فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

طلا هفته آینده ارزان می شود؟ / دلار تنها عامل افزایش قیمت طلا و سکه

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصاد‌آنلاین با اشاره به روند بازار طلا طی هفته گذشته اظهار کرد: در اولین هفته مهر ماه بهای اونس شش دلار کاهش یافت و از طرفی حجم معاملات در بازار طلای داخلی هم کماکان در سطح پایینی قرار داشت؛ اگرچه تحت تاثیر این عوامل قیمت طلا و سکه باید ارزان می‌شد، اما نوسانات صعودی بازار ارز مانع این اتفاق شد.

این عضو اتحادیه طلا ادامه داد: به همین ترتیب طی هفته اخیر در مجموع هر مثقال طلای ۱۷عیار با حدود ۱۱۰هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸عیار ۳۰هزار، هر قطعه سکه تمام طرح امامی ۲۵۰هزار، نیم سکه ۱۵۰هزار، ربع سکه ۱۵۰هزار و سکه یک گرمی هم با ۵۰هزار تومان افزایش قیمت تحت تاثیر رشد ارزش دلار همراه بود.

بذرافشان در ادامه با پیش‌بینی قیمت‌ها طی هفته دوم مهر ماه بیان کرد: باتوجه به روند کاهشی اونس جهانی طی روز‌های گذشته و نبود تقاضا برای مصنوعات طلا و سکه، اگر روند صعودی دلار متوقف شود در هفته دوم مهر ماه شاهد افت قیمت‌ها در بازار طلا خواهیم بود.

سکه در یک قدمی کانال ۱۲میلیون

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا در پایان به قیمت‌های آخرین روز هفته هم اشاره کرد و گفت: در بازار روز پنجشنبه، سکه امامی با قیمت ۱۱میلیون و ۹۵۰هزار و سکه طرح قدیم در سطح ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان به معاملات هفته گذشته پایان داد؛ ضمن اینکه حباب سکه هم تا پایان هفته حدود ۵۰۰هزار تومان بود.

او اضافه کرد: همچنین قیمت نیم سکه هم به شش میلیون و ۱۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۶۰۰هزار و سکه یک گرمی هم به دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان افزایش یافت؛ در آخرین روز معاملات بهای هر مثقال طلای ۱۷عیار هم به پنج میلیون و ۴۵هزار و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۶۴هزار تومان رسید.