3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

سریع و خشمگین ۹ در گیشه یکه‌تازی می‌کند (باکس آفیس هفته)

فیلم «سریع و خشمگین ۹» (F9: The Fast Saga) با شروعی چشمگیر در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران آمریکا قرار گرفته است.

بسیاری از کشورهای پیشرفته بخش قابل توجه‌ای از جمعیت خود را در برابر کروناویروس واکسینه کرده‌اند، به همین خاطر شاهد بازگشت فیلم‌بین‌ها به سالن‌های سینما و رونق گرفتن دوباره‌ی گیشه در آمریکا و اروپا هستیم. یونیورسال پیکچرز از چند روز قبل سریع و خشمگین ۹ را روی پرده برده و انتظار می‌رود ماجراجویی‌های تازه‌ی خانواده‌ی تورتو به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های اکران شده از زمان آغاز دنیاگیری کروناویروس تا به امروز تبدیل شود.

  • سریع و خشمگین ۱۰ و ۱۱ پشت سر هم فیلم‌برداری خواهند شد

فیلم سریع و خشمگین ۹ طی آخر هفته‌ی گذشته در آمریکا با نمایش در ۴۱۷۹ سالن ۷۰ میلیون دلار فروخته و صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کرده است. باکس آفیس موجو رقم فروش بین‌المللی این فیلم را هم ۳۳۴ میلیون دلار اعلام کرده تا مجموع فروش عضو جدید خانواده‌ی سریع و خشمگین در کمتر از ۴ روز به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برسد.

تا به این ساعت در پایگاه‌های متاکریتیک، راتن‌تومیتوز و IMDb برای این فیلم به ترتیب امتیاز ۵۸ از ۱۰۰ و ۶۰ از ۱۰۰ و ۵۵ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است. در متاکریتیک در میان فیلم‌های این سری بالاترین و پایین امتیاز منتقدان را «سریع و خشمگین ۷» و «۲ سریع و ۲ خشمگین» در اختیار دارند. تیم گریسون منتقد اسکرین‌دیلی در بخشی از یادداشت خود برای سریع و خشمگین ۹ آورده است: «این فیلم دارای شکوهی مضحک و دقایقی احساسی است. سکانس‌های تعقیب و گریز عظیم و پرهزینه‌ای برای کسب رضایت طرفداران همیشگی این مجموعه در فیلم وجود دارد، اما در این دقایق هیچ مفهوم یا نکته‌ی جالب توجه‌ای به چشم نمی‌خورد.»

جان سینا در فیلم سریع و خشمگین ۹ نقش جیکوب تورتو، برادر دومنیک (وین دیزل) و میا تورتو (جوردانا بوروستر) را ایفا می‌کند. پس از اتفاقات «سرنوشت خشمگین»، اکنون دومنیک تورتو به همراه گروه‌اش باید با برادر کوچک‌تر لو که یک قاتل حرفه‌ای و در حال همکاری با سایفر است، رو‌به‌رو شوند. طی نسخه‌های اخیر سری سریع و خشمگین همواره شارلیز ترون شخصیت منفی بوده است، اما این‌طور که پیداست در دهمین قسمت از این مجموعه سینا، رهبری تیم آدم‌های شرور قصه را بر عهده خواهد داشت و چند ماه قبل در «برنامه‌ی امشب با اجرای جیمی فلن» بیان کرده بود: «فیلم سریع و خشمگین ۹ چیزی شبیه به یک جمع‌بندی برای فیلم‌های قبلی خواهد بود و داستان قسمت‌های پیشین را به یکدیگر پیوند و به برخی از سؤالات طرفداران پاسخ می‌دهد و در کنار آن پرسش‌های جدیدی هم ایجاد می‌کند.»

فیلم «یک مکان ساکت ۲» در آخر هفته‌ی منتهی به ۲۷ ژوئن (۷ خرداد) توانسته با نمایش در ۳۱۲۴ سالن ۶.۲ میلیون دلار بفروشد و همانند هفته‌ی گذشته در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. باکس آفیس موجو رقم فروش فیلم یک مکان ساکت ۲ در بازارهای بین‌المللی و آمریکا را پس از ۳۱ روز نمایش ۱۱۲ و ۱۳۶ میلیون دلار اعلام کرده است.

