3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

صرفه جویی هزینه ها در تردد با خودروهای برقی چقدر است؟

قیمت و کیفیت سوخت، در بسیاری از کشورهای جهان بالاست و همین مورد تبدیل به انگیزه‌ای شده تا مشتریان، به سمت استفاده از خودروهای برقی یا پلاگین هیبریدی حرکت کنند. صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به سوخت، یکی از انگیزه‌های اصلی برای خرید خودروهای سبز محسوب می‌شود، اما همچنان حس جدید و خالصی که خودروهای برقی در هنگام رانندگی القا می‌کنند، عمده مزیت این‌گونه خودروهاست.

اما چگونه می‌توان تخمین زد که میزان هزینه کاهش یافته سوخت پس از خرید یک خودرو برقی چقدر خواهد بود؟ قیمت بنزین و گازوئیل در نقاط مختلف جهان متفاوت است و سبک رانندگی هر فرد نیز در مصرف سوخت خودرو تاثیر به سزایی دارد. در ابتدا، باید میزان کیلومتر پیمایش شده در هر ماه را محاسبه کنید. برای اجرایی کردن این مورد، نیاز به نظم دقیق دارید، برای مثال، پنج روز در هفته، فاصله منزل تا محل کار را با خودرو طی کنید و از وسیله شخصی خود، برای کار دیگری استفاده نکنید. مسلما تخمین شما از میزان مسافت طی شده در هر ماه چندان دقیق نیست، چرا که افراد به علت ترسی که از دامنه برد محدود خودروهای برقی دارند، میزان مسافت طی شده را بیشتر از رقم واقعی اعلام می‌کنند. بنابراین، بهتر است که میزان مسافت طی شده میان دو سرویس دوره‌ای را بدست آورده و آن را بر تعداد ماه‌ها تقسیم کنید تا رقم دقیقی از میزان مسافت طی شده بدست آورید.

تسلا

پس از آن، برای مقایسه بهتر میان خودرو بنزینی یا دیزلی خود و یک خودرو برقی، و جهت دریافت اعداد و ارقام کارایی هر مدل خودرو، به وبسایت‌هایی نظیر InsideEVs یا www.fueleconomy.gov مراجعه کنید. همانند خودروهای معمولی، که ارقام مصرف سوخت آن‌ها در شهر، بزرگراه و به حالت ترکیبی اعلام می‌شود، در مورد خودروهای الکتریکی نیز چنین آماری وجود دارد. برای مثال، طبق آمار رسمی، نیسان لیف ۲۰۱۵ به ازای کیلووات ساعت انرژی، ۵.۲ کیلومتر را طی می‌کند. اما اگر تمایل دارید تا ارقام واقعی تری را بدست آورید، می‌بایست یک خودرو الکتریکی را واقعا مورد بررسی قرار دهید. برای مثال، برخی مالکان گزارش کرده‌اند که با وجود ارقام رسمی اعلام شده، نیسان لیف ۲۰۱۵ می‌تواند با هر کیلووات ساعت انرژی، ۶.۶ کیلومتر را طی کند. متاسفانه برخلاف خودروهای بنزینی و دیزلی، مقیاس یکسانی برای اعلام کارایی خودروهای برقی وجود ندارد، و بنابراین باید پس از محاسبه، اعداد را با استفاده از جدول و نسبت، به رقم دلخواه تبدیل کنید.

تسلا

تیپ‌های مختلف تسلا مدل ۳ به همراه هیوندای ایونیک، کارآمد ترین خودروهای برقی هستند و با کمترین انرژی، بیشترین مسافت را طی می‌کنند. مدل‌های بزرگتر و سنگین‌تر تسلا مدل S و تسلا مدل X، کارایی کمتری دارند و با دو محصول تازه وارد اروپایی، یعنی جگوار I-Pace و آئودی ئی ترون در رقابت هستند. سایر خودروها نیز در رتبه‌های پایین‌تر قرار دارند. در مرحله بعدی، پس از محاسبه میزان برق مصرف شده در مسافت طی شده ماهانه، می‌بایست هزینه برق مصرفی خود را به ازای هر کیلووات ساعت محاسبه کنید. سپس باید هزینه میزان بنزین یا گازوئیل مصرفی ماهانه خود را حساب کرده و با رقم قبلی مقایسه کنید. مناطقی که قیمت برق بالایی دارند، قیمت بنزین و گازوئیل بالایی نیز دارند، و همین مطلب در مورد مناطق با قیمت حامل‌های انرژی ارزان نیز صادق است. میزان صرفه جویی شما، بسته به میزان استفاده روزمره شما از خودرو دارد. بیشترین میزان صرفه جویی و کاستن از هزینه‌ها، نصیب کسانی خواهد شد که روزانه و مداوم از خودرو شخصی خود استفاده می‌کنند. برای این افراد، استفاده از خودروهای برقی، به خصوص انواع کارآمد آنها، ماهیانه ۱۲۰ دلار پس انداز به همراه دارد. در مقایسه، افرادی که از خودرو استفاده عادی می‌کنند، میزان صرفه جویی در حدود ۵۰ دلار در ماه را ثبت خواهند کرد.

تسلا

بنابراین در شرایط اقتصادی آمریکا میزان صرفه جویی ماهانه چندان شگفت انگیز نیست، اما جالب است بدانید که شرط مهمی نیز وجود دارد که به عدم استفاده از شارژر های سریع گران قیمت مربوط می شود. در واقع شارژ کردن خودرو برقی با شارژر های خانگی کمترین هزینه را در پی دارد اما در صورت نیاز به استفاده از شارژهای سریع، ممکن است هزینه پر کردن باتری با هزینه سوخت گیری یک خودرو معمولی تقریبا یکسان شود.

منبع: insideevs