3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ضعف دلار، عامل رشد طلا شد

اقتصادنیوز : در بازار جهانی امروز، طلای نقدی با افزایش ۱۲.۴۰ دلاری، در حال حاضر در قیمت ۱۸۷۱.۹۰ دلار ثابت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، روز پنج شنبه قیمت طلا و نفت هر دو با روند صعودی رو به رو شدند که این موجب خوش‌بینی سرمایه‌گذاران برای سال‌ آتی میلادی شد.


تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید


ضعف دلار باعث رشد طلا شد

براساس گزارش اینوستینگ، در روز جاری قیمت طلای نقدی با قیمت طلای تحویل آتی فاصله پیدا کرد. براین اساس قرارداد معاملات طلای تحویل آینده در فوریه 2020 در حال حاضر 6.70 دلار افزایش یافته است که سود خالص 0.34 درصد را نشان می‌دهد و به قیمت 1877 دلار رسیده است.

کندوکاو در بازارهای داخلی/ از کاهش قیمت دلار و طلا تا رهن خانه با 4 میلیون تومان / (بسته خبری بازارها؛ 15 اردیبهشت ماه اقتصادنیوز)

ضعف دلار امروز عامل اصلی رشد در معاملات آتی طلا بود. در حال حاضر، شاخص دلار 0.29 واحد افت دارد که افت 0.32 درصدی را نشان می‌دهد و هر شاخص دلار به ارزش 90.255 رسید. این بدان معناست که تنها بخشی از افزایش قیمت امروز معاملات آتی طلا به خریدی مربوط می شود که 98 درصد آن نتیجه مستقیم ضعف دلار است.

در مورد قیمت گذاری طلای نقدی نمی توان همین حرف را زد. بر اساس شاخص طلای کیتکو ، طلای نقدی با افزایش 12.40 دلار، در حال حاضر در قیمت 1871.90 دلار ثابت شده است.

گزارش نرخ بیکاری آمریکا

امروز وزارت کار ایالات متحده گزارش مشاغل خود را برای هفته منتهی به 19 دسامبر(۲۹ آذر) منتشر کرد. نتیجه خالص این بود که ادعاهای بیکاری 89000 نفر کاهش یافته و تعداد کل آمریکاییان دارای مزایای بیکاری را به 803000 نفر کاهش داد. 

این کمترین میزان طی سه هفته اخیر است. یک نظرسنجی توسط MarketWatch سایت تحلیل بازار نشان داد که اقتصاددانان پیش بینی می کنند که ادعای اولیه بیکاری 875،000 نفر باشد.

خوش‌بینی برای طلا در سال آینده میلادی

ترکیبی از هزینه دو لایحه کمک مالی در سال جاری و بسته های کمکی اضافه که در دولت بعدی آمریکا اتفاق خواهد افتاد ، به این معنی است که کسری بودجه آمریکا به بالاترین سطح در تاریخ خواهد رسید. به همین دلیل است که بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که با اینکه دلار با کاهش ارزش واقعی روبرو بوده اما همچنان ارزش خود را از دست خواهد داد.

 این نیز یک عامل اصلی است که سبب شده تحلیلگران معتقد باشند در سال آینده شاهد تجارت طلا خواهیم بود و این تجارت به رکورد جدیدی می رسد.

سردرگمی در بازارهای طلا و نفت

افزایش دوروزه قیمت نفت

نفت روز پنجشنبه در معاملات برای دومین روز صعود کرد زیرا کاهش ذخایر نفت خام و بنزین در ایالات متحده امید تقاضا را افزایش داد ، در حالی که اشارات مربوط به یک معامله قریب الوقوع Brexit باعث افزایش ریسک سرمایه گذاران شد.

معاملات نفت خام برنت با 38 سنت یا 0.7 درصد افزایش به 51.58 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 31 سنت یا 0.6 درصد افزایش به 48.43 دلار رسید.

 

 

این مطلب برایم مفید است

6 نفر این پست را پسندیده اند