3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

رونمایی از سامانه ثبت دادخواست الکترونیکی کارگران در دهه فجر

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رونمایی و راه‌اندازی سامانه ثبت دادخواست و دادرسی الکترونیکی کارگران در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایسنا، حاتم شاکرمی با اشاره به اهمیت الکترونیکی کردن فرآیند ثبت دادخواستها در کاهش مراجعات گفت: سامانه جامع روابط کار دارای ۳۶ زیر مجموعه است که دو سامانه الکترونیکی ثبت دادخواست و دادرسی الکترونیکی دهه فجر امسال رونمایی و راه اندازی خواهد شد.

آنطور که وی گفته، طرز کار سامانه الکترونیکی دادخواست و دادرسی به نحوی است که بر اساس مقررات مربوط به آیین دادرسی کار که در سال ۱۳۹۱ به تصویب شورای عالی کار رسیده باید تغییراتی در آن انجام شود و در همین زمینه پس از بررسی‌های لازم در کمیته روابط کار شورای عالی کار این موضوع مطرح و مقرر شد تا یک فصل تحت عنوان  دادرسی الکترونیکی به آیین دادرسی کار اضافه شود.

بسیاری از کارشناسان راه اندازی سامانه جامع روابط کار را گام مثبتی در جهت شفاف سازی مسایل مربوط به کارگر و کارفرما دانسته و معتقدند ایجاد شفافیت در وزارت عریض و طویل کار موجب می‌شود تا روابط کار و بسیاری از امور مربوط به کارگر و کارفرما از نظم و ساماندهی بالایی برخوردار شود.

در همین راستا حمید نجف، کارشناس اقتصادی به ایسنا گفت: ثبت و وارد کردن اطلاعات کارگران و کارفرمایان در این سامانه به تشکیل یک بانک اطلاعاتی قوی از کارگران و کارفرمایان و شفاف‌سازی قراردادهای کار و وضعیت اشتغال و بیکاری افراد کمک می‌کند.

او معتقد است هرچه در بستر فضای مجازی و فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطاتی به سمت شفافیت برویم، آثار و نتایج و پیامدهای مثبتی به دنبال دارد و وزارت کار از این امر متنفع می‌شود.

این کارشناس اقتصادی پیشنهاد کرد: سامانه جامع روابط کار که با هدف شفاف‌سازی امور راه‌اندازی شده در مورد سایر بخش‌ها و سازمان‌ها به ویژه بیمه‌ها، خدمات درمانی و بخشهای مالی سازمان تامین اجتماعی و شرکتهای اقماری آن هم به اجرا درآید.

گفتنی است، سامانه جامع روابط کار که مرداد ماه سال گذشته رونمایی شد، از چند زیرمجموعه شامل ثبت دادخواست‌ها، ‌ بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور، حفاظت فنی و ایمنی، آموزش ایمنی نیروهای کار، بیمه بیکاری،  بازرسی کار، ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای کار، بیمه کارگران ساختمانی و طبقه‌بندی مشاغل تشکیل شده است.

این سامانه ضمن تفکیک نوع قراردادهای کار اعم از دائم و موقت، کنترل و نظارت بر انعقاد قراردادها را بهبود بخشیده، زمینه شناسایی و ساماندهی قرارداده را فراهم می کند. با توجه به اعلام معاونت روابط کار، قرار است دو سامانه مهم زیرمجموعه آن یعنی سامانه ثبت دادخواست و سامانه ثبت دادرسی الکترونیکی کارگران دهه فجر امسال رونمایی و عملیاتی شود.

انتهای پیام