داستان فیلم یک مکان ساکت ۲ کمی پس از اتفاقات فیلم نخست رقم می‌خورد و طی آن اِوِلین و لی به همراه فرزندانشان باید با وحشت دنیای بیرون روبه‌رو شوند و در سکوت برای بقا بجنگند. آن‌ها پا به دنیای ناشناخته‌ها می‌گذارند و خیلی زود می‌فهمند موجوداتی که با صوت شکار خود را می‌یابند، تنها تهدید پیش رویشان نیستند. همچنین در بخش‌هایی از فیلم هم نگاهی به روزهای آغازین تسخیر کره‌ی زمین توسط هیولاهای وحشتناک حاضر در اثر و چگونگی نخستین برخورد انسان‌ها با این موجودات ترسناک انداخته می‌شود.

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۷۱ و ۲۸ بررسی امتیاز ۹۳ از ۱۰۰ و ۷۳ از ۱۰۰ برای این فیلم ثبت شده است که نشان می‌دهد با فیلم ترسناک قابل تأملی مواجه هستیم. ریچارد اسکات لارسون منتقد اسلنت در بخشی از نقد خود برای یک مکان ساکت ۲ آورده است: «وقتی اهمیت خانواده و میراث باعث ایجاد تنش در فیلم می‌شود، کرازینسکی در منطقه امن خود قرار می‌گیرد. در فیلم توجه ویژه‌ای به کودکان خانواده شده است و در چند صحنه با گرفتار شدن آن‌ها با پویایی و هوشمندی تعلیق و هیجان ایجاد می‌شود. برخلاف بسیاری از فیلم‌های ترسناک که در اغلب دقایق به طور آشکار دشمن اصلی و پلید داستان را به ما نشان می‌دهند، در یک مکان ساکت ۲ در برخی سکانس‌ها نشانه‌ی واضحی از هیولاهای فیلم به چشم نمی‌خورد و همین باعث می‌شود بیننده مدام به دنبال نشانه بصری یا صوتی از آن‌ها بگردد و ترسی عمیق وجود او را فرا بگیرد.»

فیلم سریع و خشمگین 9 و محافظ همسر هیتمن

فیلم «محافظ همسر هیتمن»، صدرنشین هفته‌ی گذشته این هفته فقط ۴٫۸۷ میلیون دلار فروخته و به جایگاه سوم رضایت داده است. داستان این فیلم چهار سال بعد از اتفاقات فیلم قبلی رقم می‌خورد و در آن مایکل برایس هنوز با داریوس کینکید دوست است و حالا همراه با هم برای نجات سونیا، همسر داریوس، تلاش می‌کنند. تا به این ساعت در IMDB، راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز ۶۵ از ۱۰۰، ۲۵ از ۱۰۰ و ۴۷ از ۱۰۰ برای محافظ همسر هیتمن به ثبت رسیده است. برایان ترویت، منتقد یواس‌ای تودی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: «رابطه‌ی دو شخصیت اصلی فیلم دوست‌داشتنی است و با بازی‌های خوبی مواجه هستیم، اما محافظ همسر هیتمن روایت و فیلم‌نامه‌ای فرمولی دارد و اغلب اتفاقات و کنش‌های داستانی آن را در سایر فیلم‌های اکشن هم دیده‌ایم.»

فیلم اکشن کمدی محافظ همسر هیتمن با بازی رایان رینولدز، ساموئل ال. جکسون، سلما هایک و مورگان فریمن دنباله‌ی فیلم موفق «محافظ مزدور» است که با بودجه‌ای ۳۰ میلیون دلاری توانست به فروشی بالغ بر ۱۷۶ میلیون دلار در سراسر جهان دست پیدا کند.

«پیتر خرگوشه ۲: فراری» (Peter Rabbit 2: The Runaway) در سومین هفته‌ی نمایش‌اش ۴٫۸۵ میلیون دلار فروخته و در جایگاه چهارم قرار گرفته است. این فیلم دنباله‌ای برای «پیتر خرگوشه» به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ با بودجه‌ای ۵۰ میلیون دلاری به فروشی بالغ بر ۲۲۰ میلیون دلار دست یافت. اکران پیتر خرگوشه ۲: فراری در کشورهای اروپایی و آسیایی از چند هفته‌ی قبل آغاز شده و این فیلم کمدی و ماجراجویی به کارگردانی ویل گلوک تا به این ساعت در بازارهای بین‌المللی ۷۹ میلیون دلار فروخته که بیش از نیمی از آن مربوط به چین، استرالیا و انگلستان است.

