فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

صعود همزمان طلا و بیت کوین

صعود همزمان طلا و بیت کوین
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: دیروزطلا و بیت‌کوین مجددا وارد روند صعودی شدند.

صعود همزمان طلا و بیت کوین

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در معاملات پنجشنبه،با وجود نوسانات زیاد، اندکی افزایش یافت. کاهش شدید شاخص دلار آمریکا سبب شد که ورود به بازار فلزات گرانبها افزایش قابل توجهی داشته باشد. همچنین گزارش‌های تاحدودی ناامیدکننده از آمار تولید ناخالص داخلی آمریکا موجب اقبال بیشتر به بازار طلا شد. هر اونس طلای دسامبر با 4.40 دلار افزایش به 1803.00 دلار رسید و نقره کامکس دسامبر(دی) نیز با افت 0.046 دلاری به 24.15 دلار در هر اونس رسید.

بر اساس آمارهای روز اقتصاد آمریکا، پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم در مقایسه با پیش‌بینی رشد ۲.۸ درصدی نسبت به سال قبل و رشد ۶.۷ درصدی در سه‌ماهه دوم، ۲.۰ درصد بود.

همچنین بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه نشست دوره‌ای سیاست پولی خود را برگزار کرد. در این نشست هیچ تغییری در سیاست پولی بانک مرکزی اروپا اعمال نشد. بانک مرکزی اروپا اعلام کردکه برنامه خرید اوراق قرضه آن حداقل تا مارس(فروردین) سال 2022 ادامه خواهد داشت.

gold

حذف ردپای چین

در روزی که گذشت، اثر چندانی از ممنوعیت اعمال شده از سوی چین  در زمینه استخراج رمزارزها  مشاهده نشد. تاثیر خروج چین از روند استخراج بیت کوین در حال حاضر غیرقابل توجه به نظر می‌رسد.

بیت کوین (BTC) فارغ از هر اثری از ممنوعیت استخراج رمزارز، شاهد کاهش 50 درصدی نرخ هش آن در سال جاری بود.(میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش‌ می‌شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌دهد)  همچنین دولت السالوادور با استفاده از این فرصت ۴۲۰ واحد بیت کوین خریداری کرد.

در روزی که گذشت بیت کوین روند افزایشی را تجربه کرد.

coindesk-BTC-chart-2021-10-29