3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

طرح نمایندگان کنگره آمریکا برای شناسایی حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان

نمایندگان کنگره آمریکا سه‌شنبه قطعنامه‌هایی در دو مجلس کنگره ارئه کرده‌اند که خواستار به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سه نماینده کنگره آمریکا سه‌شنبه قطعنامه‌هایی در دو مجلس کنگره ارئه کرده‌اند که خواستار به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی است. 

«تد کروز» و «تام کاتن»، نمایندگان مجلس سنا و «مایک کالاگر»، عضو مجلس نمایندگان دو قطعنامه موازی را در همین راستا به دو مجلس کنگره آمریکا ارائه کرده‌اند.

بیانیه‌ای که روی وب‌سایت تد کروز قرار گرفته حاکی است این قعطنامه‌ها خواستار آن هستند که آمریکا حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد. در این بیانه ادعا شده است: «تهدیدی که ایران متوجه آمریکا و اسرائیل می‌کند مستلزم این است که واقعیت کنترل اسرائیل بر این اراضی به رسمیت شناخته شود.»

رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ با کشورهای عرب منطقه، بخش اعظم بلندی‌های جولان سوریه را به تصرف خود درآورد و در سال ۱۹۸۱ گفت که این بلندی‌ها را به فلسطین اشغالی ضمیمه کرده است.

این منطقه در جنوب غرب سوریه با مساحتی حدود ۱۸۰۰ کیلومتر مربع واقع است و بخش اعظم استان قنیطره سوریه را تشکیل می دهد. مرتفع ترین نقطه این منطقه ۲۸۰۰ متر ارتفاع دارد. این منطقه به دلایلی همچون برخورداری از منابع غنی آب شیرین، فاصله اندک تا دمشق (۷۰ کیلومتر)، واقع شدن در محل تلاقی سوریه، سرزمین های اشغالی فلسطین و اردن و مشرف بودن به مناطق اطراف اهمیت بالایی دارد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی از آمریکا خواسته بود تا حاکیمت این رژیم بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسند. علاوه بر این، یکی از مقامات ارشد اسرائیل اخیرا تأکید کرده بود تا زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور فعلی آمریکا قدرت را در کاخ سفید برعهده دارد، باید سعی شود تا واشنگتن به نحوی مجاب شود و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر این بلندی‌ها را نیز رسما اعلام کند.

دونالد ترامپ در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی تصمیم خود برای به رسمیت شناختن «بیت‌المقدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام کرد و در ماه می نیز رسما سفارت خود را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل کرد. رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۸۰ قانونی را تصویب کرده بود که بر اساس آن بیت‌المقدس را بعنوان پایتخت «واحد و کامل» اسرائیل معرفی کرد. از سوی دیگر فلسطینی‌ها نیز بیت‌المقدس شرقی را به عنوان پایتخت دولت آینده خود معرفی کرده‌اند

 انتهای پیام/