3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

سیاستمدارعراقی:اعراب بدانند،سیاست ترامپ منطقه رابه آتش می کشد

بغداد – یک سیاستمدار و تحلیلگر عراقی با اشاره به تبعات خطرناک سیاست ها و اقدامات رئیس جمهوری آمریکا برای کل منطقه، گفت که اعراب بدانند و مراقب باشند چون این سیاست ها فقط ضد ایران نیست بلکه کل منطقه را به آتش خواهد کشید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ‘عزت الشابندر’ سیاستمدار و تحلیلگر شاخص عراقی گفت: سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کل منطقه را به آتش خواهد کشید و عادل عبدالمهدی نخست وزیر باید این خطرات را به رهبران عرب گوشزد کند.
وی در یک گفت و گوی تلویزیونی همچنین از طرح و اقدامات رژیم صهیونیستی برای تحریک، سازماندهی برخی مخالفان در شهرهای سنی نشین عراق جهت راه اندازی مطالبات حداکثری و اعتراضات اجتماعی جهت زمینه سازی برای بازگشت دوباره داعش به این کشور و موجه نشان دادن ادامه حضور نظامی خود در عراق خبر داد.
الشابندر گفت: ترامپ با روحیه ای که دارد به عراق اجازه نخواهد داد به صورت کج دار و مریز در خصوص تحریم های ایران رفتار کند و بالاخره روزی شروع به تهدید عراق خواهد کرد تا این کشور را مجبور کند تن به تحریم های ضد ایرانی بدهد.
وی افزود: البته برخی شخصیت های عراقی، به ترامپ توصیه کرده اند که کاری به رابطه این کشور با ایران نداشته باشند و از واکنش قدرتمند ایران در این زمینه بر حذر باشد.
این تحلیلگر عراقی گفت: دولت عراق باید با کشورهایی همچون مصر، امارات و عربستان صحبت و تاکید کند که بغداد نمی خواهد در یک جبهه علیه جبهه بندی هایدیگر و بویژه در قطب ضد ایرانی قرار بگیرد.
الشابندر گفت که عبدالمهدی در سفر اخیر خود به آلمان و فرانسه، مقامات اروپا را در جریان فشار آمریکا به عراق برای قرار گرفتن در جبهه ضد ایرانی قرار داده است و این امر را محکوم کرده است.
وی افزود: عبدالمهدی همانطور که با اروپایی ها این موضوع را مطرح کرد باید خطرات سیاست ترامپ برای همه کشورهای منطقه و نه فقط ایران و عراق را به رهبران عرب نیز گوشزد کند.
این سیاستمدار عراقی گفت که آمریکا نیز باید بداند که ایران متحدانی در منطقه از جمله در عراق، یمن، لبنان و سوریه دارد که حاضر هستند جان خود را به خاطر دفاع از جمهوری اسلامی ایران بدهند و با آمریکایی ها بجنگند و تابوت سربازانشان را به آمریکا بفرستند.
الشابندر در بخش دیگری از سخنانش از تحرک تعدادی از افراد در مناطق سنی نشین شمال و غرب عراق و دیدار آنها با برخی مسئولان عالیرتبه رژیم صهیونیستی در اروپا و گفت و گو درباره طرحی که هدف از آن قطع ارتباط زمینی عراق از سوریه و لبنان است.
وی افزود: هدف از این طرح، موج آفرینی بر سر احتمال بازگشت داعش و نیز مظلومیت اهل سنت در مناطق غرب عراق، آزاد کردن زندانیان (متهم یا محکوم به همکاری با داعش)، بازگشت آوارگان به مناطق آزاد شده، بازسازی این مناطق با کمک های خارجی و در نتیجه زمینه سازی برای نظام کنفدرال و نه حتی ایجاد اقلیم (مانند اقلیم کردستان عراق) برای جدا کردن این مناطق از خاک عراق است.
الشابندر افزود: آمریکا در چارچوب همین طرح می کوشد 10 هزار نفر از ساکنان مناطق سنی نشین عراق را آموزش بدهد و مسلح کند، شهرهایشان را با کمک های خارجی بازسازی کند و با تحریک خانواده های زندانیان، موج مطالبات برای آزاد شدن آنها راه بیاندازد و با مطرح کردن مطالبات غیر ممکن از دولت، رویکرد جدیدی در این مناطق به سوی میل به نظام کنفدرال و جدا شدن شبه کامل از خاک عراق ایجاد کند.
به گفته وی، این طرح پس از ماه رمضان به صحنه خواهد آمد.