فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ریشه های احتیاط در بازار سکه/ بازیگر اصلی در کشف قیمت سکه

ریشه های احتیاط در بازار سکه/ بازیگر اصلی در کشف قیمت سکه
معامله گران بازار سکه در این 2 روز بیشتر به روند قیمت دلار دقت خواهند کرد. یکی از عواملی که موجب شد قیمت سکه در روزهای اخیر رشد معناداری را نیز تجربه نکند، عدم توان دلار برای عبور از محدوده 27 هزار و 700 تومان بود.

ریشه های احتیاط در بازار سکه/ بازیگر اصلی در کشف قیمت سکه

به گزارش اقتصادنیوز، در حالی که تا روز دوشنبه انتظارات افزایشی در بازار سکه قوی بود، روز سه شنبه بازیگران کاهشی قدرت بیشتری را به دست آوردند. به گفته فعالان، ریزش یکباره اونس طلا در بعدازظهر روز سه شنبه یکی از مهم ترین عواملی بود که زمینه احتیاط بیشتر معامله گران سکه را فراهم کرد.

قیمت طلای جهانی که با قدرت به بالای مرز هزار و 800 دلاری رفته بود، سه شنبه عصر با فشار فروش شدیدی مواجه شد و در مقطعی تا محدوده هزار و 780 دلار پایین رفت.

پس از این اتفاق،‌اونس طلا کمی اصلاح قیمت را تجربه کرد و خود را بالا کشید. با این حال، ریزش یکباره فلز زرد موجب می شود که بازیگران بازار داخلی حتی در صورت افزایش اونس، به سرعت در موقعیت خرید قرار نگیرند. در واقع از این پس زمانی سکه بازان به روند اونس طلا اطمینان خواهند کرد که حداقل دو روز شاهد ثبات قیمت آن، بالای سطوح مقاومتی باشند.

در چنین شرایطی می توان گفت که نوسانات اونس طلا در روزهای انتهایی هفته به احتمال زیاد تاثیر افزایشی یا کاهشی خاصی بر بازار نخواهد داشت.

 معامله گران در این 2 روز بیشتر به روند قیمت دلار دقت خواهند کرد. یکی از عواملی که موجب شد فلز گران بهای داخلی در روزهای اخیر رشد معناداری را نیز تجربه نکند، عدم توان دلار برای عبور از محدوده 27 هزار و 700 تومان بود. با این حال، در صورتی که دلار بتواند خود را بالای سطح 27 هزار و 500 تومان نگه دارد، سکه نیز به راحتی بالای محدوده حمایتی 11 میلیون و 800 هزار تومان باقی خواهد ماند.

در این برخی از معامله گران باور دارند که قیمت سکه قبل از مذاکرات بروکسل یکبار دیگر به سوی حمایت 11 میلیون و 600 هزار تومانی حرکت خواهد کرد.