مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

سقوط بیت‌کوین به کانال ۶ هزار دلاری

ایران اکونومیست- با شروع تعطیلات آخر هفته، نرخ بیت کوین بار دیگر با بازگشت به کانال ۶ هزار دلاری به نرخ ۶ هزار و ۹۰۰ دلار مورد معامله قرار گرفت، این در حالی است که در ساعات پایانی روز شنبه نرخ این رمز ارز به سمت ۶ هزار و ۸۰۰ دلار متمایل شده بود.

 روزهای ابتدایی هفته گذشته، مایکل ون د پوپ یکی از شرکای کوین تلگراف درباره نرخ بیت کوین عنوان کرد که رقم ۶ هزار و ۹۰۰ دلار مرز بسیار مهمی برای بیت کوین است که افت نرخ به پایین‌تر از این سطح می‌تواند آغاز روند معکوس نرخ بیت کوین را رقم بزند.

ون د پوپ در این باره توضیح داد: مرز ۶۸۰۰ – ۶۷۵۰ دلار آخرین مرزهای پشتیبانی روند صعودی بیت کوین است که بازگشت به این سطح‌ها به معنای بروز نخستین نشانه‌های ضعف این رمز ارز است. با این حال، گذر از مرز ۶۸۰۰ – ۶۷۵۰ دلار به معنای یک سقوط سنگین و نزول شدیدتر نرخ بیت کوین است.

با توجه به اینکه نرخ بیت کوین از زمان اوج رکود خود در روز ۱۳ مارس که به ۳ هزار و ۷۵۰ دلار رسیده بود، می‌توان سطح قیمتی فعلی را یک جهش ۱۰۰ درصدی برای این رمز ارز در نظر گرفت با این حال به نظر می‌رسد این بازگشت قیمتی به سطوح پایین‌تر در کوتاه مدت امکان‌پذیر باشد.

به گفته وان د پوپ کاهش نرخ به منطقه پشتیبانی قبلی (۶۸۰۰ – ۶۷۵۰) به معنای بازگشت به عقب و حتی دستیابی به منطقه پشتیبانی پیشتر از این یعنی کانال ۵ هزار و ۸۰۰ و حتی نزول بیشتر را فراهم می‌کند.

این در حالی است که فراز و نشیب‌های بیت کوین بیانگر آن است که این رمز ارز تلاش دارد تا به سطوح بالای ۶ هزار و ۸۰۰ دلار دست پیدا کند، نقطه‌ای که همچنان نسبت سطوح پایین‌تر همچنان امید به روند صعودی آن وجود دارد. اگر نرخ بیت کوین نتواند سطح پشتیبانی ۶ هزار و ۷۵۰ دلاری را حفظ کند، قیمت‌ها به سطح حدود ۶ هزار و ۳۵۰ دلار خواهد رسید و روند نزولی تا سطح ۵ هزار و ۸۰۰ دلار هم ادامه خواهد یافت.

به منظور ایجاد یک روند معکوس نسبت به روند نزولی کنونی، بازگشت به سطح ۷ هزار دلاری اجتناب ناپذیر است. پس از دستیابی به این سطح می‌توان به صعود به کانال ۷ هزار و ۲۰۰ دلاری امیدوار بود. صعود حتی به سطح ۶ هزار و ۹۰۰ دلاری هفته گذشته هم می‌تواند بیت کوین را برای دستیابی به سطح بالای ۷ هزار دلار در ابتدای هفته آینده تقویت کند.

در نقطه مقابل این مسئله، ادامه روند کاهشی و رسیدن به نقطه پشتیبانی ۵ هزار و ۸۰۰ دلاری، ثابت‌کننده این پیش‌بینی‌هاست که بیت کوین به کانال ۴ هزار دلاری بازمی‌گردد. در شرایط کنونی تحلیل‌گرانی همچون آرتور هایز مدیرعامل بیت مکس BitMEX و تاجران رمز ارزها بر این باورند که بیت کوین قابلیت این را دارد که به محدود بازنگری ۳ هزار و ۵۰۰ دلاری و حتی ۲ هزار دلاری بازگردد.

در شرایطی که نرخ بیت کوین روز گذشته به‌تدریج کاهش یافت، بیشتر دیگر رمز ارزها هم سقوط جزیی پشت سر گذاشته‌اند. بر این مبنا اتریوم کاهش ۲.۰۹ درصدی داشت. بیت کوین نقدی ۳.۴۲ درصد کاهش یافت و چین لینک Chainlink نیز کاهش ۴.۶۵ درصدی به ثبت رساند. درحال‌حاضر ارزش کل بازار رمز ارزها ۱۹۴.۹ میلیارد دلار است که ۶۴.۲ درصد از کل ارزش بازار در اختیار بیت کوین است.

منبع: عصر آی سی تی