در دنباله‌ی پیتر خرگوشه توماس و بیا ازدواج کرده‌اند و همراه با پیتر و خانواده‌ی خرگوشی‌اش زندگی می‌کنند. پیتر که از زندگی در باغ خسته شده، به یک شهر بزرگ می‌رود تا تجربه‌های جدیدی کسب کند، اما در این راه او با شخصیت‌های شرور داستان برخورد می‌کند و تمام خانواده را به میان یک ماجرای نفسگیر باز می‌کشاند.

تا به این ساعت برای پیتر خرگوشه ۲: فراری در متاکریتیک، IMDB و راتن‌تومیتوز به ترتیب امتیاز ۴۴ از ۱۰۰، ۶۳ از ۱۰۰ و ۶۶ از ۱۰۰ ثبت شده که نشان می‌دهد فیلم جدید ویل گلوک در نظر سینمادوستان و منتقدان از کیفیتی نزدیک به فیلم قبلی برخوردار است. ایان فریر از مجله‌ی امپایر در یادداشت خود برای این فیلم آورده: «اثر جدید ویل گلوک به‌ خوبی پدینگتون ۲ نیست، اما پیتر خرگوشه ۲ به لطف شوخ طبعی‌هایش در نیمه‌ی دومش قابل قبول ظاهر می‌شود. یک بار دیگر شاهد تصویرگری داستان محبوب بیترکس پاتر در سینما هستیم.»

فیلم ماجراجویی و جنایی «کروئلا» به کارگردانی کریگ گیلسپی که بر اساس انیمیشن محبوب «۱۰۱ سگ خالدار» ساخته شده این هفته هم با ۳٫۷ میلیون دلار فروش در جایگاه پنجم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا را است. شایان ذکر است کروئلا علاوه‌ بر سالن‌های سینما از طریق سرویس آنلاین دیزنی پلاس هم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته و اگر این‌چنین نمی‌شد احتمالا فیلم جدید اما استون فروش بهتری را تجربه می‌کرد.

«مالیفیسنت» ثابت کرد پرداختن از سویه‌ای جدید به انیمیشن‌های قدیمی و به‌خصوص شخصیت‌های منفی آن‌ها جذابیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند برای اکثر فیلم‌بین‌ها جالب توجه باشد؛ زیرا واکاوی ذات و زندگی شخصیت‌های شرور دنیای دیزنی به سینمادوستان فرصت می‌دهد که ضمن مرور خاطرات خوش دوران کودکی خود، از دریچه‌ای تازه به اتفاقات داستان نگاه کرده و شخصیت‌ها برایشان عمق بیشتری پیدا کنند. به همین خاطر در کروئلا هم شاهد چنین رویه‌ای هستیم و دیزنی به سراغ زندگی کروئلا دِویل، دشمن اصلی ۱۰۱ سگ خالدار رفته است. این شخصیت خبیث توله سگ‌ها را می‌دزد تا از پوست آن‌ها برای خز لباس‌هایش استفاده کند!

تا به این ساعت برای کروئلا در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۱۸۸ و ۴۶ بررسی امتیاز ۷۴ از ۱۰۰ و ۶۱ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است. پیتر دبروژ از ورایتی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: «کریگ گیلسپی که چند سال قبل با فیلم «من تونیا هستم» خوش درخشید، شخصیت کروئلا را از آن حالت قابل پیش‌بینی در داستان ۱۰۱ سگ خالدار نجات داده و با خلق اثری متمایز یکی از شرورترین شخصیت‌های دنیای دیزنی را با الگویی دور از انتظار و بدیع دوباره متولد کرده است.»

احضار 3 و فیلم سریع و خشمگین 9

فروش فیلم احضار ۳ با اسم کامل «احضار: شیطان مرا وادار کرد» نسبت به هفته‌ی گذشته ۴۱ درصد کاهش پیدا کرده و این فیلم ترسناک با فروشی ۲٫۹ میلیون دلاری در جایگاه ششم باکس آفیس قرار گرفته است. ادامه‌ی ماجراجویی‌های شیطانی اد و لورین وارن در اروپا و برخی کشورهای آسیایی و آفریقایی هم تا به امروز ۱۰۱ میلیون دلار فروخته تا بتوانیم عملکرد فیلم جدید مایکل چاوز در باکس آفیس را با توجه به دنیاگیری کروناویروس موفق ارزیابی کنیم. این فیلم هم‌اکنون به صورت آنلاین از طریق سرویس HBO Max هم در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد و اگر برادران وارنر به‌جای اکران تیاتری و آنلاین به صورت هم‌زمان احضار ۳ را تنها به سالن‌های سینما می‌آورد، میزان فروش اولیه‌ی آن در سراسر جهان احتمالا از ۱۵۰ میلیون دلار فراتر می‌رفت.

