فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

طلا ارزان می شود؟ / نبود تقاضا، عامل بازدارنده افزایش قیمت طلا و سکه

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ اونس جهانی از روز گذشته روند صعودی پیش گرفت و با عبور از سطح ۱۸۰۰دلار، بهای آن تا ظهر امروز به ۱۸۰۴دلار رسید؛ برخلاف اونس، دلار معاملات امروز را نزولی آغاز کرد و قیمت آن تا میانه روز با افت ۳۰۰تومانی در مقایسه با دیروز به ۲۷۴۰۰تومان کاهش یافت. اما از عصر روند بازار‌ها تغییر کرد و ارزش اونس جهانی به محدوده ۱۷۹۹دلار کاهش و قیمت دلار به ۲۷۵۵۰تومان افزایش یافت.

از آنجا که نوسان رفت‌وبرگشتی دلار و اونس خلاف جهت هم بود، اثر آن‌ها در بازار طلا خنثی شد و از همین رو قیمت طلا در مقایسه با دیروز تغییری نکرد و سکه امامی حدود ۵۰هزار تومان ارزان شد؛ علاوه بر این، به گفته فعالان بازار طلا، حجم داد‌و‌ستد‌ها برخلاف پیش‌بینی‌ها افزایش نیافته و به‌رغم اتمام ماه محرم و صفر، طلا و سکه همچنان متقاضی ندارد که این عامل هم در ثبات نسبی قیمت‌ها موثر بوده است.

حالا از آنجا که طی روز‌های اخیر نوسان اونس جهانی افزایش یافته و از طرفی، آینده بازار ارز به دلیل بلاتکلیفی برجام و مشخص نشدن زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات قابل پیش‌بینی نیست، فعالان بازار طلا هم چشم‌انداز روشنی از قیمت طلا و سکه ندارند.

حالا به گفته اعضای اتحادیه طلا و جواهر تهران، تا زمانی که این وضعیت بلاتکلیف ادامه داشته باشد، قیمت طلا و سکه هم همپای نوسانات دلار و اونس تغییر خواهد کرد؛ مسلما هر تصمیمی درمورد این مهم به لحاظ روانی بر بازار ارز تاثیر خواهد گذاشت و به‌تبع آن، طلا و سکه هم دچار نوسان خواهد شد اما، فعالان این صنف معتقدند که حتی درصورت توافق یا عدم توافق ایران و غرب بر سر برجام، صعود و سقوط چشمگیری در انتظار قیمت‌ها نیست.

قیمت طلا و سکه امروز ۴آبان ماه۱۴۰۰

طبق آخرین قیمت‌هایی که اتحادیه طلا اعلام کرده، در این ساعت از معاملات روز سه‌شنبه ۴آبان ماه، قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار پنج میلیون و ۴۴هزار و بهای هر گرم طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و ۱۶۵هزار تومان است.

بر همین اساس، قیمت سکه امامی در بازار امروز به ۱۱میلیون و ۷۷۰هزار تومان کاهش یافته و سکه امامی در سطح ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان ثابت مانده است؛ همچنین امروز قیمت نیم سکه به شش میلیون و ۸۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۵۷۰هزار و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۲۲۰هزار تومان رسید.