فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

شکستن طلسم ۳۲ ساله؛ زارع قهرمان جهان شد

شکستن طلسم ۳۲ ساله؛ زارع قهرمان جهان شد
امیرحسین زارع نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان در فینال پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان در نروژ با شکست گنو پتریاشویلی از گرجستان ضمن گرفتن انتقام شکست المپیک مدال طلا گرفت و طلسم ۳۲ سال نگرفتن طلا در سنگین وزن را شکست.

به گزارش سایت طلا، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان روزهای ۱۰ تا ۱۸ مهر در شهر اسلو پایتخت نروژ برگزار خواهد شد.

دیدارهای فینال و رده‌بندی چهار وزن نخست از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران آغاز شد.

زارع برای کسب مدال طلای وزن 125 کیلوگرم به مصاف گنو پتریاشویلی دارنده نقره و برنز المپیک و 3 طلای جهان از گرجستان رفت. زارع با برنامه و تحلیل کشتی به مصاف حریفش رفت و با خیمه‌های سنگین خود زیرگیری‌های پتریاشویلی را خنثی کرد و با نیروی جوانی و با خاک کردن و بیرون بردن حریف نامدار و باهوش گرجستانی و با جسارت مثال زدنی در نهایت این مبارزه با را نتیجه 9 بر 2 شکست داد و ضمن گرفتن انتقام شکست المپیک مدال طلا گرفت.

طلای زارع دومین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در پیکارهای جهانی بود و او توانست بعد از 32 سال تیم ملی کشتی آزاد را در پیکارهای جهانی به مدال طلا برساند.

زارع دارنده مدال برنز المپیک و طلای امیدهای جهان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله و در ۲ دقیقه نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

وی در این مرحله و برای رسیدن به فینال به مصاف طاها آکگول دارنده طلا و برنز المپیک و ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان از ترکیه رفت. زارع در این مبارزه با ارایه یک کشتی حساب شده و با برنامه حریف عنوان‌دار خود را ۴ بر صفر شکست داد و به فینال این وزن راه یافت.

امیرحسین زارع برنز المپیک توکیو، طلای امیدهای جهان، نقره جوانان جهان، طلای نوجوانان جهان و نقره بازی‌های المپیک جوانان را در کارنامه دارد.

مرحوم «علیرضا سلیمانی» که به دلیل ۶ مرتبه کسب بازوبند پهلوانی کشور لقب «پهلوان باشی» را به خود اختصاص داده در مسابقه‌های جهانی سال ۱۹۸۹ در مارتینی سوییس در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال رسید و مقابل «بروس بومگارتنر» ستاره فوق سنگین تیم ملی کشتی آزاد آمریکا و دارنده ۱۲ مدال طلا، نقره و برنز جهان و المپیک قرار گرفت و با خیمه‌های سنگین و خوفناک خود موفق شد کشتی‌گیر سرشناس آمریکایی را که چهار سال نیز از سلیمانی جوانتر بود، شجاعانه شکست دهد.

مدال طلای «علیرضا سلیمانی» در این مسابقه‌ها در واقع نخستین مدال طلای ورزش ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مسابقه‌های قهرمانی جهان در تمامی رشته‌های ورزشی به حساب می‌آید.

دقایقی قبل حسن یزدانی موفق شد با شکست دیوید تیلور آمریکایی را شکست دهد و با کسب مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم، نخستین مدال طلای تیم ملی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ را ثبت کرد.

فردا (دوشنبه) و در مبارزه‌های رده‌بندی و فینال چهار وزن دوم، علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم با توماس گیلمان از آمریکا، امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم با ژاگیر شاکیف از روسیه، محمد نخودی با جردن باروز از آمریکا و کامران قاسم‌پور با ماگومد کوربانوف از روسیه مبارزه خواهند کرد و ضمن آنکه عرفان الهی و مجتبی گلیج نیز در وزن‌های ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید