3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

صعود طلا با افزایش ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران/ پیش‌روی محتاط سرمایه‌گذاران

اقتصادآنلاین – اکرم شعبانی؛ هفته جدید معاملاتی با خطر از سرگیری محدودیت‌های جدید و بازگشت توجه سرمایه گذاران به سمت دارایی‌های امن با افزایش قیمت فلزات گرانبها شروع شد. بر این اساس طلای آتی فوریه با افزایش 1.30 دلاری به قیمت 1887.60 دلار و نقره آتی مارس در بازار کومکس نیویورک با افزایش 0.482 دلاری به قیمت 26.51 دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام عمدتا روند نزولی در پیش گرفتند، در ایالات متحده دو شاخص از سه شاخص اصلی در پایان روز معاملاتی کاهش به ثبت رساند. بررسی روند حرکت شاخص‌ها در طول روز نشان دهنده آن است که در آغاز معاملات، شاخص‌ها نسبت به انتشار خبر ویروس جهش یافته و محدودیت‌های انگلیس واکنش بیش از حد نشان داده و واکنش‌ها در ادامه روز تعدیل شد. علیرغم توزیع واکسن کرونا در برخی از کشورهای جهان، اما بسیاری از کشورها در واکنش به این خبر ممنوعیت رفت و آمد به انگلیس را اعلام کردند.

اخبار مربوط به جهش ویروس کرونا در انگلیس در حالی منتشر می‌شد که اخیرا به دلیل توزیع واکسن کرونا، کمی آرامش در بازارهای ریسک پذیر حاصل شده بود. همزمان بازارها از انتشار خبر تصویب بسته محرک دوم 900 میلیارد دلاری ایالات متحده، در پی شیوع ویروس کرونا برای کمک به مشاغل و خانوارهای آمریکایی تاثیر گرفت.

از موارد دیگری که بر بازارهای جهانی تاثیرگذار بود، می‌توان به عدم توافق انگلیس و اتحادیه اروپا در مسائل تجاری تا پیش از تکمیل روند برگزیت اشاره کرد، در حالی که تصور می‌شد تا پایان هفته گذشته مذاکرات به نتیجه قطعی برسد، اما بدون دستیابی به نتیجه هفته مذاکراتی به پایان رسید.

شاخص دلار آمریکا اگرچه در میانه روز اندکی افزایش یافت اما در پایان روز بار دیگر روند نزولی در پیش گرفت. در بازارهای مهم خارجی نفت خام ژانویه نیمکس با کاهش قیمت قابل توجه به قیمت 47.30 دلار در بشکه معامله شد. هر دو عامل بر شکل گیری روند نزولی یا صعودی بازار فلزات گرانبها تاثیرگذار است. روز گذشته همچنین بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا در محدوده 0.91 درصدی معامله شد.

طلا

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی قیمت طلا بر اساس نمودار روزانه از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به بالاترین سطح قیمت معاملات آتی نوامبر یعنی 1973.30 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح پشتیبانی کامل 1850 دلار در هر اونس است. بر اساس معاملات اخیر، سطح مقاومت نخست طلا 1900 دلار و سطح مقاومت دوم 1912 دلار در هر اونس عنوان شده در حالی که سطح پشتیبانی نخست طلا 1875 دلار و سطح پشتیبانی دوم 1859 دلار در هر اونس مشاهده شده است.

نقره

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت نقره)

از دیدگاه فنی، روند صعودی قیمت نقره در نمودار روزانه از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت ثابت 28 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح پشتیبانی کامل 24 دلار در هر اونس است. بر اساس معاملات انجام شده در روزهای اخیر، سطح مقاومت نخست نقره 27 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 27.635 دلار در هر اونس مشاهده شده در حالی که سطح پشتیبانی نخست نقره بر روی 26 دلار و سطح پشتیبانی دوم بر روی 25.50 دلار در هر اونس قرار گرفته است.