فیلم‌های احضار ۱ و ۲ توانستند علاوه ‌بر موفقیت تجاری رضایت عموم منتقدان و سینمادوستان را هم به دست بیاورند و به همین خاطر از نسخه‌های اصلی این مجموعه همواره به‌عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ترسناک سال‌های اخیر یاد می‌شود. فیلم‌های «احضار ۱» و «احضار ۲» در راتن‌تومیتوز به ترتیب امتیاز ۸۶ از ۱۰۰ و ۸۰ از ۱۰۰ را کسب کرده‌اند و در پایگاه متاکریتیک هم امتیاز ۶۸ از ۱۰۰ و ۶۵ از ۱۰۰ برای آن‌ها به ثبت رسیده است. عملکرد نسخه‌ی سوم در نظر منتقدان کمی ضعیف‌تر از دو فیلم قبلی بوده، اما برای یک فیلم ترسناک همچنان قابل قبول به نظر می‌رسد. امتیاز فیلم احضار ۳ در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک تا به این ساعت به ترتیب بر اساس ۵۳ و ۱۸۱ بررسی ۵۹ از ۱۰۰ و ۵۳ از ۱۰۰ است.

داستان این فیلم بر اساس پرونده‌ی جنایی معروف «شیطان مرا وادار کرد» ساخته شده و به زندگی خانواده‌ای به اسم گِلاتزِل و جوانی با نام آرن جانسون با بازی روآری اوکانر می‌پردازد که پس از ارتکاب قتل ادعا می‌کند تحت سلطه‌ی شیطان و بدون اراده دست به انجام جنایت زده است. در تاریخ دادگاه‌های ایالات متحده آمریکا این نخستین باری بود که یک مظنون به قتل برای دفاع از خود ادعای دخالت موجودی شیطانی را مطرح کرد.

اصل ماجرای شیطان مرا وادار کرد به سال ۱۹۸۱ میلادی و کشته شدن آلن بونو، صاحب‌خانه‌ی آرن چاین جانسون به دست وی بازمی‌گردد. پیش از این اتفاق خانواده‌ی گلاتزل که در همسایگی جانسون زندگی می‌کردند، ادعا کرده بودند پسر ۱۱ ساله‌ا‌شان، دیوید گلاتزل توسط شیطان تسخیر شده است. جانسون هم پس از کشتن صاحب‌خانه‌اش مدعی شده تحت تأثیر شیطان بوده و حتی خاطره‌ای از ارتکاب قتل در ذهن ندارد! در جریان این پرونده همسر جانسون در تلاش بود تا قاضی را متقاعد کند که نقش شیطان در انجام جنایت را بپذیرد، اما این توجیهات برای دادگاه غیرقابل پذیرش و در نظر برخی مضحک بود و سرانجام آرن چاین جانسون به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شد.

این هفته فیلم «در هایتس» به کارگردانی جان ام. چو با بازی کوری هاکینز، لسلی گریس و دافنه رابین-وگا با نمایش در ۲۴۰۳ سالن در آمریکا فقط ۲٫۲ میلیون دلار فروخته و در مکان هفتم ایستاده است. داستان این فیلم طی سه روز در محله‌ی لاتین واشینگتن هایتس در نیویورک رخ می‌دهد و به زندگی صاحب یک خواربارفروشی می‌پردازد که درباره‌ی بستن مغازه‌اش و بازنشسته‌شدن در جمهوری دومینیکن بعد از به ارث رسیدن مبلغ قابل توجهی به او، احساسات متناقضی دارد.

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۲۳۱ و ۵۰ بررسی امتیاز ۹۷ از ۱۰۰ و ۸۵ از ۱۰۰ برای در هایتس به ثبت رسیده است. برایان لوری منتقد CNN در بخشی از نوشته‌ی خود درباره‌ی این فیلم آورده است: «بزرگ و پرجنب‌وجوش، در هایتس تمام ویژگی‌های یک فیلم مفرح تابستانی را دارد و در آن حساسیت‌های لین-منوئل میرندا و صحنه‌های پرزرق و برق کارگردان آسیایی‌های خرپول به چشم می‌خورد.»

