانی نزدیک تر شد. به گفته فعالان، شرایط بازار ارز بیشتر حالت انتظاری پیدا کرده است و اکثر معامله گران در انتظار آن هستند که رییس جمهور جدید آمریکا آغاز به کار کند و تکلیف برجام مشخص شود. در این فضای انتظاری، تعداد زیادی از معامله گران ارزی خرید و فروش های خود را متوقف کرده اند و ترجیح می دهند که ریسک زیادی برای معامله ارز صورت ندهند. در حالی که عده ای از تحلیل گران به کاهش حجم مبادلات ارزی نقدی به عنوان یک عامل کاهش نوسان اشاره میکنند، گروهی دیگری از فعالان باور دارند، افت تقاضا در سمت بازار حواله زمینه ساز نزول قیمت ها شده است. با این حال، میتوان این دیدگاه را به چالش کشید، چرا که روز دوشنبه در مقاطعی حتی نرخ حواله درهم به نزدیکی مرز 7 هزار و 200 تومانی نیز رسید. درست است که درهم پس از افزایش ابتدای روز در مسیر کاهشی قرار گرفت و در نهایت در حوالی محدوده 7 هزار و 150 تومانی به کار خود پایان داد، ولی با این سطح از قیمت حواله درهم هم ارزش دلار در بازار داخلی حتی می توانست بالای 26 هزار و 200 تومان قرار بگیرد. در این شرایط، می توان گفت رابطه بین درهم و دلار تا حدی کاهش پیدا کرده است؛ عده ای نیز عنوان می کنند، سطح تقاضا برای اسکناس به اندازه ای پایین آمده است که نمی تواند خود را با جهت قیمت حواله ای هماهنگ کند.

نبود متغیرهای افزایشی در بازار ارز موجب شده است که انتظارات سکه بازان نیز تا حدی کاهشی شود. در سومین روز هفته، معامله گران سکه در ابتدا تلاش کردند که این فلز گران بها را به بالای مرز 12 میلیون تومانی ببرند. با این حال، سکه برای خود پشتوانه افزایشی پیدا نکرد و در ادامه روز با سرعت زیادی به سوی نرخ های پایین تر شتافت. برخی از تحلیل گران فنی باور داشتند، فلز گران بهای داخلی  با از دست دادن حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومانی، می تواند با افزایش بیشتر فروش ها و در نتیجه رفتن به سوی سطوح قیمتی پایین تر مواجه شود. این دیدگاه در حالی عنوان می شود که فلز گران بهای داخلی اخیرا یکبار توانسته بود، از کانال 11 میلیون و 700 هزار تومانی به سوی نرخ های بالاتر بازگردد.

 

این مطلب برایم مفید است

0 نفر این پست را پسندیده اند