فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

طلا در اوج چهار هفته‌ ای/ جهش تقاضای پناهگاه امن سرمایه‌ گذاری

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ در معاملات روز گذشته افزایش یکباره تقاضای طلا، قیمت‌ها را در بازار تکان داد. همچنین کاهش شاخص دلار آمریکا به نفع بازار فلزات گرانبها عمل کرد. بر این اساس طلای آتی دسامبر با ۳۵.۹۰ دلار افزایش به قیمت ۱۷۹۵ دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۶۴۶ دلار افزایش به قیمت ۲۳.۱۶ دلار در هر اونس معامله شد.

تمرکز بازار در میانه هفته معاملاتی بر روی گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه سپتامبر بود که نسبت به ماه آگوست ۰.۴ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۴ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که پیش‌بینی‌ها از افزایش ۰.۳ درصدی نسبت به ماه پیش و ۵.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می‌داد. اگرچه شاخص دلار آمریکا پس از انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده اندکی افزایش یافت اما در ادامه روز، روند کاهشی در پیش گرفت. افزایش هزینه‌های انرژی و تنگناهای زنجیره تامین در هفته‌های اخیر، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را بیش از پیش بر روی چشم‌انداز تورم در ماه‌های آینده متمرکز کرده است. فدرال رزرو به زودی داده‌های گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده را مورد بررسی دقیق قرار خواهد داد چرا که بر این اساس در مورد زمان کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه دولتی (کاهش کمی) تصمیم گیری خواهد کرد.

شاخص‌های سهام ایالات متحده روز گذشته در ابتدای معاملات روند کاهشی در پیش گرفته اما در پایان معاملات افزایشی شدند. به زعم تحلیل‌گران روند نوسانی بازارهای سهام موجب شده تا تقاضا در بازار فلزات گرانبها افزایش یابد.

12

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلا به مزیت فنی کلی کوتاه مدت بازگشته است. قیمت‌ها درحال‌حاضر در نمودارهای میله‌ای روزانه به وضوح در روند صعودی نوظهور قرار دارند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت ۱۸۰۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه سپتامبر یعنی ۱۷۲۱.۱۰ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۹۷.۴۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم ۱۸۰۰ دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا ۱۷۸۲.۴۰ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم ۱۷۷۰ دلار در هر اونس عنوان شده است.

34

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت نقره)

روند نزولی معاملات آتی نقره دسامبر همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. با این حال افزایش قیمت روز گذشته بر روند معاملاتی و نمودارهای روزانه هم تاثیرگذار بوده است. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت فنی ۲۴ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه سپتامبر یعنی ۲۱.۴۱ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۲۳.۲۸۵ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در ۲۳.۵۰ دلار در هر اونس عنوان شده در حالی که سطح حمایتی نخست نقره بر روی ۲۲.۷۵ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی ۲۲.۵۰ دلار در هر اونس قرار گرفته است.