فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

صنایع سود آور تا پایان سال کدام است؟/ مهمترین اولویت وزیر اقتصاد

صنایع سود آور تا پایان سال کدام است؟/ مهمترین اولویت وزیر اقتصاد
با توجه به رکودی که در بازارهای موازی مثل بازار مسکن، ارز و طلا و همچنین ظرفیت موجود در بازار سرمایه، انتظار می‌رود که بازار سرمایه در شش ماهه دوم سال، رشد بیشتری نسبت به سایر بازارهای موازی داشته باشد.

میثم ابوالقاسمی، مدیر معاملات بورس و اوراق بهادار کارگزاری سهم آشنا در گفت و گو با خبرنگار ایران اکونومیست بازار سرمایه را در شش ماه دوم سال اینگونه ارزیابی می کند: با توجه به رکودی که در بازارهای موازی مثل بازار مسکن، ارز و طلا و همچنین ظرفیت موجود در بازار سرمایه، انتظار می‌رود که بازار سرمایه در شش ماهه دوم سال، رشد بیشتری نسبت به سایر بازارهای موازی داشته باشد.

5 صنعت سودآور از فروردین تا آخر شهریور
ابوالقاسمی در پاسخ به این پرسش که مهمترین صنایع پیشرو و سودآور از ابتدای سال1400 تا پایان شهریور را کدام صنایع می دانید، گفت: با توجه به تحولات بازار می‌توان به ترتیب از گروه‌ها و صنایع «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی»، ««فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای»، «فلزات اساسی» و همینطور معادن و استخراج کانه‌های غیرفلزی، به عنوان گروه‌های پیشرو در بازار نام برد.

مهمترین گروه های پیشرو بورسی تا پایان سال
وی در ادامه بیان می کند: به نظر بنده در شرایط فعلی گروه‌های پتروشیمی و پالایشی و همچنین گروه بانکی، گروه‌های مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری هستند.
میثم ابوالقاسمی عنوان کرد: با توجه به ریزش های بورسی، اولین توصیه به سرمایه گذاران خرد این است که تنها سرمایه‌هایی را وارد این بازار کنند که در یکسال آینده نیازی به آن ندارند. در عین حال سرمایه‌گذاران نباید منابع مالی که با آن زندگی خود را گذران می‌کنند وارد بازار کنند.

سرمایه گذاران خرد چگونه وارد بازار سرمایه شوند؟
وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران حداقل 70 درصد از سرمایه‌‌ای که قصد دارند وارد بازار سرمایه کنند را به شیوه غیرمستقیم و از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد این بازار کنند.

مهمترین چالش بورس در بازار سرمایه
مدیر معاملات بورس و اوراق بهادار کارگزاری سهم مهمترین چالش بورس را در حال حاضر، وجود برخی ابهامات در سمت و سوی سیاست‌گذاری‌های مورد نظر دولت جدید، احتمال بروز برخی تغییرات مدیریتی، نامشخص بودن رویکرد وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در قبال سیاست‌های پولی و مالی و عدم تثبیت نرخ ارز و نوسانات فعلی آن دانست.

مهمترین و اساسی ترین موضوع پیش روی بازار سرمایه
وی در نهایت عنوان کرد: مهمترین و اساسی‌ترین مسئله‌ای که وزیر اقتصاد بایستی به آن توجه داشته باشند، حذف قیمت‌گذاری دستوری بر روی مواد خام و کالاهایی نظیر سیمان، فلزات یا خودرو است، زیرا قیمت‌گذاری دستوری باعث ایجاد شکاف قیمت و شکل‌گیری رانت‌هایی می‌شود که به بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران نیز لطمه خواهد زد.
خبرنگار / محبوبه قرمزچشمه