دنباله‌ی انیمیشن محبوب «اسپیریت: اسب سیمارون» با نام «اسپیریت رام نشده» (Spirit Untamed) با ۱.۰۳ میلیون دلار فروش و یک رتبه تنزل در قیاس با هفته‌ی گذشته به مکان هشتم جدول رضایت داده است. باکس آفیس موجو رقم فروش اسپیریت رام نشده در آمریکا و بازارهای بین‌المللی را تا به امروز ۱۵٫۸ و ۶٫۸ میلیون دلار اعلام کرده است.

این انیمیشن نسخه‌ی فرعی برای انیمیشن اصلی به شمار می‌رود که بر اساس داستان «اسپیریت: سوارکار آزاد» از نتفلیکس ساخته شده است. در این انیمیشن لاکی پرسکات از شهر محل زندگی خود به یک شهر کوچک مرزی نقل مکان می‌کند و زندگی‌اش پس از آشنایی با یک اسب برای همیشه دست‌خوش تغییر می‌شود.

فیلم «۱۲ یتیم توانا» (۱۲ Mighty Orphans) این هفته توانسته ۵۹۱ هزار دلار بفروش و دوباره خود را در جمع فیلم‌های پرفروش آمریکا حفظ کند. ۱۲ یتیم توانا به کارگردانی تای رابرتز و بر اساس فیلم‌نامه‌ی اقتباسی از رابرتز، لین گاریسون و کوین میر بر اساس کتاب غیرداستانی «۱۲ یتیم توانا: داستان واقعی الهام‌بخش» ساخته شده است. لوک ویلسون، ونیسا شاو، وین نایت، جیک آستین واکر، جیکوب لوف لند، لوی دیلن، رابرت دووال و مارتین شین در فیلم ورزشی ۱۲ یتیم توانا ایفای نقش کرده‌اند.

هیچکس و فیلم سریع و خشمگین 9

فروش فیلم «هیچکس» (Nobody) با بازی باب اودنکرک نسبت به هفته‌ی گذشته ۳۳۹۰ درصد افزایش یافته و این فیلم اکشن از جایگاه بیست‌ودوم جدول پرفروش‌ترین‌ها به مکان دهم رسیده است. هیچ‌کس بر اساس فیلم‌نامه‌ای از دریک کولستاد ساخته شده و بازیگران اصلی آن باب ادنکیرک، کانی نیلسن و کریستوفر لوید هستند.

این فیلم پس از ۹۴ روز نمایش در آمریکا، بازارهای بین‌المللی و در مجموع به ترتیب ۲۶٫۷، ۳۴٫۸ و ۶۱ فروخته است. هیچ‌کس درباره‌ی مردی‌ست که به یک زن که توسط چند مرد اذیت و آزار شده، کمک می‌کند؛ اما این کار چندان به مذاق رییس یک گروه مافیایی و مواد فروش خوش نمی‌آید و اتفاقات داستان از اینجا آغاز می‌شود. امتیاز هیچ‌کس در IMDB، متاکریتیک و راتن‌تومیتوز به ترتیب ۷۷ از ۱۰۰، ۶۳ از ۱۰۰ و ۸۱ از ۱۰۰ است که نشان می‌دهد اگر به چنین آثار اکشن و هیجان‌انگیزی علاقه‌مند باشید، احتمالا از تماشای فیلم جدید ایلیا ویکتوروویچ نایشولر پشیمان نخواهید شد.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
سریع و خشمگین ۹
F9: The Fast Saga
۱ ۷۰ ۷۰
یک مکان ساکت ۲
A Quiet Place Part II
۵ ۶٫۲ ۱۳۶٫۳
محافظ همسر هیتمن
The Hitman’s Wife’s Bodyguard
۲ ۴٫۸ ۲۵٫۸
پیتر خرگوشه ۲: فراری
Peter Rabbit 2: The Runaway
۳ ۴٫۸ ۲۸٫۸
کروئلا
Cruella
۵ ۳٫۷ ۷۱٫۳
احضار: شیطان مرا وادار کرد
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
۴ ۲٫۹ ۵۹٫۱
در هایتس
In the Heights
۳ ۲٫۲ ۲۴٫۱
اسپیریت رام نشده
Spirit Untamed
۴ ۱٫۰۳ ۱۵٫۸
۱۲ یتیم توانا
۱۲ Mighty Orphans
۳ ۰٫۵ ۲٫۲
هیچکس
Nobody
۱۴ ۰٫۵ ۲۶٫۷

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo